Ricoh nabízí komplexní řešení pro podporu videoanalýzy hry

4. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Ricoh)
Téma měsíce - HC Slovan Bratislava je jedním z nejstarších hokejových klubů na Slovensku a jeho sportovní úspěchy přesahují na mezinárodní úroveň. Díky implementaci moderní komunikační technologie od společnosti Ricoh dokáže nyní tým efektivněji analyzovat hokejovou hru, ať již v domácí kabině, nebo na cestách.

HC Slovan Bratislava je jediným klubem na světě, který vyhrál nejstarší turnaj v Evropě Spengler Cup hned třikrát po sobě. Je průkopníkem i v mnoha dalších oblastech. 

Situace ve sportovním klubu

Trenéři klubu využívají software HOCKEY ANALYSIS pro herní a tréninkovou analýzu. Software se synchronizuje na několika počítacích a samotné poradě hráčů s trenéry předchází poměrně časově náročná příprava. Rozbor jednotlivých herních situací se poté provádí na bílé plastové tabuli se schematickým zobrazením herní plochy, na kterou trenéři fixou zakreslují postavení jednotlivých hráčů, jejich pohyb po hřišti a taktické rozestavení.

Řešení společnosti Ricoh

  • Požadavkem bylo dodat komplexní řešení pro podporu videoanalýzy softwarem HOCKEY ANALYSIS, s jednoduchým a intuitivním ovládáním, aby se trenér mohl soustředit pouze na obsah a nemusel složitě přepínat mezi aplikacemi během prezentace.
  • Řešení nabízí variantu pro použití v domácí kabině, i mobilní variantu pro cestování po zápasech KHL. V případě varianty domácí kabiny je notebook trenéra propojený s whiteboardem Ricoh (IWB) D6500, na kterém je promítána herní situace za podpory softwaru HOCKEY ANALYSIS a současně probíhá samotná herní analýza. Software umožnuje připravit záznam zápasu tak, aby se v trenérem předem nastaveném okamžiku zastavilo přehrávání. Při prvním dotyku elektronického pera IWB automaticky vytváří snímek statického obrazu, do kterého trenér poté kreslí své poznámky a provádí rozbor dané herní situace. Snímek se společně s poznámkami ukládá do paměti IWB. Při opětovném spuštění přehrávání whiteboard automaticky přepíná na vstup obrazu z notebooku a zobrazuje záznam zápasu. Na signál z notebooku lze přepnout i manuálně z obrazovky IWB.

„V hokeji rozhodují detaily. Na to je dobrá videoanalýza plus dotyková obrazovka, kde můžeme do detailu vidět, kde kdo stojí a kam má jít. Velmi dobře se mi s řešením pracuje,“ uvedl Vladimír Ország, trenér HC Slovan Bratislava.

  • V případě mobilní varianty je použit menší model IWB D2200 a výsledný obraz je promítán na stěnu kabiny či plátno projektorem Ricoh PJ WX4251N s ultrakrátkou projekční vzdáleností. Řešení bylo zvoleno zejména pro malé rozměry IWB, projektoru a také hmotnosti zařízení. Malé rozměry přijdou vhod i při samotném použití v kabině, kde mohou být nepředvídatelné podmínky a díky barevné korekci promítací plochy se bez problému dá promítat i na stěnu, která není ideálně bílá.

„Do IWB byly importovány grafické šablony schématického zobrazení herní plochy a jejích částí, díky kterým se může operativně provádět i rozbor herních situací a taktiky. Rozbor videa a herních schémat lze chytře kombinovat a všechny situace probírané během porady mužstva jsou automaticky ukládány a mohou být následně použity, elektronicky sdíleny nebo dále zpracovávány. Navíc jsme přidali i šablony s logem HC Slovan,“ doplnil Ivo Frajer, Solution Architect RICOH Czech Republic.

Další informace získáte např. zde.

Štítky: 

Podobné články

Deset kroků, jak úspěšně uskutečnit IoT projekt

16. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Cisco)
Internet věcí dnes zcela mění podobu všech odvětví, včetně těch tradičních. Málokterá továrna by mohla být konkurenceschopná, pokud by senzory nehlídaly výrobu a města dokážou díky nim ušetřit značné peníze. Přesto stále mnoho podniků neví, jak s IoT projektem začít. Čtěte více

Problémy s tiskem etiket v pivovaru Antoš vyřešila tiskárna Epson ColorWorks

25. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Epson)
Téma měsíce - Největší devízou pivovaru Antoš je široký záběr a variabilita nabídky. Jedním z problémů, se kterým se firma potýkala, bylo zajištění tisku etiket na jednotlivé produkty. Komplikaci vyřešila tiskárna Epson ColorWorks C7500, inkoustový přístroj s permanentní tiskovou hlavou určený pro profesionální produkci barevných etiket. Čtěte více

Panasonic vybavil zobrazovací technikou jedno z nejlepších multifunkčních center ve střední a východní Evropě

22. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Panasonic)
Téma měsíce - Cubex Centrum Praha je moderní multifunkční centrum, které se nachází v lokalitě „pražského City“ na Pankráci. Díky unikátnosti a variabilitě jeho interiérů spolu se špičkovým prezentačním videosystémem se řadí mezi naprostou špičku ve střední a východní Evropě. Čtěte více

Vysoká produktivita při zachování udržitelnosti přinese byznys i resellerům

19. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD Monitors & Displays)
Téma měsíce - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic má na evropském i tuzemském trhu velmi silnou pozici a neustále přináší novinky, které by pomohly koncovým uživatelům zvyšovat produktivitu a resellerům zisky. Čtěte více