QNAP vsadil na AI a představil řešení pro chytrý maloobchod a kanceláře

8. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představuje širokou škálu chytrých maloobchodních a chytrých kancelářských produktů a řešení, mezi něž patří dozorovací řešení, řešení pro rozpoznávání obličejů, platforma pro inteligentní analýzu pohybu zákazníků nebo videokonferenční řešení integrující AI a umožňující vybudovat kvalitní a ekonomický videokonferenční.

V éře AI jsou zkušenosti se zákazníky v maloobchodě zásadní. Společnost QNAP si tento důležitý trend v oblasti IT rychle uvědomila a začala přinášet komplexní řešení pro chytrý maloobchod. Nástroj QVR Pro pomůže zavést rozsáhlou síť pro dozorování v maloobchodní prodejně. Když dojde ke krádeži nebo podezřelým činnostem, funkce QVR Pro Motion Search může provést vyhledání za účelem identifikace obličeje podezřelých osob do 10 minut v případě 12hodinového záznamu, což účinně zvýší bezpečnost areálu. QVR Pro také obsahuje vysílací systém SIP pro předávání informací včetně propagačních reklam, oznámení a zasílání nouzových výstrah v obchodě. Mezitím může QVR Face nastavit VIP, neregistrované tváře, černé listiny a zastupovat inteligentní dveřní přístupové systémy pro správu docházky zaměstnanců. QVR Face navíc integruje rozpoznávání obličeje do inteligentního digitálního zobrazovacího zařízení CAYIN, které může poskytovat na míru šité propagační informace a přinášet více obchodních příležitostí do maloobchodních prodejen. QVR Retail Pro integruje statistiku toků, analytiku v obchodech a data tepelných map pro optimalizaci strategie prodeje a výkonu zobrazování v maloobchodě. QVR Pro, QVR Face a QVR Retail Pro lze používat společně ke zlepšení celkového zákaznického zážitku a zvýšení počtu návštěv zákazníků a skutečného prodeje v maloobchodních prodejnách.

Řešení pro chytrou kancelář
Chytré videokonferenční řešení QNAP KoiMeeter nabízí funkci bezdrátových prezentací umožňující sdílet obrazovky bez dalších bezdrátových projektorů. Řešení využívá telefon Jabra s hlasitým odposlechem, který podporuje funkce potlačení šumu, a kameru pracující v úhlu 180o. Díky tomu je komunikace během setkání zřetelnější. Systém KoiMeeter také poskytuje transkripci zvuku a překlad v reálném čase na bázi AI, aby pomohl překonat jazykové bariéry při mezinárodních setkáních. Při pořádání videokonferencí s více stranami mohou podniky doladit šířku pásma sítě pomocí produktu QNAP QuWAN, který pro zajištění nerušeného prostředí pro setkání zavádí QoS. KoiMeeter integruje také videokonferenční systémy Avaya a Polycom a v budoucnu také začlení další řešení, aby mohla vznikat flexibilní podniková videokonferenční prostředí.

(Funkce AI transkripce zvuku a překladu v reálném čase a Polycom budou k dispozici v 1. čtvrtletí 2020.)

Řešení chytré síťové infrastruktury
Pro nasazení spolehlivé a zabezpečené síťové infrastruktury pro inteligentní maloobchod a kanceláře poskytuje QNAP komplexní síťové řešení integrované do softwaru a hardwaru. Řada přepínačů Guardian Edge PoE odpovídá nejnovější normě IEEE 802.3bt PoE++ a nabízí výkon až 370W. Díky funkcím řízení vrstvy 2 (L2) s aplikacemi QTS a VM splňuje Guardian všechny vaše požadavky na IP dozorování, zabezpečení sítě, rozšíření úložiště a správu bezdrátových AP v sítích edge. Model QGD-1602P má také optické porty 10G SFP+, které uspokojí požadavky na vysokorychlostní síť a přenos na velkou vzdálenost.

