Safetica 7 přináší řadu vylepšení

5. 5. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Safetica Technologies)
Společnost Safetica Technologies představila již sedmou verzi své vlajkové lodi. Necelý rok po odhalení šesté verze přináší novinka uživatelům řadu vylepšení v segmentu okamžité ochrany dat, jednoduchosti použití a v oblasti multiplatformní bezpečnosti.

„Dlouhodobým cílem společnosti Safetica Technologies je, aby organizace mohly ochránit citlivá data snadno. Nová verze produktu proto přináší významný posun v jednoduchosti nasazení produktu a rychlosti, s jakou lze interní bezpečnost řešit. To znamená, že firmy všech velikostí mohou snadno zajistit, že důležité dokumenty zůstanou uvnitř organizace a nedostanou se ke konkurenci,“ uvedl Petr Žikeš, ředitel společnosti Safetica Technologies.

Safetica 7 přináší následující vylepšení:

 1) Okamžitá ochrana dat (zabezpečení citlivých firemních dokumentů bez omezení provozu)

Sedmá verze Safetica přináší zejména usnadnění a zjednodušení procesu instalace. Instalace zároveň automaticky nakonfiguruje systém, takže po jejím dokončení aplikace může mnohem rychleji dodávat informace o běhu firmy. Výsledkem je přehled bezpečnostních rizik, která navíc mohou být zasílána jako automatické notifikace do e-mailu.

2) Zjednodušení analýzy bezpečnostních rizik a revize funkčnosti

Safetica 7 zavádí nový nástroj, resp. webovou konzoli „WebSafetica“, která umožňuje zjistit co se děje v organizaci. Je dostupná z každého prohlížeče komukoliv uvnitř firmy s přístupovými právy. Oproti tomu desktopová konzole je vhodná pro konfiguraci firemních bezpečnostních politik.

3) Multiplatformní bezpečnost (přehled o všech přístrojích na jediném místě)

Safetica 7 nově umožňuje správu i v operačním systému Windows 10. Plná podpora Safetica řešení je tedy na Windows od verze 7 až po nejnovější 10 a také na terminálových serverech, jako jsou Microsoft Terminal Server nebo Citrix XenApp. Mimo Windows je Safetica 7 nově dostupná také na mobilních platformách, jako je Android a iOS.

Mezi další vylepšení patří i rozšíření šifrování disků pomocí BitLocker, takže pokud dojde například ke ztrátě notebooku nebo USB flash disku, nikdo nepovolaný se nedostane k citlivým firemním dokumentům. Safetica 7 také automaticky zálohuje sbíraná data a má při nasazení zabudovanou ochranu před potenciálně nebezpečnými akcemi, tudíž nehrozí ztráta informací o běhu firmy.

Štítky: 
Software, Bezpečnost, Safetica Technologies

Podobné články

Alternativa k Office přináší ověřování dat a digitální podpisy

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Onlyoffice )
Vývojáři kancelářského balíčku s otevřeným zdrojovým kódem Onlyoffice vydali verzi 6.2. Nové funkce umožňují generovat seznam obrázků, přináší systém ochrany dokumentů a výrazně rozšiřují možnosti práce s tabulkami. Dokumenty Onlyoffice jsou kancelářskou sadou s bezplatnou komunitní verzí i placenou variantou s profesionálními funkcemi. Čtěte více

CorelDRAW Graphics Suite 2021 se soustředí na spolupráci a produktivitu

10. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Corel)
Nová produktová řada CorelDRAW 2021 zahrnuje profesionální grafický software CorelDRAW Graphics Suite 2021. Sada je k dispozici pro Windows a Mac a s ohledem na neustále se měnící pracoviště je nyní aplikace CorelDRAW.app optimalizována i pro dotykové ovládání a nově dostupná pro iPad. Čtěte více

Cleverlance vstupuje na světový softwarový trh

3. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cleverlance)
Česká technologická společnost Cleverlance zabodovala v každoroční studii globální poradenské společnosti Zinnov, která se zaměřuje na oblast managementu a strategie. V kategorii Zinnov Zones for ER&D Services - 2020 byla Cleverlance umístěna do „breakout“ zóny pro trh podnikového softwaru, což znamená, že se začíná prosazovat na globálním trhu. Čtěte více

Firmy stále podceňují aktualizace softwarů

13. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Mnoho firem se domnívá, že pro zabezpečení práce na dálku stačí nasadit VPN. Jak ale dokládá průzkum společnosti GFI Software, je třeba se zaměřit také na pravidelnou aktualizaci softwaru – 80 % kybernetických útoků v první polovině letošního roku totiž využívalo zranitelností starých tři roky a déle. Čtěte více