QNAP QuTS hero h5.0.1 přináší šifrování LUN, spolehlivou výměnu disků RAID a další novinky

8. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP vydala QuTS hero h5.0.1, nejnovější verzi svého operačního systému pro NAS na bázi ZFS, který zvyšuje úroveň QuTS hero NAS a rozšiřuje možnosti ukládání velkých objemů dat (až 5 TB na sdílenou složku) a zabezpečení.

Digitální transformace a umělá inteligence jsou založeny na masivní analýze dat, která vyžaduje úložnou kapacitu v řádu petabajtů. S rostoucí rychlostí a kapacitou úložiště se pro podnikové IT stává zásadní prevence tichého poškození dat a zajištění jejich integrity,“ uvedl Sam Lin, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „QuTS hero NAS na bázi ZFS upřednostňuje bezpečnost a integritu dat, takže je pro podniky první volbou při implementaci spolehlivého úložného řešení pro širokou škálu aplikací.

Klíčové nové funkce v QuTS hero h5.0.1:

 • Kapacita až 5 petabajtů na sdílenou složku
  Kapacita v řádu petabajtů dává podnikům jistotu, že zvládnou aplikace náročné na úložiště, včetně analýzy velkých objemů dat, edge computingu a umělé inteligence.
 • Zabezpečený přístup k souborům s šifrováním LUN
  Kromě úplného šifrování NAS a šifrování sdílených složek mohou nyní uživatelé šifrovat konkrétní jednotky LUN a zvýšit tak zabezpečení přístupu.
 • Výměna disků RAID náhradními disky před potenciálním selháním
  Pokud disky NAS selhávají, což je indikováno zpomalením systému, hodnotami S.M.A.R.T. nebo předpovědí DA Drive Analyzer, lze postižené disky ve skupině RAID kdykoli vyměnit pomocí náhradních disků. Tím se výrazně zvyšuje spolehlivost systému a odpadá nutnost obnovy pole RAID.
 • Podpora protokolu WSP (Windows Search Protocol) pro připojené sdílené složky
  WSP používá protokol SMB (Server Message Block). Pomocí WSP mohou uživatelé prohledávat sdílené složky NAS prostřednictvím systému Windows, když je k NAS připojena jednotka SMB.

QuTS hero h5.0.1 bude brzy k dispozici na Download Center.

Profilová karta firmy

QNAP Systems, Inc.

QNAP Systems, Inc.

QNAP znamená Quality Network Appliance Provider a je světovou špičkou v oboru výroby a dodávek vysoce kvalitních NAS a NVR zařízení.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

QNAP: úložiště TS-hx77AXU-RP Enterprise ZFS NAS

3. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila vysokokapacitní řadu TS-hx77AXU-RP ZFS NAS pro montáž do racku. Úložiště pojmou 12 nebo 16 pevných disků a využívají procesory AMD Ryzen řady 7000 založené na nejmodernější platformě AMD AM5. Díky svým vlastnostem přístroje poskytují vysokou šířku pásma, rozšiřitelnost do budoucna a výkon i spolehlivost pro nejnáročnější úlohy. Čtěte více

QNAP přináší zvýhodněné balíčky NASu a switche

31. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila nové zvýhodněné balíčky zahrnující zařízení NAS TS-473A, TS-673A nebo TS-873A s pětiportovým 2,5GbE switchem QSW-1105-5T. Sada umožní překonat problematická místa gigabitové sítě a zvládá připojení většího počtu zařízení i rychlejší přenosy velkých souborů dat. Čtěte více

QNAP vydal zálohovací řešení pro Microsoft 365 a Google Workspace

14. 12. 2023. (redaktor: František Doupal)
Společnost QNAP vydala zálohovací SaaS řešení Boxafe verze 2.0 pro Google Workspace a Microsoft 365, a to včetně nových funkcí a licenčních plánů zaměřených na podniky. Podniky a poskytovatelé řízených služeb mohou snadno využít Boxafe k ochraně dat před nepředvídanými katastrofami, které by mohly způsobit nenapravitelné škody. Čtěte více

QNAP: NAS servery TVS-h674T / TVS-h874T

10. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila síťové úložiště (NAS) TVS-h674T / TVS-h874T Thunderbolt určené převážně pro kreativce a videoprodukce využívající pracovní postupy založené na souborech. S takovým zařízením čeká uživatele vyšší produktivita a ochrana cenné tvůrčí práce se skvělou efektivitou. Čtěte více