Signify spouští novou aplikaci Philips Hue pro ovládání chytré domácnosti

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Signify)
Společnost Signify dále vylepšuje uživatelský zážitek uživatelů Philips Hue po celém světě a uvádí na trh čtvrtou generaci aplikace Philips Hue. Aplikace byla od základu přebudována, a byla navržena tak, aby byla základem pro budoucnost chytrého osvětlení.

Nové technologie zlepšují jak celkovou funkčnost aplikace, tak její komunikaci se systémem chytrého osvětlení, a zároveň přinášejí intuitivní a vylepšené uživatelské prostředí.

Snadný výběr scény ve vylepšené záložce Domov 

Proměna aplikace je patrná hned po otevření přepracované záložky Home. Na této záložce nyní uživatelé uvidí všechna svá světla a scény najednou pomocí funkce Dlaždicové zobrazení, což umožňuje rychlé ovládání světel a nastavování scén bez nutnosti přecházet mezi různými záložkami. Karta Domov v nové aplikaci uživatelům umožňuje snadno najít a prohlédnout si galerii scén Philips Hue, ručně vytvořenou odborníky na osvětlení. Dalším přírůstkem na kartě Domov je tolik žádaná možnost rychlého přepínání mezi více zařízeními Hue Bridge. Uživatelé, kteří mají v jedné aplikaci různé domácnosti nebo samostatné Hue Bridge pro různé části domácnosti, budou nyní moci ovládat své chytré osvětlení rychleji než kdy dříve.

Přístup k sadě rozšířených možností automatizace

V nové aplikaci již uživatelé nebudou nastavovat rutiny - místo toho budou nastavovat automatizace. Dřívější záložku Rutiny nahradí nová záložka Automatizace, která nabízí pokročilejší možnosti přizpůsobení a umožňuje uživatelům snadno přizpůsobit své chytré osvětlení. 

K dispozici je nyní také jedna z nejžádanějších a nejočekávanějších aktualizací: geofencing pro více uživatelů. Při použití automatizace Coming home nebo Leaving home nyní aplikace Hue před spuštěním automatizace zkontroluje, zda je doma ještě někdo další. Když tedy osoba ovládající automatizaci opustí dům, ostatní členové stejné Hue Domácnosti, kteří jsou stále doma, nezůstanou ve tmě. 

V neposlední řadě byl v aplikaci vylepšen také způsob, jakým fungují automatizace založené na západu a východu slunce. Uživatelé si nyní mohou zvolit západ slunce, východ slunce nebo konkrétní čas spuštění automatizace, stejně jako vypnutí světel po skončení automatizace. 

Vylepšená uživatelská přívětivost a přizpůsobení

Ve čtvrté generaci aplikace Hue byla provedena více než stovka velkých i malých vylepšení, jejichž výsledkem ještě snadnější a příjemnější každodenní použití. Například nastavení světel, místností a zón lze nyní konfigurovat v každé části karty Domov. Pokud chcete přidat nové světlo Hue do Místnosti, lze to nyní provést jak na samotné kartě Místnosti, tak v záložce Nastavení. Jinými slovy, nejpoužívanější konfigurace jsou na pohodlnějším místě.

Jednodušší - a zábavnější - je také organizace sekce Zábava díky novému nastavení v izometrickém 2,5D zobrazení, které umožňuje určit přesné umístění a výšku světel. Aby to bylo ještě jednodušší, daná světla mění svou barvu, takže uživatelé přesně vědí, o která se jedná.

Dynamické scény jako první připravovaná aktualizace

Společnost Signify již oznámila nadcházející aktualizaci nové aplikace Hue s dynamickými scénami, která bude spuštěna v průběhu roku 2021. Díky této funkci bude každé ze světel v Místnosti nebo Zóně postupně měnit barvy dané dynamické scény. Namísto toho, aby každé světlo svítilo pouze v jedné barvě, dynamické scény představí novou úroveň jedinečných světelných efektů - a vytvoří atmosféru, která se nepodobá žádné jiné.

Nová aplikace Philips Hue bude k dispozici ke stažení v App Store a Google Play Store od 3. června 2021. Případně bude během týdne následujícího po datu uvedení aplikace automaticky aktualizována pro stávající uživatele aplikace Philips Hue prostřednictvím App Store a Google Play Store. Při prvním otevření nové aplikace budou uživatelé provedeni migrací svých stávajících nastavení, světelných scén a rutin do aplikace. Během tohoto procesu se seznámí s novými funkcemi a změnami aplikace.

Další informace o nové aplikaci Philips Hue získáte zde.

Podobné články

Tesla: Chytrá domácnost s českými kořeny

17. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Chytrou domácnost nemusí být vždy nutné budovat pouze na řešeních zahraničních gigantů. Na následujících řádcích se můžete díky rozhovoru s Františkem Hálou, generálním ředitelem společnosti Tesla, a Viktorem Hajíčkem, zakladatelem a CEO firmy Witty Trade, která je distributorem chytrých produktů Tesla, blíže seznámit i s produkty, které mají k naší domovině výrazně blíže, a proto mohou nabídnout českým a slovenským zákazníkům řadu zajímavých benefitů. Čtěte více

Tech Data nabídne inteligentní zabezpečení od firmy Yale

7. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Partneři budou mít přístup k širokému portfoliu chytrých zámků, vnitřních a venkovních kamer a chytrých domovních alarmů. Všechna řešení lze přitom integrovat s předními systémy chytré domácnosti a platformami hlasových asistentů, jako jsou Amazon Alexa, Asistent Google a HomeKit. Čtěte více

Přinese Matter skutečně jednotný standard pro chytrou domácnost?

14. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: CSA)
Chytrá domácnost se řadí mezi rychle rostoucí segmenty, ale stále při jejím používání narážíme na některá úskalí. Možná tím vůbec největším problémem je roztříštěnost a vzájemná nekompatibilita jednotlivých řešení. Platforma Matter, za kterou stojí i giganti jako Amazon, Apple, Google a mnozí další, si dává za cíl tuto potíž jednou pro vždy vyřešit… Čtěte více

Samsung starší přístroje Galaxy přetváří na zařízení pro chytrou domácnost

26. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Díky iniciativě Galaxy Upcycling at Home zákazníci dostanou možnost znovu oživit staré smartphony a udělat z nich zařízení pro internet věcí – pomůže k tomu jednoduchá aktualizace softwaru. Ze starých zařízení Galaxy se můžou stát dětské chůvičky, hlídač domácích mazlíčků apod. Čtěte více