Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service pomůže zabezpečit nativně cloudové aplikace

10. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Nová služba Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service spojuje možnosti nativního zabezpečení Kubernetes s pohodlím a podporou nabídky plně řízených služeb. Díky ní tak mohou organizace při vytváření, nasazování a údržbě nativně cloudových aplikací, bez ohledu na základní platformu Kubernetes, uplatňovat přístup zaměřený na bezpečnost.

Podle studie IBM Transformation Index: State of Cloud požaduje 71 % organizací nové specialisty s cloudovými dovednostmi a 69 % tvrdí, že jejich týmy nemají dostatečné dovednosti pro správu cloudových aplikací. Tento nedostatek dovedností může organizacím často komplikovat možnost věnovat čas a zdroje potřebné k nasazení a správě nativně cloudového zabezpečení v jejich prostředích. Jako plně hostovaná a řízená cloudová služba pomůže Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service přesunout odpovědnost za provoz a správu i podporu infrastruktury na Red Hat, což zákazníkům umožní začít s vylepšováním bezpečnostních funkcí jejich pracovních úloh během několika minut a soustředit se na rychlejší poskytování hodnot bez dalších režijních nákladů a komplikací.

Funkce nativního zabezpečení Kubernetes od datových center po okraje sítí

Snahou Red Hatu je poskytovat zákazníkům nejmodernější aplikace a funkce pro zabezpečení softwaru včetně souvisejících odborných znalostí. Od akvizice společnosti StackRox v roce 2021 a uvolnění zdrojového kódu základní platformy StackRox, až po klíčovou roli při koncipování a prototypování Sigstore, open source projektu pro zabezpečení dodavatelského řetězce softwaru, se Red Hat snaží s přístupem zaměřeným na bezpečnost pomáhat organizacím při transformaci jejich podnikání pomocí nativně cloudových technologií.

Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service je nejnovější inovace v portfoliu zabezpečení IT společnosti Red Hat a podporuje zákazníky, kteří provozují kontejnerizované pracovní úlohy na platformách Red Hat OpenShift, Azure Red Hat OpenShift a Red Hat OpenShift Service on AWS. Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service je k dispozici také pro služby Kubernetes, které nepocházejí od Red Hatu a jsou provozované u hlavních poskytovatelů cloudových služeb včetně Amazon EKS, Google GKE a Microsoft AKS. Tato cloudová služba usnadňuje organizacím důslednější rozšíření výhod a poznatků o možnostech nativně cloudového zabezpečení téměř ve všech jejich clusterových prostředích, ať už se nacházejí kdekoli v rámci hybridního cloudu.

Podpora škálování ve víceru prostředí

Díky architektuře cloudové služby mohou navíc organizace škálovat bezpečnostní funkce ve více prostředích, aniž by musely řešit konektivitu, sítě, integraci a další komplikace spojené se škálováním clusterů. To pomáhá zkrátit křivku učení při implementaci nativního zabezpečení Kubernetes, aniž by byly obětovány potřebné funkce a bez vynucování. Organizace navíc mohou službu nasadit během několika minut, což okamžitě přináší přehled o kritických zranitelnostech a vektorech hrozeb. 

Bezpečnost IT a ochrana nativně cloudových úloh již není izolovanou záležitostí konkrétního bezpečnostního týmu nebo IT organizace. Nyní je to celopodniková výzva, což znamená, že by se do ní měly zapojit všechny úrovně organizace. Díky Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service mohou nyní organizace poskytovat výkonné nativně cloudové bezpečnostní funkce širšímu okruhu uživatelů a zároveň usnadnit bezpečnostním týmům zvyšování jejich bezpečnostní stability v hybridním cloudu.

Služba Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service by měla být k dispozici začátkem prosince prostřednictvím preview verze. Red Hat během této doby očekává od zákazníků zpětnou vazbu týkající se souboru funkcí, provozní automatizace, architektury a přínosů služby. Zákazníci společnosti Red Hat se mohou tohoto předběžného testování zúčastnit, přístup ke službě Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service lze získat zde.

Podobné články

Pure Storage rozšiřuje SaaS nabídku o novou generaci úložiště Portworx Enterprise

4. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Společnost Pure Storage představila novou plně řízenou službu pro úložiště Portworx Enterprise, která vývojářům kontejnerových aplikací přináší datovou rovinu připravenou pro systém Kubernetes. Díky Portworx Enterprise 3.0 mohou DevOps týmy provozovat kritické aplikace Kubernetes v produkčním prostředí s pružnou škálovatelností a bezkonkurenční dostupností dat. Čtěte více
David Bečvařík, Technology Lead pro Českou republiku a Slovensko, Red Hat

Proč by podniky měly kontejnerizovat databáze

24. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Ve světě databází se v posledních letech výrazně mění pravidla. Velké databáze a datové sklady, které byly a stále jsou symbolem historické monolitické architektury, se pomalu začínají modernizovat podobně jako to aktuálně pozorujeme i u klasických aplikací. Trendů je zde hned několik. Čtěte více

Inovativní nabídky VMwaru pomáhají zákazníkům s orientací v multicloudovém světě

30. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
SpolečnostVMware představila nové služby a rozšířená partnerství, která podpoří její úsilí pomáhat zákazníkům orientovat se a prosperovat v dnešním multicloudovém světě. Podniky se neustále vyvíjejí a digitalizují, aby dokázali rychleji inovovat a lépe obsluhovat své zákazníky. VMware a jeho partnerský ekosystém jim za tímto účelem pomáhají zvolit správný cloud pro správnou aplikaci. Čtěte více
David Bečvařík, technology lead pro ČR a SR, Red Hat

Role dodavatele softwaru vs. zranitelné aplikace

22. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Bezpečnost IT a zejména zabezpečení dodavatelského řetězce softwaru je aktuálně velmi skloňované téma. Jde vlastně o evoluční, přesto však důležitý, krok ve světě, kde už nikdo nezpochybňuje nutnost bezpečných platforem pro běh aplikací… Čtěte více