SAP a Apple zefektivní digitální dodavatelské řetězce

25. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: SAP)
V neustále se měnícím prostředí se začínají firmy u svých dodavatelských řetězců zaměřovat na jejich odolnost namísto nejnižších nákladů. Právě digitalizace a zjednodušení dodavatelských řetězců patří k prioritám společnosti SAP v nadcházejících letech. K tomu přispěje i partnerství s Applem, jehož první výsledky představila softwarová společnost na akci SAP Sapphire.

„Řešení SAP a odborné znalosti v oboru pomáhají společnostem dosahovat nejlepších výsledků již padesát let,“ řekl Christian Klein, generální ředitel a člen představenstva společnosti SAP. „Nacházíme se proto v jedinečné pozici, abychom našim zákazníkům i nadále pomohli uspět v tomto rychle se měnícím světě. Digitální transformace založená na cloudu jim poskytuje nástroje k řešení nejpalčivějších výzev moderní doby od dodavatelského řetězce až po udržitelnost.“

Odolnější dodavatelský řetězec

Partnerství s Applem má do dodavatelských řetězců přinést vyšší efektivitu, transparentnost a flexibilitu. Nová sada aplikací SAP umožní zaměstnancům používat zařízení, která jsou součástí jejich každodenního života. Spolupráce si také klade za cíl jednoduší onboarding, menší potřebu školení a zrychlení růstu produktivity.

Dvě z plánovaných šesti aplikací jsou již v Apple App Store. Prostřednictvím aplikací SAP Warehouse Operator a SAP Direct Distributor mohou zaměstnanci využít iPhony či iPady ke správě skladu včetně navigace, výběru vysokozdvižného vozíku, získání přehledu o zakázkách nebo skenování čárových kódů pomocí fotoaparátu mobilního telefonu.

Inovací se také dočkala automatizace skladových činností v konceptu Průmyslu 4.0. Novinka SAP Warehouse Robotics propojuje skladovou robotiku s IoT zařízeními a dobu nastavení systému zkracuje z měsíců na dny a hodiny.

Největší obchodní síť na světě

Na zjednodušení procesů se zaměřil i nový SAP Digital Manufacturing Cloud. Řešení propojuje nejnovější analytické funkce se zařízeními IoT, automatizací průmyslových procesů a větší integrací s ERP systémy SAP S/4HANA.

Společnost také plánuje rozšířit největší obchodní síť na světě SAP Business Network, která propojuje nákupčí, dodavatele, výrobce a poskytovatele logistických služeb, o integraci se softwarem Taulia a další vylepšení. Síť také nově umožňuje dodavatelům zanalyzovat, zda jsou jejich činnosti v plném souladu s dodržováním lidských práv a příslušnými evropskými předpisy, a urychlit tak některé ze souvisejících procesů.

Od slov k činům

Podle nedávného průzkumu společnosti Boston Consulting Group se 80 % firem spoléhá na digitální produkty a služby při řešení obchodních výzev, ale jen necelá třetině z nich se daří digitálně transformovat své podnikání. Na konferenci proto SAP představil i rozšíření své nabídky RISE with SAP zaměřené právě na zlepšení podnikových procesů. Podle dat společnosti využilo její cloudové řešení již více než 2 000 společností, z čehož přes 60 % tvoří noví zákazníci.

Mezi představenými novinkami nechyběla ani cloudová řešení pro udržitelnost. Softwarová společnost uvedla nová rozšíření a funkce ve svých řešeních SAP Cloud for Sustainable Enterprises a SAP Product Footprint Management, díky kterým podniky získají lepší přehled o vlastní uhlíkové stopě, mají k dispozici nástroje k jejímu snižování a mohou efektivněji řídit klíčové oblasti udržitelnosti.

I bez programování

Součástí platformy SAP Business Technology Platform jsou nově zdarma i dvě řešení, která umožňují uživatelům bez technického vzdělání rychle inovovat. SAP AppGyver se specializuje na vývoj low-code a no-code aplikací, díky kterým zaměstnanci automatizují neefektivní a zdlouhavé procesy a vytvářejí aplikace, aniž by museli napsat jediný řádek kódu. Do stejné kategorie patří i řešení SAP Process Automation, které je nově přizpůsobeno speciálně pro prostředí bez nutnosti programování.

Podobné články

Kelly Switt, senior director a vedoucí globálního obchodního rozvoje v oblasti Intelligentedge, Red Hat

Jak může privátní síť 5G naplno rozvinout přísliby AI v průmyslu?

15. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Průmyslový ekosystém se vyvíjí neuvěřitelným tempem, přičemž rychlý technologický vývoj a zkrácené cykly zavádění technologií přinášejí obrovské příležitosti pro zvýšení provozní efektivity a produktivity. K tomu ale výrobci potřebují pokročilou konektivitu, kterou nemohou poskytnout ani místní kabelové rozvody ani Ethernet. Vstupujeme tak do světa privátních sítí 5G. Čtěte více

Firmy vnímají bezdrátové připojení jako cestu k vyšší produktivitě, některé problémy ale přetrvávají

14. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic Connect Europe)
Nejnovější průzkum společnosti Panasonic Connect Europe zjistil, že firmy očekávají od investic do bezdrátových technologií průměrné zvýšení své produktivity o 32 % během tří let od implementace. Více než třetina respondentů (36 %) uvedla, že 5G je nejdůležitější investicí do bezdrátových technologií v jejich podnikání, přičemž soukromé sítě v kampusech jsou populárnější než sítě veřejné. Čtěte více

Pět největších mýtů o digitální transformaci v průmyslové výrobě

2. 12. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ness Czech)
Digitální transformace patří mezi prioritní věci managementu řady výrobních firem a diskutuje se o ní bez ohledu na průmyslové odvětví. Podniky tuší, že se bez digitální transformace v budoucnu neobejdou. Neví však, kde začít a jak vlastně vypadá celková koncepce přeměny podniku. Co vlastně digitální transformace znamená? Které otázky je třeba si položit a zodpovědět, než se podnik do této iniciativy pustí? Čtěte více

Nová řada HP Jet Fusion 5400 a řešení Metal Jet S100 urychlují průmyslovou výrobu

22. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP představila několik novinek zaměřených na aditivní produkci. Jde o řešení Jet Fusion a Metal Jet určená pro 3D tisk, rozšíření sítě Digital Manufacturing Network (DMN), nové materiály, recyklační program a řadu aplikací pro průmyslovou výrobu. Čtěte více