QNAP QuTS hero h5.0.1 přináší šifrování LUN, spolehlivou výměnu disků RAID a další novinky

8. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP vydala QuTS hero h5.0.1, nejnovější verzi svého operačního systému pro NAS na bázi ZFS, který zvyšuje úroveň QuTS hero NAS a rozšiřuje možnosti ukládání velkých objemů dat (až 5 TB na sdílenou složku) a zabezpečení.

Digitální transformace a umělá inteligence jsou založeny na masivní analýze dat, která vyžaduje úložnou kapacitu v řádu petabajtů. S rostoucí rychlostí a kapacitou úložiště se pro podnikové IT stává zásadní prevence tichého poškození dat a zajištění jejich integrity,“ uvedl Sam Lin, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „QuTS hero NAS na bázi ZFS upřednostňuje bezpečnost a integritu dat, takže je pro podniky první volbou při implementaci spolehlivého úložného řešení pro širokou škálu aplikací.

Klíčové nové funkce v QuTS hero h5.0.1:

 • Kapacita až 5 petabajtů na sdílenou složku
  Kapacita v řádu petabajtů dává podnikům jistotu, že zvládnou aplikace náročné na úložiště, včetně analýzy velkých objemů dat, edge computingu a umělé inteligence.
 • Zabezpečený přístup k souborům s šifrováním LUN
  Kromě úplného šifrování NAS a šifrování sdílených složek mohou nyní uživatelé šifrovat konkrétní jednotky LUN a zvýšit tak zabezpečení přístupu.
 • Výměna disků RAID náhradními disky před potenciálním selháním
  Pokud disky NAS selhávají, což je indikováno zpomalením systému, hodnotami S.M.A.R.T. nebo předpovědí DA Drive Analyzer, lze postižené disky ve skupině RAID kdykoli vyměnit pomocí náhradních disků. Tím se výrazně zvyšuje spolehlivost systému a odpadá nutnost obnovy pole RAID.
 • Podpora protokolu WSP (Windows Search Protocol) pro připojené sdílené složky
  WSP používá protokol SMB (Server Message Block). Pomocí WSP mohou uživatelé prohledávat sdílené složky NAS prostřednictvím systému Windows, když je k NAS připojena jednotka SMB.

QuTS hero h5.0.1 bude brzy k dispozici na Download Center.

Profilová karta firmy

QNAP Systems, Inc.

QNAP Systems, Inc.

QNAP znamená Quality Network Appliance Provider a je světovou špičkou v oboru výroby a dodávek vysoce kvalitních NAS a NVR zařízení.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

NAS TVS-HX74 S QUTS Hero na souborovém systému ZFS

28. 12. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Qnap)
Společnost QNAP představila novinky z portfolia NAS úložišť. Jde o modely TVS-hx74 s operačním systémem QuTS hero využívající souborový systém ZFS. Díky své konfiguraci a procesorům Intel Alder Lake jsou tato zařízení vhodná především pro nasazení na virtualizační úlohy. Čtěte více

QNAP uvedl na trh multimediální NAS pro domácnosti

16. 12. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila řadu úložišť TS-x62 ve variantách pro dva nebo čtyři disky. Oba modely jsou vybaveny 2,5GbE portem, dvěma pozicemi M.2 PCIe pro SSD cache a slotem PCIe Gen 3. Uložená multimédia lze streamovat pomocí bezdrátových technologií nebo je přehrávat prostřednictvím výstupu HDMI 2.1 v televizoru nebo na monitoru. Čtěte více

QNAP: úložiště TS-253E a TS-453E

22. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila dvoudiskové (TS-253E) a čtyřdiskové (TS-453E) úložiště vhodné pro poskytovatele řízených služeb, systémové integrátory a další firmy podnikající v oblasti IT, které hledají NAS vhodný pro dlouhodobé projekty. Za pozornost totiž stojí prodloužená podpora, která bude společností QNAP poskytovaná až do 2029. Čtěte více

QNAP: 2,5GbE NAS úložiště řady TS-x64

25. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila čtyřpozicové (TS-464) a šestipozicové (TS-664) 2,5GbE NAS úložiště navržené pro profesionály a kancelářské uživatele s nároky na vysokorychlostní práci s daty. Díky slotům M.2 NVMe SSD, podpoře PCIe Gen 3 pro doplnění 10GbE nebo 5GbE konektivity a 4K HDMI výstupu, poslouží řešení nejen pro ukládání nebo zálohování dat, ale také pro provozování virtuálních počítačů nebo plynulé streamování multimédií. Čtěte více