Sophos Home Premium nově využívá i prediktivní umělou inteligenci

6. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Nová verze řešení Sophos Home Premium pro PC přináší prediktivní detekci malwaru založenou na umělé inteligenci. Využitím stejné technologie umělé inteligence, která je součástí podnikových bezpečnostních produktů Sophos, může řešení Home Premium detekovat a zablokovat jak známý, tak i neznámý malware ještě před spuštění nakaženého softwaru.

Vedle prediktivní umělé inteligence je součástí Sophos Home Premium pro PC i nová ochrana proti zranitelnostem aplikací a operačních systémů v reálném čase, která kybernetickým zločincům brání převzít kontrolu nad důvěryhodnými aplikacemi. Nebude tak již nadále možné využít neošetřené zranitelnosti k získání přístupu do systému nebo ke zcizení přístupových údajů. Díky novým vlastnostem, spolu se stávajícími pokročilými mechanismy včetně bezpečnostních funkcí pro boj s ransomware, zajistí řešení Sophos Home Premium pro PC ochranu před nejrůznějšími a neustále se vyvíjejícími počítačovými hrozbami.

„Během loňského roku byla více než třetina uživatelů Sophos Home Premium vystavena alespoň jednomu malwarovému útoku a takřka čtvrtina uživatelů útoku založenému na exploitech. A všechny tyto uživatele náš produkt ochránil,“ uvedl John Shier, hlavní bezpečnostní expert společnosti Sophos. „Metody kybernetických zločinců se neustále zdokonalují a spotřebitelé tak stejně jako firmy potřebují bezpečnostní řešení, které jim díky pokročilé a proaktivní ochraně umožní být stále o krok napřed. Zpřístupnění stejné umělé inteligence, kterou používáme v našich podnikových produktech, poskytuje domácím uživatelům naprosto bezkonkurenční kybernetickou bezpečnost.“

Další vylepšení produktů Sophos Home

Sophos Home Premium a Sophos Home Free, a to jak ve verzi pro PC, tak i pro Macintosh, nyní zahrnují řadu dalších nových funkcí včetně:

  • Plánovaného skenování – uživatelé si nyní mohou nastavit a spravovat časy, ve kterých bude jejich souborový systém skenován, a ještě více si tak přizpůsobit ochranu svým potřebám.
  • Karantény –pokročilejší uživatelé mohou rozhodnout, zda je pozitivní detekce skutečným nebezpečím nebo jde o falešné varování.
  • Vylepšeného uživatelského rozhraní – změny v uživatelském rozhraní usnadňují správu zabezpečení více zařízení z jednoho místa, z jednoduché webové aplikace – ať již se tato zařízení nacházejí v jedné domácnosti nebo v zahraničí.

„Od uvedení Sophos Home Premium v únoru 2018 jsme dostali od uživatelů, kteří chtějí k ochraně sama sebe i své rodiny využívat na PC nebo počítačích Macintosh profesionální bezpečnostní řešení, v naprosté většině případů pozitivní zpětnou vazbu,“ dodal Dean Mekkawy, product manager společnosti Sophos. „Běžní zákazníci dnes potřebují pro ochranu svých domácích zařízení personalizovaný mix bezpečnostních technologií, který by byl přizpůsobený rozdílným a individuálním požadavkům pro PC a Apple Macintosh. A právě před nejčastějšími hrozbami, které cílí na zařízení domácích uživatelů, zajišťuje nejnovější verze Sophos Home Premium tu nejvyšší úroveň ochrany.“

Nové centrum Sophos Home Security Center

Každý zákazník využívající řešení Sophos Home má nyní přístup k bezpečnostnímu centru Sophos Home Security Center, díky kterému bude mít vždy k dispozici aktuální informace o všech kybernetických bezpečnostních hrozbách. Databáze informací v oblasti počítačové bezpečnosti bude sloužit jako zdroj pro všechny uživatele, aby mohli lépe pochopit, jak se mají chránit. Součástí centra je slovník důležitých bezpečnostních pojmů i vzdělávací články o nejčastějších hrozbách, jako je ransomware nebo phishing.

Cena a dostupnost

Doporučená maloobchodní cena Sophos Home Premium pro deset počítačů – Mac nebo PC – na dobu 12 měsíců je 60 USD a zahrnuje on-line komunitní podporu a podporu elektronickou poštou i prostřednictvím chatu, a to po celou dobu trvání předplatného.

Štítky: 
Bezpečnost, Sophos

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více