Red Hat zrychluje petabytové objektové úložiště pro cloudové aplikace

18. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Red Hat Ceph Storage 4 nabízí zjednodušené objektové úložiště pro cloudové aplikace a datovou analýzu, které zvládá pracovat s petabyty dat. Novinka založená na open source projektu Ceph díky vyšší škálovatelnosti a novým zjednodušeným funkcím pro administraci firmám pomáhá k lepší podpoře aplikačního vývoje, datové analýzy, AI, ML a dalších výpočetních možností.

Red Hat Ceph Storage umožňuje organizacím nasadit objektové úložiště kompatibilní s Amazon Simplified Storage Service (S3) a schopné pracovat s petabyty dat, díky čemuž získávají špičkový výkon při zachování cloudové ekonomiky. Při interním testování výkonu vyšlo najevo, že nejnovější verze Red Hat Ceph Storage poskytuje více než dvojnásobné zrychlení pro výpočty náročné na zápis, což ji předurčuje k naplnění výkonnostních potřeb dnešních aplikací náročných na data.

Vzhledem k tomu, jak moderní datové výpočty zvyšují zatížení a komplexitu infrastruktury pro ukládání dat, automatizace administrace se stává kritickou pro dostatečné škálování. Díky vyšší automatizaci činností pro správu a umístění dat pomáhá Red Hat Ceph Storage infrastrukturním týmům transformovat operační model zaměřený pouze na úložiště a soustředit se na poskytování služeb tak, aby mohly obsloužit širší vzorek aplikací a uživatelů. Sofistikované vlastnosti autonomní správy a samoléčení pro automatické zálohy, obnovení a nasazení dostupné v Red Hat Ceph Storage 4 přispívají nejen k vyšší škálovatelnosti, ale také umožňují kontinuitu provozu pro organizace cílící na servisní smlouvu (SLA) na úrovni “vždy k dispozici” (“always on”).

„Škálovatelnost je pro naše zákazníky, kteří hledají se svými ohromnými objemy dat konkurenční výhodu, klíčová. Nicméně, síla škálování se vytrácí, pokud mu neodpovídají výkonnostní možnosti. Red Hat Ceph Storage 4 významně zvyšuje laťku v oblasti škálovatelnosti, výkonnosti a jednoduchosti objektových úložišť a umožňuje našim zákazníkům rozšiřovat své podnikání a operační efektivitu,” uvedl Sarangan Rangachari, viceprezident a generální manažer pro Storage v Red Hatu.

Red Hat Ceph Storage 4 je optimalizovaný pro potřeby jako ukládání a správa rychle rostoucích objemů dat, která jsou vytvářena moderními výpočetními úkoly, bez nutnosti navyšovat počty operačního personálu.

Řešení obsahuje několik nových funkcí pro týmy zajišťující administraci hledající zjednodušenou a intuitivní operační zkušenost:

  • Zjednodušená instalace, která umožňuje provedení standardních instalací za méně než 10 minut.
  • Nový řídící panel pro jednotný rychlý náhled na důležité části administrace, který pomáhá týmům rychleji identifikovat a řešit problémy.
  • Funkce pro monitorování kvality služeb, která pomáhá ověřit kvalitu služeb poskytovaných úložištěm aplikacím ve víceuživatelském cloudovém prostředí.
  • Integrovaná upozornění pro buckety pro podporu nativních serverless architektur pro Kubernetes, které umožňují vytváření automatizovaných procesů pro zpracování dat.

Řešení je již celosvětově dostupné.

Štítky: 

Podobné články

Y Soft představil novou rodinu cloudových tiskových služeb

9. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Y Soft)
Společnost Y Soft představila novou rodinu nástrojů pro řízení a správu tisku a poskytování hostované infrastruktury na bázi cloudu. Y Soft od nových služeb očekává snížení nákladů na IT zdroje při zachování dostatečně robustních tiskových nástrojů. První odhalené novinky z rodiny YSoft SAFEQ Cloud jsou YSoft SAFEQ CloudPro a YSoft SAFEQ Breeze. Čtěte více

Trendy v segmentu ukládání a zálohování dat – co nás čeká a nemine?

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Práce s daty je široká oblast rozprostírající se napříč různými segmenty produktů a služeb. V případě hardwaru se kromě NAS serverů a specializovaných úložišť stále setkáváme také s páskovými řešeními, ale jednoznačným trendem je růst důležitosti cloudu, softwaru a služeb… Čtěte více

HPE představilo novinky pro digitální transformaci

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) udělala významný pokrok v oblasti své edge-to-cloud platform-as-a-service strategie. Firma prostřednictvím nových cloudových služeb, nové kontejnerové software platformy využívající principů umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML) zrychluje nabízená řešení HPE GreenLake. Čtěte více

Vyhlášení nejlepších prodejců roku 2019 společnosti Acronis

24. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis ocenil na svém každoročním setkání nejlepší lokální partnery za rok 2019. Acronis, který dodává řešení na český a slovenský trh výhradně prostřednictvím své partnerské sítě, vloni dosáhl v ČR a SR opět silného růstu, nejvíce pak v segmentu cloudových služeb. Čtěte více