Řešení Secure WiFi od Zyxelu zajistí komplexní ochranu vzdálených přístupových bodů

4. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Mnohé organizace objevily výhody vzdálených přístupových bodů, které umožňují flexibilnější a jednodušší přístup do sítě nebo spojení s menšími skupinami uživatelů a zařízení. S novou službou Secure WiFi od společnosti Zyxel lze takový přístup chránit stejně dobře jako uživatele a zařízení v kancelářské síti.

Vzdálené připojení do sítě dnes využívá stále více lidí. V souvislosti s tímto trendem, který nepochybně bude dále sílit, je samozřejmě důležité zajistit bezpečnost vzdálených připojení. Jednotlivé vzdálené uživatele lze chránit např. pomocí VPN nebo point-to-point připojení.

Situace se ale začne komplikovat při použití vzdáleného přístupového bodu, protože rázem se bavíme o větším počtu uživatelů nebo zařízení připojujících se k „jediné lince“ do centrální sítě. A přesně toto řešení v poslední době volí mnohé organizace ve snaze poskytnout snadný přístup jedné nebo více skupinám vzdálených uživatelů, např. na pobočce, v obchodě, učebně nebo v části hotelového nebo rekreačního areálu, které jsou v jiné lokalitě než centrála firmy, nebo za účelem provozu senzorů nebo jiných zařízení internetu věcí (IoT).

Složitá připojení

Bez ohledu na důvod instalace vzdálených přístupových bodů je velmi důležité zajistit, aby tato připojení byla naprosto bezpečná. Možná si říkáte, že na tom není nic složitého, protože stačí mezi přístupový bod a bránu do sítě umístit firewall.

V případě vzdálených přístupových bodů to ale není tak jednoduché: vzdálení uživatelé nebo zařízení se do sítě připojují přes přístupový bod, což znamená, že nelze jen tak zřídit běžnou VPN nebo point-to-point připojení, protože tato řešení jsou určena pro přímé spojení mezi vzdálenými body.

A skutečnost, že přístupový bod je vzdálený, navíc ztěžuje identifikaci zařízení připojujících se prostřednictvím Wi-Fi. Teoreticky platí, že každý, kdo získá přístup k samotnému přístupovému bodu, se k němu může také připojit.

Společnost Zyxel proto nyní přichází se službou Secure WiFi pro produkty USG FLEX, která poskytuje potřebnou ochranu. Služba funguje jako rozšíření systému Nebula pro správu v cloudu, který je nově dostupný pro všechna zařízení řady USG FLEX a také pro lokálně samostatně spravované firewally a přístupové body.

Naprostá důvěra

Řešení Secure WiFi využívá technologii Network Virtualization using Generic Routing Encapsulation (NVGRE). Jde o důmyslný protokol, pomocí něhož lze mezi vzdáleným přístupovým bodem a firewallem vytvořit několik zabezpečených tunelů. Tato technologie tak poskytuje důslednou ochranu před pokusy o odposlech nebo narušení spojení mezi vzdáleným přístupovým bodem a zařízením USG FLEX.

Díky řešení Secure WiFi získávají uživatelé a zařízení využívající připojení přes vzdálený přístupový bod stejnou úroveň ochrany, jako kdyby byli přímo připojeni do centrální sítě. Společnosti tak mohou vzdálené přístupové body používat s naprostou důvěrou a maximalizovat návratnost své investice do firewallů Zyxel USG FLEX.

Počet vzdálených přístupových bodů, které lze provozovat pomocí služby Secure WiFi, závisí na konkrétním zařízení USG FLEX. Licence ke službě Secure WiFi lze zakoupit na jeden nebo dva roky.

Autor: Petr Koudelka, Senior Sales Engineer ze společnosti Zyxel.

Podobné články

Prodeji podnikových bezdrátových síťových prvků se dařilo

25. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Tržby z prodeje podnikových bezdrátových síťových (WLAN) prvků podle IDC v prvním letošním čtvrtletí meziročně vzrostly o 24,6 %. V případě spotřebitelských řešení byl zaznamenán 11,7% nárůst. V součtu hovoříme o meziročním zvýšení o 16,7 %. Čtěte více

Prodeji bezdrátových síťových prvků se v roce 2020 dařilo

15. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby výrobců z prodeje bezdrátových síťových prvků (hovoříme o součtu za spotřebitelská i podniková řešení) vloni podle IDC meziročně vzrostly o 10,3 %. Ve čtvrtém kvartále loňského roku pak růst činil dokonce 17,9 %. Čtěte více

Netgear: mesh systém Orbi RBK753

7. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear rozšířila svou řadu bezdrátových mesh systémů Orbi Wi-Fi 6 o nový model. Novinka Orbi RBK753 nabízí rychlé a spolehlivé bezdrátové připojení pro až 40 zařízení současně v rozsahu až 697 metrů čtverečních. To vše za atraktivnější cenu. Čtěte více

Gartner: Top 10 bezdrátových trendů pro rok 2019 a následující léta

30. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Bezdrátové technologie mají v dnešním světě klíčovou roli – řada z nich navíc bude v příštích letech nezbytná pro rozvoj nových a rodících se technologií v oblastech, jako je robotika, drony, autonomní auta nebo nové lékařské přístroje. Analytici společnosti Gartner vybrali deset technologických trendů v bezdrátové oblasti, kterým by podnikoví architekti a vedoucí pracovníci odpovědní za inovace měli věnovat zvláštní pozornost. Čtěte více