Skupina SUDOP dále investuje – získala experta na kyberbezpečnost

6. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUDOP)
Skupina SUDOP, zastřešující firmy z oblasti projektové a inženýrské činnosti a IT, oznámila akvizici společnosti Actinet Informační systémy. Transakce zahrnuje převod 100% obchodního podílu. Spojení s jednou z nejvýznamnějších českých IT bezpečnostních společností představuje pro SUDOP další důležitý krok v budování jedné z největších IT skupin v ČR.

Od akvizice si SUDOP slibuje kromě rozšíření portfolia služeb v IT i vzájemné rozvíjení podnikání.

Společnost Actinet se řadí mezi přední dodavatele komplexních řešení v oblasti bezpečnosti informačních technologií v České republice a na Slovensku. Zákazníci, kterým Actinet dodává bezpečnostní prvky kritické infrastruktury, patří k nejvýznamnějším tuzemským i nadnárodním společnostem.

Skupina SUDOP rozšířila svou obchodní činnost do segmentu IT už v roce 2018 založením dceřiné společnosti SUDOP Consulting and Information Technology (SUDOP CIT). V současnosti tvoří SUDOP CIT skupina sedmi společností, jejichž tržby se v tomto roce přiblíží k miliardě korun.

„V době pandemie došlo k bezprecedentní akceleraci digitalizace služeb a procesů v soukromé i státní sféře, přičemž si stále více společností uvědomuje potřebu investic do kybernetické bezpečnosti,“ popsal důvody pro akvizici Jiří Živnůstka, předseda představenstva společnosti SUDOP CIT.

SUDOP CIT bude společnost Actinet aktivně podporovat a plánuje investovat do jejího rozvoje při současném zachování manažerské a zaměstnanecké kontinuity a její firemní kultury. „Věříme, že jako součást skupiny SUDOP CIT bude společnost schopna rozšířit svůj záběr, využít nové příležitosti plynoucí ze spojení s významnou skupinou SUDOP a efektivněji tak zlepšovat své služby klientům,“ uvedl Hanuš Adler, ředitel společnosti.

„Potvrzuje se nám rozvojová strategie, která zejména v oblasti digitalizace stavebnictví přispívá do celé skupiny SUDOP. Investice do IT jsou nadále jedním z našich strategických pilířů a jsme připraveni investovat další prostředky,“ uzavřel generální ředitel skupiny SUDOP GROUP Pavel Havlíček.

Podobné články

Francouzský gigant Atos kupuje českou společnost DataSentics

26. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Atos)
Společnost Atos uzavřela dohodu o převzetí české firmy DataSentics, která se specializuje na datovou vědu a vyvíjí podniková řešení umělé inteligence a strojového učení (AI/ML). Čtěte více

Majitel značky Jabra akvíruje gamingového specialistu SteelSeries

12. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: GN Store Nord)
Firma GN Store Nord, která mimo jiné stojí např. za značkou Jabra, se dohodla na akvizici společnosti SteelSeries. Na účtu dosavadního vlastníka, severského private ecquity fondu Axcel, přibyde asi 1,25 miliardy amerických dolarů. Čtěte více

Solitea dokončila akvizici české firmy Prytanis

15. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Solitea)
Solitea získala 100% podíl ve společnosti Prytanis, předním českém dodavateli informačních systémů pro autodopravce, provozovatele osobní přepravy a spediční a logistické společnosti. Po prosincové akvizici firmy VH Soft je to v krátké době již druhá investice do tohoto segmentu. Čtěte více

HPE získalo lídra v oblasti správy a nepřetržité ochrany dat v cloudu

8. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) dokončila akvizici izraelské firmy Zerto, která se zabývá managementem a ochranou dat v cloudu. HPE přidává špičkovou ochranu dat do své rychle rostoucí platformy GreenLake. Čtěte více