Sophos získal firmu Invincea a její bezpečnostní technologie využívající pokročilé strojové učení

15. 2. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Společnost Sophos uzavřela dohodu o převzetí firmy Invincea, poskytovatele nové generace ochrany proti malwaru. Portfolio značky Invincea pro ochranu koncových bodů je navržené k odhalení neznámého malwaru a sofistikovaných útoků i k prevenci těchto hrozeb a využívá k tomu patentované algoritmy hlubokého učení neuronových sítí.

V nezávislých testech jsou řešení Invincea pravidelně zařazována mezi nejvýkonnější technologie pro novou generaci ochrany koncových bodů založených na strojovém učení a nevyžadujících znalost konkrétních identifikačních vzorů. Velmi dobrá hodnocení si řešení značky Invincea vysloužila zejména díky vysoce úspěšné detekci i nízkému počtu falešně pozitivních zjištění.

Společnost Invincea se sídlem v americkém Fairfaxu založil její současný generální ředitel Anup Ghosh s cílem bojovat proti rychle se rozvíjejícím a dosud nezveřejněným hrozbám ze strany států, počítačových zločinců i dalších nepoctivých subjektů. Vlajková loď společnosti, X by Invincea, využívá pro detekci dosud neidentifikovaného malwaru a k jeho zastavení ještě před napácháním škod neuronové sítě s hlubokým učením a behaviorální monitoring. Vzhledem k zaměření společnosti na americké vládní instituce, zdravotnictví i finanční sektor se produkt dočkal nasazení již v řadě světově nejvíce napadaných sítí.

„Sophos zařazením produktů společnosti Invincea do svého portfolia naplňuje vizi spojit nejvýkonnější technologie a nabídnut tak zákazníkům nejlepší špičkovou ochranu,“ řekl Patrick Müller, channel account executive pro ČR a SR ve společnosti Sophos. „Invincea je jedničkou na trhu s ochranou založenou na strojovém učení, která se může pochlubit vysoce úspěšnou detekcí i minimální falešnou pozitivitou. Společnost Sophos akvizicí posílí svoji vedoucí pozici na trhu s novou generací ochrany koncových bodů a stávající technologie doplní o prediktivní ochranu, která – jak pevně věříme – bude hrát v oblasti ochrany koncových bodů stále důležitější roli a umožní nám využít naplno nových příležitostí. Jsme hrdí na to, že můžeme mezi námi přivítat tým společnosti Invincea, a těším se, až celosvětově nabídneme přínosy právě získaných technologií našim zákazníkům.”

Portfolio značky Invincea pro ochranu koncových bodů včetně produktu X by Invincea bude i nadále podporována a prodávána přímo společností Invincea a prostřednictvím její sítě partnerů.

Sophos se dohodl se současnými vlastníky společnosti Invincea na jejím převzetí za 100 miliónů dolarů v hotovosti a 20 miliónů USD jako podílu na zisku. Sídlo Invincea zůstane v americkém Fairfaxu a současný generální ředitel Anup Ghosh i provozní ředitel Norm Laudermilch budou zastávat klíčové pozice ve vedení společnosti Sophos. Dovršení transakce podléhá naplnění řady dalších podmínek, přičemž laboratoře Invincea Labs, které jsou řízené a provozované samostatně od roku 2012, byly ze struktury společnosti Invincea vyjmuty ještě před akvizicí a nejsou součástí převzetí.

Štítky: 
Bezpečnost, Sophos

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více