Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service pomůže zabezpečit nativně cloudové aplikace

10. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Nová služba Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service spojuje možnosti nativního zabezpečení Kubernetes s pohodlím a podporou nabídky plně řízených služeb. Díky ní tak mohou organizace při vytváření, nasazování a údržbě nativně cloudových aplikací, bez ohledu na základní platformu Kubernetes, uplatňovat přístup zaměřený na bezpečnost.

Podle studie IBM Transformation Index: State of Cloud požaduje 71 % organizací nové specialisty s cloudovými dovednostmi a 69 % tvrdí, že jejich týmy nemají dostatečné dovednosti pro správu cloudových aplikací. Tento nedostatek dovedností může organizacím často komplikovat možnost věnovat čas a zdroje potřebné k nasazení a správě nativně cloudového zabezpečení v jejich prostředích. Jako plně hostovaná a řízená cloudová služba pomůže Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service přesunout odpovědnost za provoz a správu i podporu infrastruktury na Red Hat, což zákazníkům umožní začít s vylepšováním bezpečnostních funkcí jejich pracovních úloh během několika minut a soustředit se na rychlejší poskytování hodnot bez dalších režijních nákladů a komplikací.

Funkce nativního zabezpečení Kubernetes od datových center po okraje sítí

Snahou Red Hatu je poskytovat zákazníkům nejmodernější aplikace a funkce pro zabezpečení softwaru včetně souvisejících odborných znalostí. Od akvizice společnosti StackRox v roce 2021 a uvolnění zdrojového kódu základní platformy StackRox, až po klíčovou roli při koncipování a prototypování Sigstore, open source projektu pro zabezpečení dodavatelského řetězce softwaru, se Red Hat snaží s přístupem zaměřeným na bezpečnost pomáhat organizacím při transformaci jejich podnikání pomocí nativně cloudových technologií.

Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service je nejnovější inovace v portfoliu zabezpečení IT společnosti Red Hat a podporuje zákazníky, kteří provozují kontejnerizované pracovní úlohy na platformách Red Hat OpenShift, Azure Red Hat OpenShift a Red Hat OpenShift Service on AWS. Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service je k dispozici také pro služby Kubernetes, které nepocházejí od Red Hatu a jsou provozované u hlavních poskytovatelů cloudových služeb včetně Amazon EKS, Google GKE a Microsoft AKS. Tato cloudová služba usnadňuje organizacím důslednější rozšíření výhod a poznatků o možnostech nativně cloudového zabezpečení téměř ve všech jejich clusterových prostředích, ať už se nacházejí kdekoli v rámci hybridního cloudu.

Podpora škálování ve víceru prostředí

Díky architektuře cloudové služby mohou navíc organizace škálovat bezpečnostní funkce ve více prostředích, aniž by musely řešit konektivitu, sítě, integraci a další komplikace spojené se škálováním clusterů. To pomáhá zkrátit křivku učení při implementaci nativního zabezpečení Kubernetes, aniž by byly obětovány potřebné funkce a bez vynucování. Organizace navíc mohou službu nasadit během několika minut, což okamžitě přináší přehled o kritických zranitelnostech a vektorech hrozeb. 

Bezpečnost IT a ochrana nativně cloudových úloh již není izolovanou záležitostí konkrétního bezpečnostního týmu nebo IT organizace. Nyní je to celopodniková výzva, což znamená, že by se do ní měly zapojit všechny úrovně organizace. Díky Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service mohou nyní organizace poskytovat výkonné nativně cloudové bezpečnostní funkce širšímu okruhu uživatelů a zároveň usnadnit bezpečnostním týmům zvyšování jejich bezpečnostní stability v hybridním cloudu.

Služba Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service by měla být k dispozici začátkem prosince prostřednictvím preview verze. Red Hat během této doby očekává od zákazníků zpětnou vazbu týkající se souboru funkcí, provozní automatizace, architektury a přínosů služby. Zákazníci společnosti Red Hat se mohou tohoto předběžného testování zúčastnit, přístup ke službě Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service lze získat zde.

Podobné články

Konference Efektivní správa kontejnerových klastrů napříč datovými centry i cloudy

2. 5. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Exponet)
Kontejnerizace je hitem posledních let a její popularita stále roste. Efektivní správě kontejnerových klastrů napříč datovými centry a cloudy, škálování a zabezpečení kontejnerizovaných aplikací se bude věnovat program konference Kontajnery v praxi, která se uskuteční 15. května 2024 v hybridním formátu - v prezenční formě v Lindner Hotelu Gallery Central v Bratislavě s online přenosem. Čtěte více

Red Hat na KubeConu Europe v Paříži ukáže řadu novinek

22. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Největší evropská událost v oblasti cloudově nativních technologií KubeCon + CloudNativeCon Europe 2024 otevřela v Paříži své brány. Ve dnech 19. až 22. března se zde sešli odborníci z předních světových komunit zaměřených open source a cloudově nativní technologie. Mnoha novinkami a dalšími aktivitami přispěla také společnost Red Hat. Čtěte více
Ajmal Kohgadai, senior principal produktový manažer pro oblast bezpečnosti, Red Hat

Stav bezpečnosti Kubernetes v roce 2023

24. 4. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
V posledních několika letech se míra nasazování technologie Kubernetes prudce zvýšila a tato platforma pro orchestraci kontejnerů se stala základním kamenem mnoha projektů digitální transformace. Čtěte více

Výhody otevřeného hybridního cloudu ve finančnictví

20. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Téměř pro všechny instituce poskytující finanční služby je cloud již zásadním prostředkem pro dosažení obchodního úspěchu. Mnoho společností proto už při vývoji nových aplikací adoptovalo, nebo právě adoptuje, přístup orientovaný primárně na cloud. Čtěte více