Signify zvedá komfort v kancelářích díky nové nabídce IoT senzorů

27. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Signify)
Signify uvádí na trh novou nabídku IoT senzorů Philips, které shromažďují a dodávají data prostřednictvím systému propojeného osvětlení Interact Office a API pro monitorování prostředí. Nové senzory umožní podnikům sledovat prostředí v kanceláři a optimalizovat podmínky pro zdraví a pohodu zaměstnanců.

Zajistit zaměstnancům pohodlí a zdraví v kanceláři je klíčové. Nepohodlí zaměstnanců, špatné zdraví a snížená výkonnost mohou být spojeny s nekvalitním prostředím v kanceláři. Jen kvalitní osvětlení může pomoci zvýšit produktivitu zaměstnanců až o 23 %. Kromě osvětlení existují další prvky prostředí, které mají na zdraví a pohodu zaměstnanců vliv. Například vyšší vnitřní teplota a vyšší relativní vlhkost mohou vést ke kýchání, způsobovat zarudnutí kůže, pálení očí či bolesti hlavy a očí. Špatná regulace tepelného komfortu vede k 6% poklesu výkonu zaměstnanců, pokud je v kancelářích příliš horko, a 4% pokles, pokud je v kanceláři chladno. Kromě toho se výkon zaměstnanců může snížit až o 66 %, když je rozptyluje hluk, a návrat k práci po takovém vyrušení může v průměru trvat 25 minut.

Nové senzory mohou monitorovat obsazenost, počet lidí, teplotu (v místnosti a u pracovního stolu), úroveň hluku, úroveň denního světla, relativní vlhkost, a díky Bluetooth mohou být součástí vnitřního navigačního systému. Spojením těchto vlastností v jedné jednotce odpadá potřeba mít více senzorů a je i pro firmu nákladově efektivnější. Schopnost analyzovat pracovní zkušenost může pomoci vytvořit zdravé místo pro práci a pomoci organizacím snížit absenci.

Senzory jsou menší než krabička od zápalek a lze je jednoduše aktualizovat. Není při tom potřeba sundávat osvětlení ze stropu, jelikož senzory lze připojit z přední strany svítidla. Toto nadčasové řešení znamená, že osvětlení může být díky různým senzorům nyní aktualizováno kdykoli. To dává podnikům více možností těžit z budoucích rozšíření funkčnosti nebo se hodí například v případech, kdy si nový nájemce přeje více funkcionalit. 

Jedním ze zákazníků Signify je EDGE, realitní společnost skupiny OVG. EDGE se zaměřuje na komfort, udržitelnost, design a technologii ve všech budovách, které nově staví, včetně těch vlastních.

„EDGE spolupracuje se Signify od prvního zlomového power-over-ethernet LED osvětlení v budově The Edge až po poslední inovace Signify v oblasti infrastruktury osvětlení, jež byla implementována v budově EDGE Olympic v Amsterdamu. Díky technologii ovlivňujeme zdraví a produktivitu lidí v budově,“ uvedl Erik Ubels, CTO společnosti EDGE. „Schopnost velice přesné lokalizace a schopnost přesného určení počtu lidí v daném prostoru nám umožňuje optimalizovat uživatelský zážitek a správu našich budov. Nová funkce monitorování prostředí je dalším přínosem pro celkový komfort našich zaměstnanců,“ dodal.

Podobné články

CRA hloubkově pokrývají Prahu IoT sítí a umožňují i geolokaci

22. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: České Radiokomunikace)
Výrazné zvýšení pokrytí umožní IoT sítí umožní Českým Radiokomunikacím nabídnout komunikaci zařízení i v hůře dostupných místech. Tzv. deep indoor pokrytí přináší dosah signálu až několik metrů pod povrchem (šachty, kanály, sklepy apod.) nebo uvnitř budov. Čtěte více

Internet věcí v roce 2020: Jaký je a kam se bude ubírat

12. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
IoT lze bez nadsázky označit za jednu z nejrychleji se rozšiřujících a rozvíjejících ICT technologií dneška. Celá oblast internetu věcí v sobě skrývá obrovský potenciál pro všechny zúčastněné, ať již hovoříme o výrobcích a dodavatelích, poskytovatelích služeb, partnerech či implementátorech nebo koncových zákaznících. Na současnost a budoucnost IoT jsme se ptali odborníků z různých oborů české IT scény. Čtěte více

Za bezpečné považuje chytré technologie 7 z 10 Čechů

11. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sigfox)
Bezpečnost a zajištění ochrany citlivých dat představují pro další rozvoj internetu věcí (IoT) tu nejzásadnější výzvu. Navzdory častým varováním expertů, většina (69 %) Čechů chytrým technologiím věří. Čtěte více

Cisco představilo komplexní architekturu pro zabezpečení internetu věcí

18. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Počítačové sítě se stávají páteří provozních technologií (OT), na nichž závisí kriticky důležitá infrastruktura včetně energetiky, dopravy nebo průmyslové výroby. Cisco proto připravilo komplexní řešení, které propojuje informační a provozní technologie s cílem zajistit pokročilou detekci anomálií. Čtěte více