ShopRoku 2012 odstartoval – přihlásit můžete i svůj e-shop

3. 8. 2012. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: )
První srpnový den bylo zahájeno hlasování v pátém ročníku prestižní soutěže ShopRoku 2012. Internetoví uživatelé rozhodnou o tom, které e-shopy mají na základě jejich osobních zkušeností nejlepší přístup k nakupujícím.

Do soutěže se můžete přihlásit i vy se svým internetovým obchodem. Nejlepší e-shopy v České republice budou vyhlášeny 13. 9. 2012. Pořadatelem soutěže je web Heureka.cz.

Stejně jako v minulých ročnících soutěže budou i letos vyhlášeny nejlepší internetové obchody ve svém oboru (IT a elektronika nevyjímaje), a to ve dvou hlavních kategoriích - Cena kvality a Cena popularity. „Již tradičně budou do výsledků v Ceně kvality započítány hlasy zákazníků internetových obchodů, kteří v období od 1. září 2011 do 31. srpna 2012 nakoupili na internetu a po nákupu vyplnili dotazník spokojenosti,“ řekl Kamil Demuth z Heureka.cz a dodal: „Jde o cenu, kterou udělují skuteční nakupující. Sbíráme jejich hodnocení v rámci služby Ověřeno zákazníky po celý rok a podle toho hodnotíme kvalitu a spolehlivost jednotlivých e-shopů.“ O vítězích v Ceně kvality rozhodlo minulý rok přes 1 000 000 uživatelů, kteří vyplnili dotazník spokojenosti.

V Ceně popularity mohou během celého měsíce srpna hlasovat všichni uživatelé, kteří na stránkách soutěže www.shoproku.cz vyberou tři libovolné e-shopy. V minulém ročníku tak učinilo na 71 000 internetových uživatelů, přičemž nejvíce hlasů získal internetový obchod parfums.cz.

ShopRoku Meeting

Při příležitosti vyhlášení výsledků soutěže chystá Heuréka také jednu novinku. Jedná se o první ShopRoku Meeting, který se bude konat 13.9. 2012 v podzemí Veletržního paláce. Akce složená z množství oborových seminářů je určena provozovatelům, majitelům a manažerům e-shopů. Úvodních prezentací se zhostí Jakub Havrlant, CEO skupiny Allegro a Aleš Michl, přední ekonom a hlavní Investment Strategy Manager Raiffeisenbank. Po nabitém pracovním dni budou slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže ShopRoku a bude zahájena nová eshopová sezóna.

V loňských ročnících se na předních příčkách soutěže umístily mimo jiné Alza.cz, Mall.cz, eProton.cz, Sportisimo, Parfemy-Elnino.cz, Pneumatiky.cz nebo Kosmas.cz. Účast v anketě je pro e-shopy zdarma.

Podobné články

Kdo se může pochlubit titulem ShopRoku od Heureky?

20. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Heureka)
Celkem 200 000 hlasů rozhodlo v letošním, už dvanáctém, ročníku soutěže ShopRoku o jejím vítězi. Více než tisíc přihlášených e-shopů a šest milionů recenzí, tak zní shrnutí tří hlavních kategorií, které Heureka každoročně vyhlašuje v soutěži ShopRoku. Čtěte více

Komunikaci celé skupiny Heureka Group vede Martin Žabka

14. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Heureka)
Komunikační tým skupiny Heureka Group od března 2021 vede Martin Žabka, který nastoupil na nově vytvořenou pozici Group Head of Communications. Ve své nové roli je zodpovědný za mediální komunikaci, interní komunikaci, sociální sítě a za oblast firemní odpovědnosti pro skupinu devíti zemí střední a východní Evropy, ve kterých Heureka Group působí. Čtěte více

Vloni se v Česku na internetu prodalo zboží a služby za 196 miliard korun

8. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: APEK)
Internetové obchody zažily v roce 2020 podle očekávání rekordní rok. Podle Asociace pro elektronickou komerci (APEK) a nákupního rádce Heureka.cz dosáhly obraty e-shopů 196 miliard korun, což znamená meziroční růst 26 %. Podíl české e-commerce na maloobchodu v ČR přesáhl 16 %, což znamená skokový růst o přibližně tři procentní body. Čtěte více

Infografika: Koronavirus a nákupy on-line? 51 % Čechů nakoupilo zboží navíc

5. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: APEK)
Rok 2020 byl ve znamení on-line nákupů. Češi rekordně utráceli a e-commerce se na celém maloobchodě podílela z 16 %. Změny v běžném životě, které přinesl koronovirus a související omezení, ale znamenaly také potřebu pořídit si nové zboží, ať již šlo o více času stráveného doma, home office, distanční výuku či sportování. Čtěte více