Skupina ASBIS slaví 30 let na trhu

12. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS CZ)
Jeden z největších distributorů v oblasti IT regionu EMEA slaví 30 let na trhu. Klíčem k úspěchu jsou podle společnosti důvěra zákazníků, zapojení zaměstnanců, neustálý vývoj portfolia produktů a řešení vynásobené časem.

Společnost ASBISc Enterprises PLC (WSE: ASB) se specializuje na distribuci produktů a řešení s přidanou hodnotou v oblasti informačních a komunikačních technologií od světových mezinárodních dodavatelů. V současné době má vlastní kanceláře v 27 zemích regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika). Podnikové portfolio holdingu zahrnuje stovky prodejců a desítky tisíc produktů. Společnost uvedla na trh své vlastní značky a její roční obrat jsou přibližně dvě miliardy USD. Společnosti ASBIS se podařilo se postupně přeměnit z malé společnosti s 12 lidmi na globálního distributora v oblasti IT s téměř 1 800 zaměstnanci a přibližně 20 000 aktivními klienty z 56 zemí.

Speciální promoakce

K příležitosti výročí ASBIS pro zákazníky spustil speciální promoakci. Každý listopadový týden rozdá zákazníkům ve všech zemích 30 dárkových krabiček. Ze všech zákazníků, kteří si zakoupí zboží v hodnotě více než 23 000 Kč bez DPH navíc distributor každý týden vylosuje jednoho šťastlivce. Podrobnosti k akci najdete na stránkách distributora.

Z historie ASBISu

Skupinu ASBIS založil v roce 1990 v Minsku Sergej Kostevič, který společnost vede dodnes. V roce 1995 byla společnost zaregistrována na Kypru a její sídlo bylo přemístěno do Limassolu, kde zůstává do dnešních dnů. V roce 2000 začaly kanceláře společnosti ASBIS fungovat v 10 zemích střední a východní Evropy a v Dubaji bylo založeno druhé distribuční centrum. V roce 2002 byla vyvinuta platforma pro online elektronický obchod. V roce 2004 byla otevřena první kancelář v Jihoafrické republice. V roce 2006 překročil obrat společnosti miliardu USD. V roce 2007 byla společnost ASBIS úspěšně uvedena na Varšavské burze cenných papírů (WSE) pod tickerem ASB. V roce 2011 získala společnost titul „Distributor roku na Blízkém východě a v severní Africe“ od EMEA Channel Academy Awards a v roce 2013 i ocenění Varšavské burzy cenných papírů za nejlepší vztahy s investory. V roce 2015 byla společnost ASBIS podle zprávy společnosti IT Europa zařazena do TOP 10 světových distributorů v oblasti IT. V posledních letech získává společnost ASBIS a její dceřiné společnosti pravidelně ocenění „Distributor roku“ od předních světových výrobců, jako jsou Seagate, Lenovo, HP, DELL EMC, Western Digital a další.

Za posledních pět let společnost ASBIS významně optimalizovala své produktové portfolio, představila nové provozní procesy, rozšířila a posílila své regionální zastoupení a získala řadu ocenění ve svém oboru. V poslední době společnost spolupracovala s největšími klienty v oboru datových center a zaměřila se také na vývoj svých vlastních značek. Pokračuje vývoj a implementace produktů ICT pod ochrannými známkami Prestigio a Canyon. Zrodila se nová značka Perenio, která poskytuje systémy lidské bezpečnosti a správy budov pomocí technologií umělé inteligence a internetu věcí.

„Máme za sebou dlouhou a bohatou cestu plnou neocenitelných zkušeností, které neustále „investujeme“ do dalšího vývoje holdingu. Nadále jsme v naší globální expanzi ambiciózní, zajímají nás nové způsoby, jak uspokojit potřeby spotřebitelů a jak zůstat věrni svému poslání – dělat inovativní technologie přístupné a srozumitelné pro široké spektrum spotřebitelů. Hluboce si vážíme všech našich zaměstnanců, díky nimž se vytrvale posunujeme vpřed. Jsme nesmírně vděční našim klientům, kteří nás svou mnohaletou důvěrou inspirují a motivují. To vše nám pomáhá dívat se do budoucnosti s optimismem, nacházet stále více nových nik na trhu, produktů a trhů, kde můžeme prokázat nejlepší standardy našich služeb zákazníkům,“ řekl Sergej Kostevič, zakladatel a CEO skupiny ASBIS.

Rok 2020 se ukázal pro celou světovou ekonomiku jako těžký rok, ale potřeba přechodu na práci na dálku přinesla v oblasti IT nové příležitosti. Díky velmi dobré strategii, úzce propojenému týmu fungujícímu jako jediný mechanismus, rychlé odezvě a flexibilnímu managementu si společnost nenechala ujít šanci postavit se do čela globální distribuce digitálních technologií. Podle předpovědí zveřejněných skupinou ASBIS se očekává, že tržby z prodeje v roce 2020 překročí dvě miliardy USD.

Zákazníci, partneři a dodavatelé, kteří jsou nedílnou součástí společnosti, jejím zdrojem života a její hlavní tepnou, hrají neocenitelnou roli v úspěšném příběhu společnosti ASBIS. Společnost je vděčná každému z nich za roky plodné spolupráce a je připravena sledovat, co bude dál, a vytvářet společné plány do budoucna.

Profilová karta firmy

ASBIS CZ, spol. s r.o.

ASBIS CZ, spol. s r.o.

ASBIS patří mezi největší dodavatele počítačových komponent na rozvíjejících se trzích v Evropě. Společnost byla založena roku 1990 a dnes má 33 poboček ve 27 evropských zemích. Společnost obsluhuje prostřednictvím tří distribučních center a 33 místních velkoobchodů (vlastních poboček) více než 30 000 aktivních zákazníků.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Dell Technologies s partnery nabízí HPC a AI jako službu

4. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies oznámila nová Dell EMC Ready řešení a spolupráci s poskytovateli HPC (high-performance computing) cloudových služeb s cílem urychlit a podpořit využití umělé inteligence (AI) a pokročilé výpočetní systémy ve zdravotnictví, přírodních vědách a průmyslové výrobě. Pomáhá tak například k 40x rychlejšímu sekvenování genomu. Čtěte více

VMware oznámil finanční výsledky za třetí kvartál fiskálního roku 2021

4. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
Společnost VMware oznámila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2021. Jak se společnosti vedlo a naplnila během náročného čtvrtletí očekávání? Čtěte více

Připravovaný Atos OneCloud spolkne přes dvě miliardy eur

3. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Atos)
Iniciativa Atos OneCloud umožní zákazníkům urychlit migraci do cloudu a využít jeho možností prostřednictvím optimalizace obchodních procesů a modernizace aplikací. Díky tomu se stanou agilnějšími, mobilnějšími, více orientovanými na zákazníky a začnou více využívat data. Čtěte více

LG se (z)reorganizuje, aby mohlo rychleji reagovat na změny na trhu

1. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG )
Společnost LG Electronics (LG) oznámila řadu organizačních změn. Jejich cílem je především rychlejší transformace této globální značky spotřební elektroniky a spotřebičů na společnost, která bude schop-na lépe čelit nadcházejícímu roku. Hlavním motem změn je pak přeměna výzev na příležitosti. Čtěte více