Reorganizace Kodaku nemá vliv na dodávku produktů

29. 1. 2012. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: SWS)
Společnost SWS oznámila, že zákazníci nemají mít obavy o dodávky produktů a služeb firmy Kodak. I nadále bude stěžejní značkou jako byla dosud.

Firma Eastman Kodak a její pobočky ve Spojených státech zahájily podnikovou reorganizaci na základě dobrovolného vyhlášení ochrany před věřiteli podle kapitoly 11 amerického zákona o konkursním vyrovnání

Dodávky zboží a služeb všem zákazníkům na celém světě běžně pokračují. Na neamerické dceřiné firmy se žádost o soudní ochranu podaná v USA nevztahuje a tyto firmy pracují bez dohledu amerického konkursního soudu.

Firmě se podařilo získat v USA střednědobý provozní úvěr ve výši 950 milionu dolarů (cca 18 miliard Kč). Reorganizace firmy Kodak má usnadnit přeměnu podniku na ziskovou a životaschopnou firmu.

„Tento krok v naší transformaci chceme podniknout tak, abychom vybudovali co nejsilnější základy pro budoucí Kodak a z transformačního procesu vyšli jako pulzující podnik, který svým akcionářům dokáže poskytnout zisk a udržitelný rozvoj. Zároveň usilovně pracujeme na novém portfoliu digitálních technologií budoucnosti.,“ řekl Richard Pech, Kodak Sales Manager.

 „Reorganizace firmy Kodak Eastman nemá žádný vliv na dodávku produktů ani na stav distribučního trhu jak v České republice, tak v Evropě. Kombinace silné značky a unikátních znalostí v oblasti digitálního zobrazování, nauky o materiálech a technologie vytváření mikrovrstev apod. jsou zárukou budoucího kvalitního portfolia. Věříme, že Kodak bude i nadále tak kvalitní a stěžejní značkou, jakou byla doposud,“ řekl Stanislav Skalička, obchodní ředitel SWS.