SophosLabs nabízí okamžité vyhodnocení hrozeb prostřednictvím rozhraní API

5. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Sophos oznámil dostupnost cloudové informační a analytické bezpečnostní platformy SophosLabs Intelix, která umožňuje vývojářům volat rozhraní API a nechat komplexně, odborně vyhodnotit riziko v souborech, adresách URL a IP adresách, a tím vytvářet bezpečnější aplikace.

Platforma průběžně aktualizuje a porovnává petabajty aktuálních a historických informací, včetně telemetrie z koncových bodů, sítě a mobilních bezpečnostních řešení Sophos, dat z honeypotů a spamových pastí, se zohledněním 30 let výzkumu hrozeb, prediktivních poznatků ze zařízení, modelů hlubokého učení atd.

Prostřednictvím zabezpečených rozhraní RESTful API mohou vývojáři spolupracovat přímo s platformou a zasílat soubory ke statické a dynamické analýze, dotazy na souborové otisky (hash), adresy URL, IP adresy a aplikace pro systém Android (APK), s cílem proaktivně zodpovědět otázky typu, „Je tento soubor bezpečný? Co se stane, když jej otevřu nebo spustím?“ nebo „Je tento odkaz bezpečný? Co se stane, když otevřu tuto adresu URL?“. SophosLabs Intelix je k dispozici prostřednictvím obchodu AWS Marketplace a vývojářům aplikací nabízí zdarma dostupnou vrstvu pro okamžitý přístup a spuštění inteligentní informační platformy.

„Sophos vytváří kolem svých rozhraní API globální komunitu, čímž podporuje mezi vývojáři inovace. Zveřejněním mnoha informací společnosti SophosLabs přímo prostřednictvím rozhraní RESTful API zjednodušujeme a urychlujeme více než dříve integraci bezpečnostních informací do nových existujících aplikací a operací,“ řekl Joe Levy, technologický ředitel společnosti Sophos. „Platforma SophosLabs Intelix odstraňuje analytické překážky pro všechny, kdo vyvíjejí nějakou aplikaci nebo platformu. Informační šíře i hloubka je rovněž cenná pro správce IT, výzkumníky, bezpečnostní analytiky nebo studenty, kteří potřebují bezpečnostní inteligenci ve svrchní vrstvě.“

SophosLabs Intelix nabízí tři klíčové funkce:

  • Vyhledávání v reálném čase: Umožňuje rychlé vyhodnocení položek, s přímým přístupem k nejnovějším informacím SophosLabs pomocí dotazů na otisky (hash) souborů, adresy URL, IP adresy nebo otisky aplikací Android. Na základě hodnocení pověsti identifikuje známé špatné i dobré soubory, stejně jako soubory v šedé zóně.
  • Statická analýza souborů: Využívá mnoho modelů strojového učení, globální reputaci, hloubkovou kontrolu souborů atd., aniž by bylo nutné soubor v reálném čase spouštět.
  • Dynamická analýza souborů: Poskytuje možnosti dynamické analýzy a klasifikace souborů prostřednictvím spuštění a instrumentace zaslaných souborů v izolovaném prostředí a využívá nejnovější detekční metody v reálném čase k odhalení skutečného chování potenciálních hrozeb.

SophosLabs Intelix rovněž obsahuje možnosti průběžných plateb pro pokročilejší průzkum, a platforma je součástí programu Sophos Cloud Security Provider pro prodejní partnery.

Štítky: 
Bezpečnost, Sophos

Podobné články

Ekonomika SOC: Jaká je návratnost investice do bezpečnostního centra?

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Security)
Investice do Security Operations Center (SOC) může představovat značné počáteční náklady pro mnoho organizací. V dnešní digitální éře však mohou náklady na kybernetické incidenty rychle narůst. Jak tedy vyčíslit návratnost investice (ROI) do SOC a jaká je skutečná ekonomická hodnota takového centra? Čtěte více

Objem DDoS útoků na české firmy po měsících stagnace vzrostl

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita po několika měsících stagnace v únoru trojnásobně narostly. Sice zatím ani zdaleka nedosahují objemu z loňského léta, přesto hrozby a způsobené škody neklesají. Jak totiž trend posledních měsíců jednoznačně ukázal, útoky jsou stále kvalitnější a intenzivnější útoky. Nejvíce útoků přitom již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více

Podniky k přechodu na MSP služby motivují hlavně výpadky IT

27. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Podle více než 60 % českých a slovenských prodejců společnosti Zebra systems, distributor je hlavní motivací zákazníků k přechodu na MSP služby nepříjemná zkušenost s výpadky IT provozu. Stále více IT dodavatelů tak nabízí svým zákazníkům vedle tradičních také MSP služby. Čtěte více
Jan Pinta, manažer rozvoje byznysu ve společnosti Thein Security

Všechny typy phishingu pohromadě

26. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Security)
Phishing, česky rybaření, je úspěšný nástroj útočníků při chytání oběti za účelem krádeží osobních údajů, přihlašovacích jmen a hesel, údajů z platebních karet i řady dalších věci. Slovo samotné vychází z mechanismu, kdy rybář nahodí digitální udičku a oběť na ni ochotně naskočí. Čtěte více