Seyfor dokončil akvizici dalších dvou českých firem v hodnotě stovek milionů korun

7. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Seyfor )
Brněnský Seyfor, jeden z největších evropských dodavatelů ICT řešení, před koncem roku rozšiřuje své portfolio. Získal 100% podíl ve společnosti KS - program, která se zaměřuje na personální informační systémy, a skrze svoji dceřinou společnost Commander Services pak i 100 % v T-Cars System, nabízející řešení pro správu vozových parků.

Obě společnosti jsou vysoce ziskové s tržbami v řádu desítek milionů korun ročně. Celková výše obou akvizic se pohybuje v nižších stovkách milionů korun. Seyfor díky nim posiluje svou pozici na trhu podnikových IT řešení a Commander Services posouvá na špičku poskytovatelů GPS monitoringu a fleet managementu na českém a slovenském trhu.

Společnost Seyfor se na trhu podnikových systémů pohybuje už od roku 1990 a svá řešení dodává již do 38 zemí světa. Vyvíjí a dodává ERP, HR, POS a CRM systémy, účetní a fakturační software, software pro řízení výroby či velká, na míru připravená řešení. Zaměřuje se také na kyberbezpečnost či datovou analytiku, je aktivní na poli řešení na bázi umělé inteligence. Nové akvizice mají pomoci Seyforu v dalším růstu včetně zahraničí a zároveň posílit pozici společnosti na českém i slovenském trhu.

Systémy Seyforu projde po akvizici 25 % všech výplatních pásek v Česku a na Slovensku

Akvizicí vsetínské firmy KS - program zvyšuje Seyfor podíl na trhu v oblasti mzdových a personálních systémů pro střední a větší podniky. Do firemní stáje Seyforu již patří komplexní řešení pro mzdy VEMA a díky spojení tak bude přes Seyfor procházet každá čtvrtá výplatní páska v Česku a na Slovensku. Mezi zákazníky společnosti KS - program patří například HP Tronic, Škoda Praha, Hyundai Motor Czech, ale i Senát či Moravskoslezský kraj.

„KS - program letos oslavil 32 let od svého založení a na výsledky společnosti jsem hrdý já i moji kolegové,“ doplnil Jiří Baroš, CEO a jeden ze zakladatelů. „Společnost obsluhuje téměř 3 000 zákazníků převážně z oblasti velkých komerčních subjektů, ale i státní správy a samosprávy.”

Po akvizici 100 % firmy bude společnost KS - program fungovat nadále samostatně a bude těžit z velkých vzájemných synergií, což jí umožní rychlejší růst. Společnost bude nadále řízena původním managementem. „Akvizice společnosti KS - program posiluje pozici Seyforu jako předního dodavatele personálních a mzdových systémů na českém a slovenském trhu,“ řekl zakladatel a CEO společnosti Seyfor Martin Cígler. „Společnost má zkušený management a velký tým odborníků a těšíme se na výměnu know-how a sdílení zkušeností z trhu.“

Seyfor již monitoruje přes 20 % vozů využívajících telematické GPS služby v Česku a na Slovensku

Druhou akvizicí, která posílí portfolio Seyforu, je T-Cars System. Společnost provozuje SaaS řešení pro elektronickou knihu jízd, GPS monitoring a kompletní správu vozového parku. Loňské tržby přesáhly 37 milionů korun a služby společnosti využívá téměř 700 firemních zákazníků v Česku a na Slovensku.

Seyfor kupuje T-Cars System skrze svoji dceřinou společnost Commander Services, která patří do divize Midsize Business, jejíž tržby výrazně překračují půl miliardy korun. Kromě vývoje vlastních ERP a dalších podnikových systémů je do této divize začleněna právě telematika. Nově tak budou společnosti spadající do portfolia Seyforu monitorovat 20 % všech firemních vozidel, které využívají telematické a fleet management služby.

„Akvizicí T-Cars System výrazně posílíme svou pozici na velmi konkurenčním trhu GPS monitoringu a telematiky. Zaměření T-Cars System skvěle doplňuje portfolio Commanderu a dává oběma společnostem velký potenciál pro další výrazný růst nejen v Česku a na Slovensku, ale i v dalších evropských zemích,“ uvedl Martin Kudrna, výkonný ředitel divize Midsize Business společnosti Seyfor, pod kterou skupina Commander Sevices se společností T-Cars System spadají.

Kromě posílení pozice na současných trzích a přípravy k evropské expanzi je cílem akvizice také synergický efekt vzájemné spolupráce a sdílení technologického a technického know-how za účelem rozvoje obou firem. Celý obchod by měl přinést i tzv. úspory z rozsahu, tedy ušetření nákladů díky rozšíření provozu. Konkrétně půjde například o nákup hardwaru a užší propojení využívaných služeb směrem k většímu počtu zákazníků.

Seyfor završuje skvělý rok, cílí na 30% růst a obrat čtyři miliardy korun

Seyfor má za sebou další velmi úspěšný rok. Kromě akvizice firem KS - program a T-Cars System se ziskovostí vyšší než 25 % se Seyforu dlouhodobě daří dosahovat výborných hospodářských výsledků. Už šestý rok po sobě očekává 30% meziroční růst s předpokládaným konsolidovaným obratem okolo čtyř miliard korun.

„I rok 2023 byl v Seyforu úspěšný a jeho závěr bohatý na akvizice. Jsme velmi rádi, že se podařilo náročný proces obou těchto akvizic dokončit ještě letos a symbolicky tak završit velmi úspěšný rok. Těšíme se na nové kolegy, na velké synergie, které obě transakce nabízí, a zejména na další růst, který, jak doufám, toto spojení všem zúčastněným přinese. Rád bych poděkoval všem, kteří se na letošním úspěšném akvizičním maratónu podíleli,“ zakončil Martin Cígler.

Podobné články

Vlastník Datartu může převzít Electro World a NAY

5. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ÚOHS)
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil spojení, v jehož důsledku získá společnost HP Tronic (majitel Datartu) skupinu NAY, pod kterou mimo jiné spadá také síť Electro World. Rozhodnutí již nabylo právní moci. Čtěte více

Seyfor získal podíl ve společnosti Digitask

26. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Seyfor)
Seyfor pokračuje v rozšiřování svého portfolia a získává 35% podíl ve společnosti Digitask známého propagátora digitálních inovací Filipa Dřímalky. Tímto krokem Seyfor dále posiluje svou kompetenci v oboru využití umělé inteligence ve firmách. Čtěte více

adastra.one a Acamar jsou součástí Adastry Česká republika

30. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adastra Česká republika)
Technologická společnost Adastra Česká republika se po fúzi a sloučení firem adastra.one a Acamar opět rozrostla. Čtěte více

Společnost Hitachi Energy koupila italskou firmu COET

19. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hitachi Energy)
Společnost Hitachi Energy dokončila akvizici společnosti COET, konstruktéra a výrobce energetických zařízení pro elektrickou mobilitu, železnici a průmysl se sídlem v italském Miláně. Posiluje tak svou globální pozici a nabídku v oblasti infrastruktury pro nabíjení elektromobilů s vysokým výkonem, výkonové elektroniky a okrajových sítí. Čtěte více