Sharp v ČR představil Windows Collaboration Display provázaný s technologiemi Microsoftu

19. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sharp)
Prostřednictvím propojením kanceláří Microsoftu v Belgii, Francii, Itálii, Polsku, České republice a Spojeném království do jednoho společného eventu pomocí MS Teams představila společnost Sharp videokonferenční a kolaborační platformu Windows Collaboration Display.

Nová generace 4K Ultra HD interaktivních displejů je navržena pro podporu a zlepšení týmové spolupráce. Spojuje v sobě dotykovou technologii Sharp a senzory, jež umožňují práci s platformou Microsoft Azure Digital Twins pro monitoring prostorů určených ke spolupráci.

Na akci společnosti Sharp a Microsoft prezentovaly přínos spolupráce z různých lokalit a demonstrovaly živou interakci mezi šesti mezinárodními kancelářemi. Byly zde simulovány jak Windows collaboration displeje od Sharpu, tak nástroje pro produktivitu od Microsoftu.

Windows Collaboration Display byl navržen pro práci se známými nástroji pro produktivitu od Microsoftu, jež jsou mezi firemními uživateli již běžně rozšířeny, kupříkladu Office 365. Podnikům řešení zajišťuje digitální základnu pro spolupráci skrze platformu Microsoft Teams, jež na jednom místě shromažďuje konverzace, obsah i potřebné nástroje.

70” Windows Collaboration Display od Sharpu je vybaven senzorem pro zařízení IoT (Internet věcí), jenž napomáhá monitorovat prostředí schůzek. Senzory jsou schopny vracet data zpět na platformu Azure Digital Twins, kde pomáhají facility manažerům monitorovat obsazenost jednání, kvalitu vzduchu, úroveň osvětlení, teplotu a vlhkost.

Funkce jsou součástí vize společnosti Microsoft přinést na pracoviště výkon inteligentního cloudu za využití AI a IoT a nástrojů pro produktivitu s cílem vytvořit produktivnější prostředí s vyšší mírou možnosti spolupráce. Podniky budou schopny využívat tyto informace pro zlepšené řízení systémů vytápění, klimatizace a rezervace místností na základě skutečně využitého prostoru.

Je klíčové, že Windows Collaboration Display od Sharpu se snadno používá a snadno se k němu lze připojit – zkrátka přijdete, připojíte se a můžete spolupracovat – ale také monitoruje vaše prostředí a pomůže s optimalizací těchto podmínek. Displej představuje jednu ze základních komponent pro vytvoření opravdu inteligentní a funkční moderní kancelářské budovy. Je středobodem jednací místnosti a vaším oknem ke zbytku týmu i celému okolnímu světu,“ uvedl Lukáš Krejčů, Visual Solutions Sales Manager CZ/SK ve společnosti Sharp.

Video : 

Podobné články

Platforma pro spulupráci Avaya Spaces získává novinky založené na AI

26. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avaya)
Společnost Avays oznámila nové funkce pro platformu pro spolupráci Avaya Spaces, která nabízí pokročilé funkce jednotné komunikace prostřednictvím uživatelem preferovaného zařízení. Mezi klíčové novinky patří vylepšené schůzky a jednodušší, integrované hlasové a videohovory. Čtěte více

Huawei IdeaHub: Řešení pro chytré kanceláře

9. 11. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Entec Solutions)
IdeaHub pomáhá firmám zvýšit efektivitu zejména v době vyžadující práci na dálku a dodržování společenského odstupu. Inteligentní technologická novinka IdeaHub je navržena tak, aby usnadnila týmovou spolupráci v moderním pracovním prostředí. Čtěte více

Cisco Webex vylepšuje možnosti bezpečné výuky na dálku

6. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila řešení Webex Classrooms postavené na zabezpečené platformě Cisco, jehož smyslem je pomoci školám a studentům zvládnout specifické nároky hybridního vzdělávání, kdy část žáků a studentů zasedne v lavicích a část se bude vzdělávat distančně. Čtěte více

Návrat pandemie zvyšuje investice firem do technologií podpory práce na dálku

22. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kerio Technologies )
Zvyšující se počet nakažených lidí, zpřísňující se vládní epidemiologická opatření a návrat pracovníků na home office zvyšují investice firem do technologií pro podporu práce na dálku. Čtěte více