Safetica Insight pro firemní bezpečnost

9. 11. 2013. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: DCD Publishing)
Safetica Technologies představila nový produkt Safetica Insight. Jde o software typu DLP (data loss prevention), který řeší únik dat způsobený typickým problémem „mezi klávesnicí a židlí“ a je určen pro firmy od 20 uživatelů.

Safetica Technologies je česká technologická společnost působící na trhu softwarové ochrany proti únikům dat a hrozbám způsobeným lidským faktorem.

Safetica Insight je bezpečnostní nástroj, který aktivně vyhledává potenciální nebezpečí a včas před nimi varuje. Je tak možné mít pod kontrolou citlivá firemní data a předcházet jejich únikům. Dodržování nastavených pravidel při práci s nimi se stane každodenní realitou. Jedná se o nástroj, který zamezí zneužívání přístupu k citlivým údajům, což podle průzkumu praktikuje více než 60 % zaměstnanců. Toto nezodpovědné chování pak může mít negativní vliv na chod celé společnosti.

Safetica Insight doplňuje stávající portfolio (Safetica 5) a lze jej na něj velmi snadno upgradovat. Pomáhá firmám zabezpečit jejich data před únikem. Poskytuje dokonalý pohled na dění ve firmě, což vede ke snížení nákladů, zamezení plýtvání zdroji a ke zvýšení produktivity zaměstnanců. Díky znalosti vytíženosti a rozsahu činností jednotlivých zaměstnanců je možné efektivně nastavit pracovní procesy. Umožňuje optimalizaci a úsporu nákladů na tisk, hardware, software a připojení na internet. Management společnosti má k dispozici neustále aktuální přehled o skutečném stavu ve firmě, což umožnuje například i spravedlivé odměňování zaměstnanců.

Safetica Insight poskytuje informace podstatné pro vhled, porozumění a pochopení vlastní firmy. Upozorňuje na možná bezpečnostní rizika, kterým firmy čelí. Málokterá společnost si uvědomuje, že hrozby, jakými jsou například uniky firemních dat nebo chyby způsobené zaměstnanci, se mohou stát právě jim a mohou mít negativní vliv na jejich podnikání. Přehledy o aktuální situaci je možné jednoduše jedním kliknutím získat ve formě interaktivních grafů v reálném čase. Safetica Insight nabízí možnost automatického posílání reportů a upozornění. Výstupy je možné nastavit tak, aby se vedení společnosti zobrazovaly pouze ty informace, které potřebuje. Každý tak má přehledně potřebné údaje bez nutnosti dalšího dohledávání. Jasné a přehledné grafy usnadňují každodenní práci. Zodpovědný pracovník má ihned k dispozici potřebné informace, které nemusí nikde dohledávat. Safetica Insight je tedy vybaven unikátním reportovacím systémem, který jej staví do čelní pozice systémů DLP.

Software Safetica Insight je určen pro společnosti od 20 uživatelů, nasazení je časově nenáročné a zatížení firemní sítě a koncových stanic je minimalizováno, takže nedochází k žádným zaznamenatelným zpomalením. Běží na pozadí všech klientských stanic a textové údaje posílá v předem nastavených intervalech po síti do centrální databáze. Pro případ přerušení spojení s databází se data ukládají do počítače, do databáze jsou pak nahrána po opětovném navázání spojení. Proto je možné tento software použít i pro přenosné počítače.

Dostupnost a ceny

Sotware Safetica Insight je možné od 1. listopadu 2013 pořídit v partnerské síti nebo přímo u společnosti Safetica Technologies. Licencován je každý počítač, konzole pro zobrazení výsledků a změnu nastavení je k dispozici zdarma. Je možné zvolit mezi pravidelnou roční platbou i jednorázovým pořízení softwaru s následným aktualizačním poplatkem, cena licence na jeden rok bez množstevních slev začíná na 1 500 Kč.

Obrazová galerie:
Štítky: 
Bezpečnost, Safetica Technologies

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více