Šlape inkoustový Canon ProStream na paty ofsetu?

25. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Dokážete si představit 12,8 milionu výtisků kultovní knihy Harry Potter a Kámen mudrců vedle sebe? Přesně takové množství, tedy zhruba miliardu oboustranně vytištěných stránek formátu A4, vyprodukovali zákazníci společnosti Canon na digitálních inkoustových strojích s kontinuálním podáváním ProStream 1000.

První instalace stroje ProStream 1000 proběhla už v listopadu 2017. Od té doby si tento model na trhu získal renomé nejvhodnějšího tiskového řešení pro široké spektrum aplikací včetně materiálů pro direct mail a použití pro grafiku, tedy tisk knih, časopisů či kalendářů. V současnosti je po celém světě nainstalováno a plně využíváno 30 strojů ProStream 1000.

Tiskárna využívá tiskové hlavy s patentovanou technologií DigiDot s dynamickým řízením velikosti tiskového bodu, které zajišťují ostré detaily a plynulé polotóny s maximální možnou kvalitou při nativním rozlišení 1 200 dpi i při plné rychlosti.

Popularitu si ale tento model získal i svou spolehlivostí a úsporností, díky níž se firmám daří zvyšovat celkovou efektivitu zakázek a naplno využít kreativní potenciál tisku s možností pružné reakce dle potřeb multikanálových reklamních kampaní. To potvrzuje i Frank Ehrhorn, obchodní ředitel společnosti Eversfrank Group, u níž je ProStream 1000 nainstalován.

„Díky našemu digitálnímu tiskovému zařízení jsme dokonale vybaveni, abychom mohli zákazníkům nabídnout individualizovaný tisk v krátkém čase. Vysokým výkonem, kvalitou srovnatelnou s ofsetovým tiskem a možností personalizace i při velkých objemech tisku, která představuje velkou výhodu, posouváme tisk jako médium na novou úroveň,“ řekl Ehrhorn a dodal: „Model ProStream 1000 staví na odborných znalostech společnosti Canon v oblasti integrace digitálních pracovních procesů pro variabilní data. Začínáme díky němu psát novou kapitolu v oblasti služeb, které nabízíme, a rozšiřujeme možnosti našich zákazníků v průmyslovém měřítku.” 

Na základě zpětné vazby od zákazníků představila společnost Canon v roce 2019 vylepšení modelu ProStream 1000. Ta měla za cíl vysokou kvalitu inkoustového tisku a spolehlivou produktivitu tohoto modelu dále podpořit a nabídnout nejlepší dostupné výsledky. Po upgradu nyní stroje ProStream 1000 umožňují tisk na média s gramáží až do 300 g/m2, které lze využít například pro přebaly knih a časopisů, nebo rychlý tisk pohlednic s gramáží až 250 g/m2.

„Představením ProStream 1000 jsme nastavili novou laťku kvality inkoustového tisku, který nyní představuje skutečnou konkurenci ofsetovému tisku. Model ProStream 1000 nejen splňuje očekávání našich zákazníků týkající se kvality, ale dokáže naplnit také jejich požadavky na velké objemy tisku,“ říká Peter Wolff, viceprezident divize Production Printing Products (PPP), EMEA Commercial Printing společnosti Canon Europe.

Chápeme, že tiskové řešení s kontinuálním podáváním je pro firmy velkou investicí. Produktivita a spolehlivost jsou ale zcela klíčové pro rozhodování zákazníků o koupi, stejně jako důvěra, podpora, odborné znalosti a umění doporučit správné řešení. Pro Canon proto platí, že naši zákazníci neinvestují pouze do technologie, ale získávají také partnera, který má zájem na jejich úspěchu,“ uzavřel Wolff.

Profilová karta firmy

Canon CZ s.r.o.

Canon CZ s.r.o.

Společnost Canon CZ s.r.o. je přímým zastoupením Canon Inc., světového dodavatele tiskových a kopírovacích systémů, počítačových periférií, foto-video techniky a dalších optických zařízení. Své působení na českém trhu zahájila v roce 1994 s cílem zastřešit a podpořit dealerský prodej a jednotně tak prezentovat výrobky značky Canon českému zákazníkovi. Po krátkém působení vznikla potřeba aktivnějšího přístupu k trhu a Canon CZ s.r.o. zahájil v roce 1996 aktivní prodej foto-video techniky a o necelý rok později i digitální černobílé a barevné tiskové technologie.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Kyocera modelem TASKalfa Pro 15000c vstupuje do nového segmentu

17. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kyocera)
Kyocera Document Solutions Europe expanduje do nových obchodních segmentů a uvádí na trh první produkční tiskové zařízení TASKalfa Pro 15000c. Novinka je dalším krokem v diverzifikaci Kyocery a staví na množství vlastních zkušeností z vývoje a výroby inkoustových tiskových hlav. Čtěte více

Konica Minolta uvádí na trh vlastní softwarové řešení pro správu dokumentů

17. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Konica Minolta představila vlastní softwarový balíček pro digitalizaci malých a středních firem. Na český trh jej uvádí pod názvem KM Flows s nabídkou, že až o měsíce zkrátí čas, který její zákazníci dříve potřebovali k zavedení digitalizačních služeb. V závislosti na množství uživatelů pak mohou firmy ušetřit i peníze za nákupy licencí operačních systémů či databází. Tyto investice jsou přitom pro většinu podobných systémů často nezbytné. Čtěte více

Co dříve trvalo měsíce, je dnes možné za deset dní

6. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Bilance společnosti Konica Minolta posledních pěti let poskytování digitalizačních řešení v ČR uvádí, že její zákazníci za tuto dobu elektronicky zpracovali více než půl miliardy stran o formátu A4. Podle firmy Konica Minolta může digitalizace snížit firmám náklady na zpracování dokumentů o více než polovinu. Více o tom prozradil Lukáš Král, produktový manažer ECM Konica Minolta Business Solutions Czech. Čtěte více

YSoft SafeQ nově zajistí zabezpečení tisku ze SAP

3. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Y Soft a SAP)
Obchodní dokumenty spravované v systému SAP mohou být nově zpracovávány formou zabezpečených tiskových front pomocí nástroje YSoft SafeQ. Uživatelé si mohou vytištěné dokumenty vyzvednout na základě autentizace uživatele na jakékoliv tiskárně vybavené YSoft SafeQ v podnikové síti. Čtěte více