Služba SkyMail.io nahrazuje freemaily pro firmy

12. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Primoco Investments)
České Radiokomunikace, Kerio Technologies a Primoco Investments se spojily, aby vytvořily novou službu SkyMail.io. Cílí především na malé a střední firmy, ale i na samostatné uživatele veřejných mailů.
Malé a střední firmy často používají veřejné e-maily, které však nejsou bezpečné a ani určené pro firemní komunikaci. Alternativou, nicméně nákladnou a často nepohodlnou, je investovat značné finanční prostředky na koupi drahého softwaru a hardwaru.
 
Jednotlivci, kterým nevyhovuje nebo nestačí veřejné e-maily jako Gmail, Hotmail či Seznam, mnohdy neví, že existuje kvalitní a dostupná alternativa. Další nepohodlí pro menši firmy i jednotlivce je spojeno se zajišťováním doménového jména. Prostá věc, jako je kvalitní a bezpečný e-mail, se proto stává relativně složitou.
 
SkyMail.io je služba, která na principu SaaS (Software jako služba) sdružuje „pod jednou střechou“ e-maily, kalendáře, kontakty a úkoly. Uživatel služby má vše uloženo v cloudu, takže mu stačí připojení na internet a může se přihlásit kdykoliv a kdekoliv prostřednictvím webového prohlížeče, mobilního telefonu či tabletu.
 
Ve srovnání s veřejnými e-maily má však SkyMail.io několik nepopiratelných výhod. Poskytuje e-mail pod vlastní doménou, dává možnost sdílet informace s jinými uživateli (s rodinou či s kolegy v práci, pokud jde například o kalendáře) a v neposlední řadě nabízí technické vymoženosti. Mezi ty patří dostupnost na všech mobilních zařízeních, automatická synchronizace, vysoká bezpečnost v podobě SSL a S/MIME šifrování, pokročilé antivirové ochrany, až 16 antispamových technik a automatického zálohování. Standardní kapacita prostoru je 25 GB pro každého uživatele.
 
„SkyMail.io představuje zlatou střední cestu mezi veřejnými e-maily a drahými softwarovými řešeními. Za cenu pět euro (130 korun) za uživatele a měsíc získá uživatel efektivní nástroj pro svoji elektronickou komunikaci. A v neposlední řadě bych rád zdůraznil vysoké zabezpečení, soukromí a možnost mít e-mail pod vlastní doménou,“ sdělil Ladislav Semetkovský, generální ředitel Primoco Investments.
 
Provozovatelem služby SkyMail.io je společnost Primoco Investments v alianci s Kerio Technologies, poskytovatelem softwarového řešení Kerio Connect a Českými Radiokomunikacemi a provozovatelem cloud platformy Smart Cloud.

Podobné články

České Radiokomunikace otevírají datové centrum Strahov

13. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: České Radiokomunikace)
České Radiokomunikace (CRA) posilují svou pozici v oblasti datových center. Otevírají Datové centrum Strahov, které bude sloužit primárně zákazníkům největšího datového centra CRA DC Tower jako geograficky blízká záložní lokalita. CRA tak zajistí větší provozní bezpečnost. Investice do datového centra dosáhly nižších desítek milionů korun. Čtěte více

Partnerský program v IoT

23. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: CRA)
Oblast IoT se u nás začala rozvíjet zhruba v letech 2014 – 2015. Jako první se začaly stavět sítě a infrastruktura, následoval vývoj hardwaru, vznikla řada firem, které se IoT zabývají. Zkušenosti však ukazují, že jednotlivé části celku nemohou fungovat odděleně, zákazník potřebuje komplexní řešení a je vyžadována konsolidace specializovaných firem – ideálně do partnerského programu tak, aby byly zákazníkům doručovány služby v maximální kvalitě. Čtěte více

Český rozhlas rozšířil digitální vysílání pomocí deseti nových DAB+ vysílačů

28. 12. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Český rozhlas)
Český rozhlas společně s Českými Radiokomunikacemi spustil v pátek 28. prosince 2018 druhou fázi sítě DAB+. Deset nových vysílačů zvyšuje pokrytí multiplexu ČRo na 61 % populace České republiky a zajistí signál na dálnicích D1, D5, D8, D10 a D11. Čtěte více

České Radiokomunikace navýšily kapacitu a výkon DC Tower

3. 7. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČRa)
České Radiokomunikace (CRA) budují další datové sály a navyšují kapacitu a výkon datového centra DC Tower v Praze na Žižkově. Do konce roku 2017 by se měla jeho kapacita navýšit o 75 % (aktuální kapacita téměř 270 racků). Čtěte více