SAP a Apple zefektivní digitální dodavatelské řetězce

25. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: SAP)
V neustále se měnícím prostředí se začínají firmy u svých dodavatelských řetězců zaměřovat na jejich odolnost namísto nejnižších nákladů. Právě digitalizace a zjednodušení dodavatelských řetězců patří k prioritám společnosti SAP v nadcházejících letech. K tomu přispěje i partnerství s Applem, jehož první výsledky představila softwarová společnost na akci SAP Sapphire.

„Řešení SAP a odborné znalosti v oboru pomáhají společnostem dosahovat nejlepších výsledků již padesát let,“ řekl Christian Klein, generální ředitel a člen představenstva společnosti SAP. „Nacházíme se proto v jedinečné pozici, abychom našim zákazníkům i nadále pomohli uspět v tomto rychle se měnícím světě. Digitální transformace založená na cloudu jim poskytuje nástroje k řešení nejpalčivějších výzev moderní doby od dodavatelského řetězce až po udržitelnost.“

Odolnější dodavatelský řetězec

Partnerství s Applem má do dodavatelských řetězců přinést vyšší efektivitu, transparentnost a flexibilitu. Nová sada aplikací SAP umožní zaměstnancům používat zařízení, která jsou součástí jejich každodenního života. Spolupráce si také klade za cíl jednoduší onboarding, menší potřebu školení a zrychlení růstu produktivity.

Dvě z plánovaných šesti aplikací jsou již v Apple App Store. Prostřednictvím aplikací SAP Warehouse Operator a SAP Direct Distributor mohou zaměstnanci využít iPhony či iPady ke správě skladu včetně navigace, výběru vysokozdvižného vozíku, získání přehledu o zakázkách nebo skenování čárových kódů pomocí fotoaparátu mobilního telefonu.

Inovací se také dočkala automatizace skladových činností v konceptu Průmyslu 4.0. Novinka SAP Warehouse Robotics propojuje skladovou robotiku s IoT zařízeními a dobu nastavení systému zkracuje z měsíců na dny a hodiny.

Největší obchodní síť na světě

Na zjednodušení procesů se zaměřil i nový SAP Digital Manufacturing Cloud. Řešení propojuje nejnovější analytické funkce se zařízeními IoT, automatizací průmyslových procesů a větší integrací s ERP systémy SAP S/4HANA.

Společnost také plánuje rozšířit největší obchodní síť na světě SAP Business Network, která propojuje nákupčí, dodavatele, výrobce a poskytovatele logistických služeb, o integraci se softwarem Taulia a další vylepšení. Síť také nově umožňuje dodavatelům zanalyzovat, zda jsou jejich činnosti v plném souladu s dodržováním lidských práv a příslušnými evropskými předpisy, a urychlit tak některé ze souvisejících procesů.

Od slov k činům

Podle nedávného průzkumu společnosti Boston Consulting Group se 80 % firem spoléhá na digitální produkty a služby při řešení obchodních výzev, ale jen necelá třetině z nich se daří digitálně transformovat své podnikání. Na konferenci proto SAP představil i rozšíření své nabídky RISE with SAP zaměřené právě na zlepšení podnikových procesů. Podle dat společnosti využilo její cloudové řešení již více než 2 000 společností, z čehož přes 60 % tvoří noví zákazníci.

Mezi představenými novinkami nechyběla ani cloudová řešení pro udržitelnost. Softwarová společnost uvedla nová rozšíření a funkce ve svých řešeních SAP Cloud for Sustainable Enterprises a SAP Product Footprint Management, díky kterým podniky získají lepší přehled o vlastní uhlíkové stopě, mají k dispozici nástroje k jejímu snižování a mohou efektivněji řídit klíčové oblasti udržitelnosti.

I bez programování

Součástí platformy SAP Business Technology Platform jsou nově zdarma i dvě řešení, která umožňují uživatelům bez technického vzdělání rychle inovovat. SAP AppGyver se specializuje na vývoj low-code a no-code aplikací, díky kterým zaměstnanci automatizují neefektivní a zdlouhavé procesy a vytvářejí aplikace, aniž by museli napsat jediný řádek kódu. Do stejné kategorie patří i řešení SAP Process Automation, které je nově přizpůsobeno speciálně pro prostředí bez nutnosti programování.

Podobné články

Proč budoucnost výrobního průmyslu spočívá v open source?

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Edge computing a umělá inteligence jsou hnací silou nevyhnutelné transformace výroby. Problémy ovlivňující trh a úlohu open source technologií definuje Francis Chow, viceprezident a generální manažer pro in-vehicle operační systémy a edge řešení ve společnosti Red Hat. Čtěte více

O2 ve své 5G síti otestovalo technologii RedCap, která je zásadní pro průmysl a internet věcí

4. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
O2 na konci června 2024 jako první operátor v Česku dokončil ve spolupráci se svými dodavateli laboratorní testování nové širokopásmové technologie RedCap. Je to důležitý milník pro rozvoj tzv. internetu věcí a další rozšíření automatizace továren, průmysl 4.0, i pro rozšířenou nebo virtuální realitu. Čtěte více

Multifunkční kamion Huawei plný technologií zavítal do Brna

10. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Technologická společnost Huawei přivezla do Brna unikátní technologické centrum „na kolech“, které bylo speciálně navrženo pro prezentaci špičkových produktových inovací. Během Huawei Europe Enterprise Roadshow 2024 byly představeny nejnovější produkty a řešení Huawei pro velké firmy, veřejnou správu a sektory, jako jsou zdravotnictví, poskytování internetových služeb, vzdělávání či maloobchod. Čtěte více

Dopad implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby

30. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně požadavku na zefektivnění a automatizaci operací, zvýšení flexibility výrobních linek a zvýšení výnosů, aby zůstal konkurenceschopný na globálním trhu. Jednou z možností, jak všem těmto výzvám čelit, je využívání konektivity privátních 5G sítí. Čtěte více