Společnost M2MC vyvinula unikátní prototypovací modul pro IoT

27. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: M2MC)
Unikátní prototypovací modul PG BOARD určený pro NB-IoT sítě umožňuje vývojářům i koncovým uživatelům otestovat funkcionalitu IoT sítí a rychle vytvářet funkční prototypy NB-IoT zařízení (čidel).

Modul PG BOARD je prvním zařízením své kategorie na světě. Modul (resp. malá základnová deska) je i přes vysoce kompaktní provedení osazen všemi klíčovými komponentami pro zprovoznění funkčního prototypu IoT zařízení během pouhých několika minut. Hlavním přínosem PG BOARDu je možnost důkladného odladění individuálně vytvářených firmwarů.

Aby bylo možné využít potenciál NB-IoT sítí skutečně naplno, je při výrobě zařízení (IoT čidel) důležité odladit jejich firmware tak aby celek spotřeboval minimum energie. Tím pádem s prototypovacím modulem vývojáři dokáží nasimulovat minimální odběr pro každé čidlo a tato zařízení pak ve finální podobě mohou fungovat několik let bez nutnosti výměny baterie, což je hlavní smysl low-power sítí a zařízení.

Čtyři vlastní čidla

Modul PG BOARD je unikátní především tím, že umožňuje nejen vytváření a ladění firmwarů, ale díky čtyřem čidlům, která jsou na desce modulu osazeny již z výroby, jej lze zároveň využít jako hotové řešení.

To se vývojářům hodí především v malých sériích, u kterých se výrobcům čidel nevyplatí konfigurovat a vyrábět speciální modely, jež by byly neúměrně drahé. Součástí řešení PG BOARD je platforma miotiq.com pro snadnou správu komunikace koncových zařízení s datovým tarifem 200 kB a napojení do NB-IoT sítě provozované Vodafonem.

Modul PG BOARD obsahuje:

•             komunikační modul Quectel BC66;
•             mikro kontrolér STM32 (STM32L452);
•             GPS čip;
•             základní sadu senzorů (akcelerometr, vlhkoměr, světelný senzor, hallova sonda);
•             napájení a akumulátor;
•             anténu optimalizovanou pro B20;
•             volitelný kryt;
•             programovací modul RESTLINK (externí).

„Modul jsme nazvali Prototyping NB-IoT kit (PG), protože umožňuje vývojářům rychle a efektivně programovat firmware pro IoT zařízení a současně vytvářet prototypy nových čidel pro low-power sítě. Jde o první zařízení tohoto druhu na světě,“ řekl Karel Krčmář, zakladatel M2MC.

Kompletní IoT řešení pro B2B i B2C

Představením modulu PG BOARD nyní společnost M2MC dokončila své IoT řešení. Od dnešního dne si tedy zákazníci u ní mohou objednat od jedné až po tisíce SIM karet, přičemž jim M2MC zajistí platformu miotiq.com pro snadnou správu komunikace koncových zařízení s vybraným datovým tarifem a propojení se sítí NB-IoT. Zákazníci mohou využívat prototypovací modul rovněž pro vývoj vlastních koncových řešení, typicky aplikací a hardwaru, které nabídnou koncovým uživatelům IoT sítí.

Základní cena PG BOARD modulu činí 2 490 Kč, varianta s GPS čipem přijde na 2 790 Kč. Další informace lze najít na webu výrobce.

Štítky: 

Podobné články

Internet věcí v roce 2020: Jaký je a kam se bude ubírat

12. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
IoT lze bez nadsázky označit za jednu z nejrychleji se rozšiřujících a rozvíjejících ICT technologií dneška. Celá oblast internetu věcí v sobě skrývá obrovský potenciál pro všechny zúčastněné, ať již hovoříme o výrobcích a dodavatelích, poskytovatelích služeb, partnerech či implementátorech nebo koncových zákaznících. Na současnost a budoucnost IoT jsme se ptali odborníků z různých oborů české IT scény. Čtěte více

Česká softwarová IoT platforma miotiq pokrývá většinu důležitých zemí Evropy a Ameriky

10. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: M2MC)
Integrační platforma miotiq představuje nástroj pro propojení koncových zařízení s aplikacemi, které dokáží zpracovávat data přímo ze senzorů. Miotiq dokáže využívat NB-IoT sítě mobilních operátorů po celém světě (v evropském a tuzemském prostředí např. síť Vodafonu). Čtěte více

Karel Krčmář (M2MC): NB-IoT přináší skvělou příležitost pro resellery

14. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S ředitelem firmy M2MC Karlem Krčmářem jsme hovořili o současné situaci na trhu internetu věcí v České republice i ve světě. V rozhovoru mimo jiné hovoříme o tématech jako výhody a nevýhody současné generace IoT sítí, koexistence s 5G, vývoji do budoucna, příležitostech pro resellery a řadě dalších otázek. Čtěte více

Vývoj internetu věcí v ČR

29. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a M2MC)
I když vývoj mobilních komunikací prodělal za poslední roky velké změny a asi jen málokdo dokáže odhadnout jeho další cestu, v jedné věci mají přesto všichni jasno – součástí budoucnosti mobilní komunikace se rozhodně stanou řešení pro přenos informací (dat) s využitím mobilních sítí. Čtěte více