Seyfor (Solitea) kupuje slovenskou společnost Commander Services

7. 12. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Seyfor)
IT společnost Seyfor, donedávna známá jako Solitea, která patří mezi dodavatele vnitropodnikových softwarů, se opět rozrůstá. Kupuje 100% podíl ve slovenské společnosti Commander Services. Jde o vůbec první investici společnosti pod novým názvem Seyfor a zároveň o první akvizici společnosti z oblasti fleet managementu / monitoringu vozidel, kterou značně posílí své postavení na českém a slovenském trhu.

Cílem akvizice je možnost poskytování komplexnějších vnitropodnikových služeb, spolupráce při budování inovativních technologických řešení a jejich následná expanze do regionu. Od svého založení v roce 2005 se slovenská společnost Commander Services vypracovala na domácího lídra v poskytování služeb monitorování vozidel prostřednictvím technologií GPS a GSM v segmentu B2B.

Její tržby za rok 2021 dosáhly sumy 6,4 milionu eur a EBITDA společnosti byla 1,6 milionu eur. V Česku a na Slovensku zaměstnává více než sto lidí, poskytuje služby pro více než 7 000 firem a monitoruje přibližně 55 000 objektů na obou trzích. Seyfor kupuje Commander Services od společnosti PosAm, která je většinově vlastněná největším slovenským telekomunikačním operátorem, společností Slovak Telekom.

Od začátku tohoto roku akvíroval Seyfor, ještě pod názvem Solitea, již pět společností, z toho dvě na českém (Techniserv IT a Gesteem), dvě na slovenském (Besteron a Tapeon) a jednu na slovinském trhu (Vasco). Dlouhodobou vizí Seyforu je automatizovat a zefektivňovat podnikatelům a firmám interní procesy, přičemž řešení od Commanderu mu umožní významné rozšíření portfolia na česko-slovenském trhu o poskytování služeb, které se týkají správy firemních vozidel.

„Agenda elektronické knihy jízd je typem služby, kterou stále více vyhledávají firmy všech velikostí. Zároveň věříme, že při současných vysokých cenách pohonných hmot bude řešení, které jednoduchým způsobem snižuje náklady na pohonné hmoty, na trhu ještě atraktivnější. Službu monitoringu služebních vozidel jsme našim klientům dosud nenabízeli, takže koupě lídra na trhu v této oblasti je přirozeným vyústěním naší plánované expanze napříč segmenty," uvedl Martin Cígler, CEO společnosti Seyfor. Dodal, že Commander Services bude i nadále fungovat jako samostatná společnost s vlastním managementem. Na druhou stranu obě společnosti již nyní vidí několik vzájemných synergií, které budou chtít v budoucnu realizovat.

K dlouhodobým cílům společnosti Commander Services patří neustálé zkvalitňování služeb, které přinášejí vysokou přidanou hodnotu a návratnost pro klienty a také budování silné pozice v segmentu monitorovacích řešení nejen na česko-slovenském trhu. Už dnes patří mezi etablované firmy a s narůstajícím počtem spokojených zákazníků se jí daří úspěšně růst a ekonomicky posilovat. Napomáhá tomu i rozšiřování portfolia služeb v oblasti GPS monitoringu, zavádění inovací a silná partnerství.

„Změna vlastníků nebo obecně velké změny často vyvolávají obavy mezi zaměstnanci nebo managementech akvírovaných firem. Náš management a mí kolegové ve firmě jsou potěšeni, že jsme se nově stali součástí skupiny Seyfor. Proč? Investiční záměry nových vlastníků se významně překrývají s dlouhodobou strategií společnosti Commander Services, kterou se nám daří naplňovat. Členství ve skupině Seyfor je příslibem a potenciálem pro další akceleraci na této cestě. Vzájemná užší spolupráce nám otevírá dveře k novým firemním zákazníkům a naše služby vhodně doplňují produktové portfolio skupiny v oblasti podnikových informačních systémů o GPS monitoring a fleet management. Se zkušenostmi a potenciálem, které nám nabízí úspěšné zahraniční působení našich nových vlastníků, bychom rádi posílili naši expanzi i mimo česko-slovenský trh," dodal Miroslav Bielčik, generální ředitel společnosti Commander Services.

Rozvoj unikátních technologických řešení primárně od slovenských a českých podnikatelů je cílem slovenské private equity společnosti Sandberg Capital, která je většinovým vlastníkem společnosti Seyfor. „Společnost Commander Services jsme sledovali dlouhou dobu. Kombinace dlouhodobě vynikajících obchodních výsledků společně s kvalitním technologickým řešením a velmi talentovaným interním týmem byly hlavními důvody, proč jsme se rozhodli do společnosti investovat. Věříme, že můžeme urychlit její další růst a zároveň poskytnout zákazníkům Seyforu unikátní a komplexní řešení," uvedl Michal Rybovič, partner Sandberg Capital.

Podobné články

HPE akvizicí společnosti Athonet posiluje svou pozici v podnikovém 5G

27. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise oznámila další rozšíření svých propojených edge-to-cloud řešení. Stalo se tak díky akvizici společnosti Athonet, soukromého poskytovatele mobilního připojení, který dodává páteřní mobilní sítě podnikům a poskytovatelům komunikačních služeb. Čtěte více

Telekomunikační specialista Poly se stává součástí HP

22. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Součástí HP se stává společnost Poly – lídr v oblasti řešení pro hybridní práci. Do portfolia společnosti patří videokonferenční systémy, kamery, headsety a další řešení pro komunikaci a vzdálenou práci. Čtěte více

Microsoft oznámil akvizici společnosti Fungible

13. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft a techcrunch.com)
Segment datových center je pro Microsoft jednou z klíčových oblastí jeho byznysu. Další posílení v tomto sektoru si společnost slibuje od akvizice startupu Fungible, která se specializuje na infrastrukturu zaměřenou na zvýšení výkonu sítí a úložišť v datových centrech pomocí vysoce účinných jednotek pro zpracování dat (DPU) s nízkou spotřebou energie. Čtěte více

Progress plánuje akvizici databázové firmy MarkLogic

12. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Progress )
Společnost Progress podepsala finální smlouvu o akvizici lídra v oblasti správy komplexních dat a metadat MarkLogic. Progress od transakce očekává možnost rozšířit svou nabídku o produkty pro vývoj, nasazení a správu výkonných podnikových aplikací a možnost nabídnout jednotnou sémantickou datovou platformu enterprise úrovně pro zpracování komplexních dat. Čtěte více