Smlouva Siemens IT Solutions and Services s VMware

13. 8. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Siemens IT Solutions and Services uzavřela smlouvu o partnerství s VMware. Smlouva mezi oběma subjekty zahrnuje nabídku společných řešení, společné marketingové a prodejní strategie a možnost společné akvizice zákazníků.

Důsledky krize nemusejí být vždy negativní. V posledním roce začalo mnoho společností pokládat pružné využívání IT zdrojů za svou prioritu. Společnosti požadují vyšší efektivitu provozu, snižování provozních nákladů a rychlejší reakci na nové požadavky zákazníků. Mnoho z nich si proto uvědomuje výhody, které přináší virtualizace. Příkladem může být tzv. cloud computing, který umožňuje, aby aplikace již nemusely být instalovány na lokálním PC. Místo toho je lze v případě potřeby spustit prostřednictvím internetového prohlížeče. Platí se přitom pouze za skutečné užívání služby. Klíčovým prvkem úspěšného vytvoření a poskytování takových služeb jsou virtualizované IT infrastruktury. Ty jsou předpokladem k dostatečně pružnému a spolehlivému využívání IT zdrojů za příznivou cenu.

Noví partneři Siemens IT Solutions and Services a VMware nyní spojují síly v řízení IT infrastruktur a poskytování virtualizačních řešení. Společná řešení již byla s úspěchem realizována prostřednictvím několika významných společností. Partneři nyní plánují zvýšení svého podílu na trhu v širším měřítku.