Red Hat zrychluje petabytové objektové úložiště pro cloudové aplikace

18. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Red Hat Ceph Storage 4 nabízí zjednodušené objektové úložiště pro cloudové aplikace a datovou analýzu, které zvládá pracovat s petabyty dat. Novinka založená na open source projektu Ceph díky vyšší škálovatelnosti a novým zjednodušeným funkcím pro administraci firmám pomáhá k lepší podpoře aplikačního vývoje, datové analýzy, AI, ML a dalších výpočetních možností.

Red Hat Ceph Storage umožňuje organizacím nasadit objektové úložiště kompatibilní s Amazon Simplified Storage Service (S3) a schopné pracovat s petabyty dat, díky čemuž získávají špičkový výkon při zachování cloudové ekonomiky. Při interním testování výkonu vyšlo najevo, že nejnovější verze Red Hat Ceph Storage poskytuje více než dvojnásobné zrychlení pro výpočty náročné na zápis, což ji předurčuje k naplnění výkonnostních potřeb dnešních aplikací náročných na data.

Vzhledem k tomu, jak moderní datové výpočty zvyšují zatížení a komplexitu infrastruktury pro ukládání dat, automatizace administrace se stává kritickou pro dostatečné škálování. Díky vyšší automatizaci činností pro správu a umístění dat pomáhá Red Hat Ceph Storage infrastrukturním týmům transformovat operační model zaměřený pouze na úložiště a soustředit se na poskytování služeb tak, aby mohly obsloužit širší vzorek aplikací a uživatelů. Sofistikované vlastnosti autonomní správy a samoléčení pro automatické zálohy, obnovení a nasazení dostupné v Red Hat Ceph Storage 4 přispívají nejen k vyšší škálovatelnosti, ale také umožňují kontinuitu provozu pro organizace cílící na servisní smlouvu (SLA) na úrovni “vždy k dispozici” (“always on”).

„Škálovatelnost je pro naše zákazníky, kteří hledají se svými ohromnými objemy dat konkurenční výhodu, klíčová. Nicméně, síla škálování se vytrácí, pokud mu neodpovídají výkonnostní možnosti. Red Hat Ceph Storage 4 významně zvyšuje laťku v oblasti škálovatelnosti, výkonnosti a jednoduchosti objektových úložišť a umožňuje našim zákazníkům rozšiřovat své podnikání a operační efektivitu,” uvedl Sarangan Rangachari, viceprezident a generální manažer pro Storage v Red Hatu.

Red Hat Ceph Storage 4 je optimalizovaný pro potřeby jako ukládání a správa rychle rostoucích objemů dat, která jsou vytvářena moderními výpočetními úkoly, bez nutnosti navyšovat počty operačního personálu.

Řešení obsahuje několik nových funkcí pro týmy zajišťující administraci hledající zjednodušenou a intuitivní operační zkušenost:

  • Zjednodušená instalace, která umožňuje provedení standardních instalací za méně než 10 minut.
  • Nový řídící panel pro jednotný rychlý náhled na důležité části administrace, který pomáhá týmům rychleji identifikovat a řešit problémy.
  • Funkce pro monitorování kvality služeb, která pomáhá ověřit kvalitu služeb poskytovaných úložištěm aplikacím ve víceuživatelském cloudovém prostředí.
  • Integrovaná upozornění pro buckety pro podporu nativních serverless architektur pro Kubernetes, které umožňují vytváření automatizovaných procesů pro zpracování dat.

Řešení je již celosvětově dostupné.

Štítky: 

Podobné články

NTT certifikovaným partnerem Amazon Web Services

1. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: NTT)
Společnost NTT se stala certifikovaným dodavatelem technologií AWS. Součástí poradenství a kompletní dodávky služeb bude i řešení AWS Outposts, což je plně spravovatelná služba, která rozšiřuje infrastrukturu a služby AWS a umožňuje vytvořit konzistentní hybridní prostředí. Čtěte více

VMware představil rozšířené portfolio produktů a služeb

30. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware)
Společnost VMware představila ucelené portfolio produktů a služeb, které zákazníkům pomohou modernizovat aplikace a infrastrukturu. Mezi novinky patří VMware Tanzu, portfolio řešení pro modernizaci aplikací, a VMware Cloud Foundation 4, hybridní cloudová infrastruktura pro moderní aplikace. Čtěte více

Konference Microsoft Ignite The Tour míří poprvé do Prahy

19. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft přiváží do Prahy historicky poprvé konferenci Ignite The Tour. Ta se uskuteční ve dnech 24. a 25. února a je určena IT odborníkům a profesionálům z regionu střední a východní Evropy. Program je zaměřený na zdokonalení technických dovedností primárně v oblasti umělé inteligence. Čtěte více

GeForce Now: Cloudové hraní pro všechny oficiálně spuštěno

6. 2. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Nvidia)
Společnost Nvidia zrušila čekací listinu ve službě GeForce Now pro hraní PC her v cloudu a zpřístupnila tak cloudové hraní všem. Představeny také byly nové plány členství a podpora RTX. Čtěte více