Šlape inkoustový Canon ProStream na paty ofsetu?

25. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Dokážete si představit 12,8 milionu výtisků kultovní knihy Harry Potter a Kámen mudrců vedle sebe? Přesně takové množství, tedy zhruba miliardu oboustranně vytištěných stránek formátu A4, vyprodukovali zákazníci společnosti Canon na digitálních inkoustových strojích s kontinuálním podáváním ProStream 1000.

První instalace stroje ProStream 1000 proběhla už v listopadu 2017. Od té doby si tento model na trhu získal renomé nejvhodnějšího tiskového řešení pro široké spektrum aplikací včetně materiálů pro direct mail a použití pro grafiku, tedy tisk knih, časopisů či kalendářů. V současnosti je po celém světě nainstalováno a plně využíváno 30 strojů ProStream 1000.

Tiskárna využívá tiskové hlavy s patentovanou technologií DigiDot s dynamickým řízením velikosti tiskového bodu, které zajišťují ostré detaily a plynulé polotóny s maximální možnou kvalitou při nativním rozlišení 1 200 dpi i při plné rychlosti.

Popularitu si ale tento model získal i svou spolehlivostí a úsporností, díky níž se firmám daří zvyšovat celkovou efektivitu zakázek a naplno využít kreativní potenciál tisku s možností pružné reakce dle potřeb multikanálových reklamních kampaní. To potvrzuje i Frank Ehrhorn, obchodní ředitel společnosti Eversfrank Group, u níž je ProStream 1000 nainstalován.

„Díky našemu digitálnímu tiskovému zařízení jsme dokonale vybaveni, abychom mohli zákazníkům nabídnout individualizovaný tisk v krátkém čase. Vysokým výkonem, kvalitou srovnatelnou s ofsetovým tiskem a možností personalizace i při velkých objemech tisku, která představuje velkou výhodu, posouváme tisk jako médium na novou úroveň,“ řekl Ehrhorn a dodal: „Model ProStream 1000 staví na odborných znalostech společnosti Canon v oblasti integrace digitálních pracovních procesů pro variabilní data. Začínáme díky němu psát novou kapitolu v oblasti služeb, které nabízíme, a rozšiřujeme možnosti našich zákazníků v průmyslovém měřítku.” 

Na základě zpětné vazby od zákazníků představila společnost Canon v roce 2019 vylepšení modelu ProStream 1000. Ta měla za cíl vysokou kvalitu inkoustového tisku a spolehlivou produktivitu tohoto modelu dále podpořit a nabídnout nejlepší dostupné výsledky. Po upgradu nyní stroje ProStream 1000 umožňují tisk na média s gramáží až do 300 g/m2, které lze využít například pro přebaly knih a časopisů, nebo rychlý tisk pohlednic s gramáží až 250 g/m2.

„Představením ProStream 1000 jsme nastavili novou laťku kvality inkoustového tisku, který nyní představuje skutečnou konkurenci ofsetovému tisku. Model ProStream 1000 nejen splňuje očekávání našich zákazníků týkající se kvality, ale dokáže naplnit také jejich požadavky na velké objemy tisku,“ říká Peter Wolff, viceprezident divize Production Printing Products (PPP), EMEA Commercial Printing společnosti Canon Europe.

Chápeme, že tiskové řešení s kontinuálním podáváním je pro firmy velkou investicí. Produktivita a spolehlivost jsou ale zcela klíčové pro rozhodování zákazníků o koupi, stejně jako důvěra, podpora, odborné znalosti a umění doporučit správné řešení. Pro Canon proto platí, že naši zákazníci neinvestují pouze do technologie, ale získávají také partnera, který má zájem na jejich úspěchu,“ uzavřel Wolff.

Profilová karta firmy

Canon CZ s.r.o.

Canon CZ s.r.o.

Společnost Canon CZ s.r.o. je přímým zastoupením Canon Inc., světového dodavatele tiskových a kopírovacích systémů, počítačových periférií, foto-video techniky a dalších optických zařízení. Své působení na českém trhu zahájila v roce 1994 s cílem zastřešit a podpořit dealerský prodej a jednotně tak prezentovat výrobky značky Canon českému zákazníkovi. Po krátkém působení vznikla potřeba aktivnějšího přístupu k trhu a Canon CZ s.r.o. zahájil v roce 1996 aktivní prodej foto-video techniky a o necelý rok později i digitální černobílé a barevné tiskové technologie.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

HP rozšířilo nabídku digitálních produkčních tiskových strojů

13. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představila dvě nové generace tiskových strojů Indigo. Jsou určené pro poskytovatele tiskových služeb, které zákazníkům při zachování ziskovosti umožní přejít na digitální tisk i u výrazně větších zakázek. Díky inovacím, umožňujícím dosáhnout vyšší rychlosti i produktivity tisku, otevřou obě platformy nové příležitosti pro přechod od analogových technologií k digitálním. Čtěte více

Y Soft SafeQ nově s garancí přechodu do cloudu

5. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Y Soft)
Společnost Y Soft představila Program garance cloudu, který zákazníkům zajišťuje jejich investice do tiskové infrastruktury při přechodu na cloud. Klientům usnadní a urychlí přechod na cloud. Čtěte více

Xerox přináší nové stroje s možností ozdobného tisku

15. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Speciální tisk je jedním z nejrychleji rostoucích digitálních segmentů. Technologie Adaptive CMYK Plus společnosti Xerox, navržená pro tiskárny Xerox PrimeLink C9065/C9070 a Xerox Color C60/C70, mění tradiční pojetí tisku pomocí azurových, purpurových, žlutých a černých (CMYK) barev. Čtěte více

OKI představilo softwarový balíček pro pokročilou práci s tiskem a skenováním

23. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Oki)
Software SENDYS Explorer, dostupný pro kancelářské tiskárny a multifunkce OKI, umožňuje uživatelům bez ohledu na velikost či obor podnikání digitalizovat a spravovat dokumenty, vzdáleně řídit tiskové úlohy, zlepšit zabezpečení a snížit objem vytištěných stránek. Čtěte více