Ricoh nabízí komplexní řešení pro podporu videoanalýzy hry

4. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Ricoh)
Téma měsíce - HC Slovan Bratislava je jedním z nejstarších hokejových klubů na Slovensku a jeho sportovní úspěchy přesahují na mezinárodní úroveň. Díky implementaci moderní komunikační technologie od společnosti Ricoh dokáže nyní tým efektivněji analyzovat hokejovou hru, ať již v domácí kabině, nebo na cestách.

HC Slovan Bratislava je jediným klubem na světě, který vyhrál nejstarší turnaj v Evropě Spengler Cup hned třikrát po sobě. Je průkopníkem i v mnoha dalších oblastech. 

Situace ve sportovním klubu

Trenéři klubu využívají software HOCKEY ANALYSIS pro herní a tréninkovou analýzu. Software se synchronizuje na několika počítacích a samotné poradě hráčů s trenéry předchází poměrně časově náročná příprava. Rozbor jednotlivých herních situací se poté provádí na bílé plastové tabuli se schematickým zobrazením herní plochy, na kterou trenéři fixou zakreslují postavení jednotlivých hráčů, jejich pohyb po hřišti a taktické rozestavení.

Řešení společnosti Ricoh

  • Požadavkem bylo dodat komplexní řešení pro podporu videoanalýzy softwarem HOCKEY ANALYSIS, s jednoduchým a intuitivním ovládáním, aby se trenér mohl soustředit pouze na obsah a nemusel složitě přepínat mezi aplikacemi během prezentace.
  • Řešení nabízí variantu pro použití v domácí kabině, i mobilní variantu pro cestování po zápasech KHL. V případě varianty domácí kabiny je notebook trenéra propojený s whiteboardem Ricoh (IWB) D6500, na kterém je promítána herní situace za podpory softwaru HOCKEY ANALYSIS a současně probíhá samotná herní analýza. Software umožnuje připravit záznam zápasu tak, aby se v trenérem předem nastaveném okamžiku zastavilo přehrávání. Při prvním dotyku elektronického pera IWB automaticky vytváří snímek statického obrazu, do kterého trenér poté kreslí své poznámky a provádí rozbor dané herní situace. Snímek se společně s poznámkami ukládá do paměti IWB. Při opětovném spuštění přehrávání whiteboard automaticky přepíná na vstup obrazu z notebooku a zobrazuje záznam zápasu. Na signál z notebooku lze přepnout i manuálně z obrazovky IWB.

„V hokeji rozhodují detaily. Na to je dobrá videoanalýza plus dotyková obrazovka, kde můžeme do detailu vidět, kde kdo stojí a kam má jít. Velmi dobře se mi s řešením pracuje,“ uvedl Vladimír Ország, trenér HC Slovan Bratislava.

  • V případě mobilní varianty je použit menší model IWB D2200 a výsledný obraz je promítán na stěnu kabiny či plátno projektorem Ricoh PJ WX4251N s ultrakrátkou projekční vzdáleností. Řešení bylo zvoleno zejména pro malé rozměry IWB, projektoru a také hmotnosti zařízení. Malé rozměry přijdou vhod i při samotném použití v kabině, kde mohou být nepředvídatelné podmínky a díky barevné korekci promítací plochy se bez problému dá promítat i na stěnu, která není ideálně bílá.

„Do IWB byly importovány grafické šablony schématického zobrazení herní plochy a jejích částí, díky kterým se může operativně provádět i rozbor herních situací a taktiky. Rozbor videa a herních schémat lze chytře kombinovat a všechny situace probírané během porady mužstva jsou automaticky ukládány a mohou být následně použity, elektronicky sdíleny nebo dále zpracovávány. Navíc jsme přidali i šablony s logem HC Slovan,“ doplnil Ivo Frajer, Solution Architect RICOH Czech Republic.

Další informace získáte např. zde.

Štítky: 

Podobné články

Není laser jako laser...

11. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a NEC;)
Téma měsíce - Společnost NEC Display Solutions je průkopníkem laserové technologie a v době, kdy konkurenti snili o laserových produktech bez nutnosti výměny lamp, NEC již představilo první produkty (2014). Zajímavý na celé technologii je také fakt, že NEC jako jedna z mála společností má laser technologii zvládnutou na obou projekčních technologiích, jak DLP tak LCD. Čtěte více

První kalibrační software pro fotografické monitory EIZO, který „mluví“ česky!

7. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Eizo)
Téma měsíce - Obvykle je podobný komentář věnován nějakému pokrokovému hardwarovu. Tentokrát však bude věnován kalibračnímu softwaru, který je nedílnou součástí všech nových fotografických monitorů EIZO a který znamená revoluční přístup výrobce v komunikaci se svými uživateli a zároveň bourá veškeré dosavadní představy a předsudky týkající se kalibrace monitorů. Čtěte více

Nová obchodní příležitost v rezidenčním segmentu? IP interkomy

12. 12. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: 2N Telekomunikace)
Průkopníkem v připojování domovních komunikátorů na síť jsou Češi. Když pražská společnost 2N uváděla před deseti lety svůj první dveřní IP interkom, konkurence v podstatě neexistovala. Dnes je 2N největším výrobcem těchto zařízení na světě a je zřejmé, že podobně jako v případě bezpečnostních kamer dochází k digitální revoluci i u dveří našich bytů a domů. Čtěte více

Připravte své zákazníky na letní sezónu 2019 již teď

26. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Zyxel)
Letošní letní sezona je jistě za námi. Globální hospodářský růst v kombinaci s krásným letním počasím přispěl ke zvýšenému zájmu o dovolené a cestování. Hotely po celé Evropě příští rok očekávají rekordní obsazenost, která odráží snahu lidí maximálně využít svůj volný čas. Čtěte více