SMB firmy stále preferují spíše on-premise poštovní servery

27. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software uvedla, že organizace stále v mnoha případech preferují on-premise poštovní servery před cloudovými variantami. Přes všeobecný trend migrace směrem k poskytování IT formou služeb je zejména pro SMB firmy v řadě situací výhodnější varianta vlastní poštovní infrastruktury.

Ačkoliv jsou jedním z hlavních hnacích motorů všeobecného přechodu na cloudové služby efektivnější správa a náklady, v případě elektronické pošty to tak jednoznačné není. Zejména u menších společností například migrace na Microsoft 365 může být celkově finančně náročnější než vlastní řešení. A pokud se k tomu přidají komplikace během procesu přechodu a případné provozní výpadky, s výsledkem migrace na cloud pak tyto firmy mnohdy nejsou spokojeny.  

Jaké překážky stojí za volbou firemní pošty v on-premise nasazení:

  1. Vyšší celkové náklady – Průměrná cena mailboxu pro Microsoft 365 klesá s jejich celkovým počtem, což v případě SMB firem s několika schránkami nemusí být výhodné. Spolu s dalšími náklady tak mohou pravidelné poplatky brzy převýšit náklady na vlastní systém.
  2. Omezená kontrola nad infrastrukturou – Cloudová infrastruktura je z principu multitenantní, což poskytovateli neumožňuje z bezpečnostních důvodů dát klientovi plnou kontrolu nad prostředím, které sdílí s dalšími klienty. Ten tak nemůže konfigurovat poštu dle svých potřeb.
  3. Nepružné škálování – Pokud v multitenantním prostředí jeden klient prudce zvýší svou mailovou aktivitu, na ostatní zbyde méně a nebudou moci zvýšit výkon, kdykoliv ho potřebují.
  4. Problém s dodržením standardů – V cloudovém prostředí bývá problém s požadavky na uložení dat v dané zemi, přístup k logům událostí a splnění některých nařízení (GDPR).
  5. Obavy z migrace – Mnoho menších organizací má obavy z migrace do cloudu, jež může komplikovat nepodporovaný software, více převáděných domén, bezpečnostní problémy a dodatečné náklady na migrační nástroje.

„Menší či střední společnost s běžnou úrovní provozu elektronické pošty a optimálním nastavením výkonu a zabezpečení často vyhodnotí, že není třeba za každou cenu převádět svůj poštovní systém do cloudu,“ uvedl Zdeněk Bínek z distribuční společnosti Zebra systems, která je zodpovědná za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku. „Jako každá technologie, tak i cloud má své výhody a nevýhody, a vždy budou organizace, pro které vlastní poštovní systém bude v dané situaci výhodnější než ty cloudové.“

Profilová karta firmy

ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.

ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.

Společnost Zebra systems s.r.o. je s více než 20 lety na trhu předním distributorem s přidanou hodnotou v segmentu IT bezpečnosti a ochrany dat v České republice a na Slovensku. Vedle prodeje produktů poskytuje svým zákazníkům špičkové služby podpory a školení. Společnost je výhradním distributorem produktů značky Acronis a GFI Software a distributorem Cloudflare, N-able a Virtuozzo. O Acronis Acronis poskytuje řešení pro zálohování, ob novu po haváriích a bezpečné sdílení a synchronizaci dat.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Entec Solutions získal do distribuce bezpečnostních řešení Barracuda

26. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Entec Solutions)
V současné době, kdy je kybernetická bezpečnost neustálou prioritou, se společnost Entec Solutions rozhodla rozšířit produktové portfolio o produkty společnosti Barracuda. Jde zejména o řešení pro zabezpečení sítí, e-mailové komunikace, cloudového prostředí i ochranu dat a jejich archivaci, zálohování a obnovu po havárii a mnohé další. Čtěte více

E-mailové archivy mohou posloužit i jako užitečný zdroj obnovy dat a posílení bezpečnosti

21. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software uvedla, že archivy elektronické pošty stále častěji slouží jako důležitý prvek obnovy ztracených dat či jako užitečná zpětná vazba IT bezpečnosti. Zejména pro SMB firmy, které si nemohou dovolit nákladná komplexní řešení, je všestrannost řešení typu GFI Archiver vítaným posílením jejich kybernetické ochrany. Čtěte více

GFI Software uvedla službu Kerio Connect SaaS

23. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kerio Technologies )
Hostovaná verze populárního e-mailového řešení Kerio Connect nabízí koncovým uživatelům snadný a bezpečný provoz firemní pošty bez počátečních nákladů. Čtěte více

GFI Unlimited Solution Sets snadno zabezpečí elektronickou poštu i firemní sítě

4. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software využila již zavedenou softwarovou knihovnu GFI Unlimited a připravila tematicky zaměřené sady produktů GFI Unlimited Solution Sets. Pečlivě vybrané produkty v sadách Unlimited Secure Email a Unlimited Network Security umožňují rychle, jednoduše a automatizovaně zabezpečit fungování firemních sítí a elektronické pošty. Čtěte více