Seyfor (Solitea) kupuje slovenskou společnost Commander Services

7. 12. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Seyfor)
IT společnost Seyfor, donedávna známá jako Solitea, která patří mezi dodavatele vnitropodnikových softwarů, se opět rozrůstá. Kupuje 100% podíl ve slovenské společnosti Commander Services. Jde o vůbec první investici společnosti pod novým názvem Seyfor a zároveň o první akvizici společnosti z oblasti fleet managementu / monitoringu vozidel, kterou značně posílí své postavení na českém a slovenském trhu.

Cílem akvizice je možnost poskytování komplexnějších vnitropodnikových služeb, spolupráce při budování inovativních technologických řešení a jejich následná expanze do regionu. Od svého založení v roce 2005 se slovenská společnost Commander Services vypracovala na domácího lídra v poskytování služeb monitorování vozidel prostřednictvím technologií GPS a GSM v segmentu B2B.

Její tržby za rok 2021 dosáhly sumy 6,4 milionu eur a EBITDA společnosti byla 1,6 milionu eur. V Česku a na Slovensku zaměstnává více než sto lidí, poskytuje služby pro více než 7 000 firem a monitoruje přibližně 55 000 objektů na obou trzích. Seyfor kupuje Commander Services od společnosti PosAm, která je většinově vlastněná největším slovenským telekomunikačním operátorem, společností Slovak Telekom.

Od začátku tohoto roku akvíroval Seyfor, ještě pod názvem Solitea, již pět společností, z toho dvě na českém (Techniserv IT a Gesteem), dvě na slovenském (Besteron a Tapeon) a jednu na slovinském trhu (Vasco). Dlouhodobou vizí Seyforu je automatizovat a zefektivňovat podnikatelům a firmám interní procesy, přičemž řešení od Commanderu mu umožní významné rozšíření portfolia na česko-slovenském trhu o poskytování služeb, které se týkají správy firemních vozidel.

„Agenda elektronické knihy jízd je typem služby, kterou stále více vyhledávají firmy všech velikostí. Zároveň věříme, že při současných vysokých cenách pohonných hmot bude řešení, které jednoduchým způsobem snižuje náklady na pohonné hmoty, na trhu ještě atraktivnější. Službu monitoringu služebních vozidel jsme našim klientům dosud nenabízeli, takže koupě lídra na trhu v této oblasti je přirozeným vyústěním naší plánované expanze napříč segmenty," uvedl Martin Cígler, CEO společnosti Seyfor. Dodal, že Commander Services bude i nadále fungovat jako samostatná společnost s vlastním managementem. Na druhou stranu obě společnosti již nyní vidí několik vzájemných synergií, které budou chtít v budoucnu realizovat.

K dlouhodobým cílům společnosti Commander Services patří neustálé zkvalitňování služeb, které přinášejí vysokou přidanou hodnotu a návratnost pro klienty a také budování silné pozice v segmentu monitorovacích řešení nejen na česko-slovenském trhu. Už dnes patří mezi etablované firmy a s narůstajícím počtem spokojených zákazníků se jí daří úspěšně růst a ekonomicky posilovat. Napomáhá tomu i rozšiřování portfolia služeb v oblasti GPS monitoringu, zavádění inovací a silná partnerství.

„Změna vlastníků nebo obecně velké změny často vyvolávají obavy mezi zaměstnanci nebo managementech akvírovaných firem. Náš management a mí kolegové ve firmě jsou potěšeni, že jsme se nově stali součástí skupiny Seyfor. Proč? Investiční záměry nových vlastníků se významně překrývají s dlouhodobou strategií společnosti Commander Services, kterou se nám daří naplňovat. Členství ve skupině Seyfor je příslibem a potenciálem pro další akceleraci na této cestě. Vzájemná užší spolupráce nám otevírá dveře k novým firemním zákazníkům a naše služby vhodně doplňují produktové portfolio skupiny v oblasti podnikových informačních systémů o GPS monitoring a fleet management. Se zkušenostmi a potenciálem, které nám nabízí úspěšné zahraniční působení našich nových vlastníků, bychom rádi posílili naši expanzi i mimo česko-slovenský trh," dodal Miroslav Bielčik, generální ředitel společnosti Commander Services.

Rozvoj unikátních technologických řešení primárně od slovenských a českých podnikatelů je cílem slovenské private equity společnosti Sandberg Capital, která je většinovým vlastníkem společnosti Seyfor. „Společnost Commander Services jsme sledovali dlouhou dobu. Kombinace dlouhodobě vynikajících obchodních výsledků společně s kvalitním technologickým řešením a velmi talentovaným interním týmem byly hlavními důvody, proč jsme se rozhodli do společnosti investovat. Věříme, že můžeme urychlit její další růst a zároveň poskytnout zákazníkům Seyforu unikátní a komplexní řešení," uvedl Michal Rybovič, partner Sandberg Capital.

Podobné články

Vlastník Datartu může převzít Electro World a NAY

5. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ÚOHS)
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil spojení, v jehož důsledku získá společnost HP Tronic (majitel Datartu) skupinu NAY, pod kterou mimo jiné spadá také síť Electro World. Rozhodnutí již nabylo právní moci. Čtěte více

Seyfor získal podíl ve společnosti Digitask

26. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Seyfor)
Seyfor pokračuje v rozšiřování svého portfolia a získává 35% podíl ve společnosti Digitask známého propagátora digitálních inovací Filipa Dřímalky. Tímto krokem Seyfor dále posiluje svou kompetenci v oboru využití umělé inteligence ve firmách. Čtěte více

adastra.one a Acamar jsou součástí Adastry Česká republika

30. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adastra Česká republika)
Technologická společnost Adastra Česká republika se po fúzi a sloučení firem adastra.one a Acamar opět rozrostla. Čtěte více

Společnost Hitachi Energy koupila italskou firmu COET

19. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hitachi Energy)
Společnost Hitachi Energy dokončila akvizici společnosti COET, konstruktéra a výrobce energetických zařízení pro elektrickou mobilitu, železnici a průmysl se sídlem v italském Miláně. Posiluje tak svou globální pozici a nabídku v oblasti infrastruktury pro nabíjení elektromobilů s vysokým výkonem, výkonové elektroniky a okrajových sítí. Čtěte více