Server QuCPE pro edge computing je řešení síťové virtualizace pro MSP s procesorů Intel Xeon nebo AMD se systémovou pamětí až 32 GB RAM (maximální pamětí až 256 GB RAM). Řada QuCPE je vybavena fyzickými porty 1GbE RJ45 nebo 10GbE SFP+ a podporuje rozšíření sítě až na 25 GB. Řada QuCPE, která využívá technologii Intel Data Plane Development Kit (DPDK) a technologii hardwarové akcelerace Smart NIC Single Root I/O Virtualization (SR-IOV), poskytuje vysokou přenosovou šířku a výpočetní výkon potřebný pro provoz QNE, VNF a cloudového nasazení. Řada QuCPE je vhodná pro různé síťové aplikace, které nahrazují tradiční drahá a komplikovaná síťová zařízení. QNE je cloud-centrické řešení síťové virtualizace spojené se zařízeními pro edge computing a zajištění funkčně bohatých VNF (Virtual Network Functions) poskytujících služby s přidanou hodnotou. QNE kombinuje síťové, výpočetní a aplikační služby a cloudovou správu a splňuje požadavky na nasazení infrastruktury podnikové sítě. QuWAN je řešení QNAP SD-WAN, které poskytuje optimalizaci WAN a stabilní síťový přenos pro digitální transformaci velkých dat. Představeny budou také nové modely řízených přepínačů QSW-M408 a QSW-M1208 L2 10G pro zvýšení nasazení a efektivity správy sítí 10G.

Další novinky:

  • TS-251D: NAS se dvěma pozicemi pro domácí uživatele, s dvoujádrovým procesorem Intel Celeron 2,0 GHz s 2 GB nebo 4 GB RAM. Podporuje výstup 4K HDMI pro zajištění multimediální zábavy. Rozšíření PCIe podporuje SSD cache a konektivitu 10GbE/5GbE/2,5GbE.
  • TS-230: Základní řada NAS se dvěma pozicemi, čtyřjádrovým procesorem Realtek RTD1296 ARM Cortex-A53 1,4 GHz a 2 GB RAM. NAS podporuje domácí zábavu s flexibilním multimediálním streamováním a podporuje ochranu snímků a kompletní možnosti ochrany souborů a dat.
  • VS-8348: Řada VioStor NVR má šestjádrový procesor Intel Core i5-8400T a aplikace QVR Pro, které uspokojí potřeby podniků v oblasti dozorování.
Video : 
Štítky: 

Podobné články

NAS servery QNAP podporují Archiware P5 a Pure

16. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAQ)
Operační systém QNAP NAS QTS 4.4.1 nyní podporuje nejnovější software Archiware P5 a Pure. Integrace pomůže v oblasti médií a zábavy a malým a středním podnikům inteligentně a snadno zabezpečit digitální aktiva a virtuální počítače VMware. Čtěte více

DataCore přichází s novou generací virtualizace souborových a objektových úložišť

10. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DataCore)
Softwarově definované úložiště vFilO integruje stávající souborové servery, NAS zařízení i objektová úložiště – v tradiční on-premise podobě i ty v cloudech – do jednolitého, globálního, škálovatelného a centrálně spravovaného fondu. Čtěte více

QNAP integruje větší počet veřejných cloudových služeb

6. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Aplikace Brána souborového cloudu HybridMount od QNAPu integruje větší počet veřejných cloudových služeb a pomáhá podnikům zavádět nákladově efektivní, elastické a zabezpečené prostředí hybridního cloudového úložiště. Čtěte více

Igor Cejkovský (Synology): Partnery v roce 2020 nevynecháme

4. 12. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Synology se etablovala jako výrobce spolehlivých NAS a své portfolio rozšířila také například o řešení pro dohledové kamerové systémy. O tom, jak se mění vnímání značky Synology a zákaznické preference, nám více prozradil Igor Cejkovský, produktový manažer ve společnosti Synology. Také jsme se dozvěděli, jak se Synology vedlo v roce 2019 a jaké má společnost výhledy a plány do budoucna. Čtěte více