QNAP oficiálně vydává QTS 5.0 s řadou vylepšení

5. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP oficiálně představila finální verzi operačního systému QTS 5.0, který zahrnuje aktualizovaný Linux Kernel, vylepšené zabezpečení, podporu WireGuard VPN a zvýšený výkon funkce NVMe SSD cache. Formát exFAT je navíc nově zdarma nativně podporován také na zařízeních s architekturou x86.

„Díky novému jádru Linux Kernel 5.10 s větší podporou hardwaru a pokrokům v zabezpečení ukazuje QTS 5.0 vynikající schopnosti QNAP NAS využívat nejnovější technologie a chránit digitální aktiva,“ uvedl Tony Lu, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „Kromě automatické aktualizace aplikací obsahuje QTS 5.0 komplexnější nastavení zabezpečení, oznámení a související aplikace, které pomáhají udržovat NAS aktuální a připravené čelit měnícím se prostředím a podmínkám.“

Klíčové nové aplikace a funkce v systému QTS 5.0:

Bezplatná podpora exFAT pro zařízení NAS s architekturou x86: exFAT je souborový systém, který podporuje soubory až do velikosti 16 TB a je optimalizován pro flashová úložiště (například karty SD a zařízení USB) – pomáhá urychlit přenos a sdílení velkých multimediálních souborů.

Podpora TeamViewer: Instalací aplikace TeamViewer mohou uživatelé vzdáleně spravovat všechna svá zařízení QNAP NAS a připojovat se k nim z počítače se systémem Windows, což poskytuje bezpečné řešení vzdáleného přístupu bez nutnosti složitého nastavení VPN.

Optimalizované uživatelské rozhraní: Obsahuje plynulejší navigaci, pohodlný vizuální design, nástěnku pro usnadnění první instalace NAS a vyhledávací panel v hlavní nabídce pro rychlé vyhledávání aplikací.

Zvýšené zabezpečení: Podporuje TLS 1.3, automaticky aktualizuje QTS a aplikace, a poskytuje klíče SSH pro ověřování k zabezpečení přístupu k NAS.

Podpora pro WireGuard VPN: Nová verze QVPN 3.0 integruje lehkou a spolehlivou síť WireGuard VPN a poskytuje uživatelům bezpečné připojení a snadno použitelné rozhraní.

Vyšší výkon NVMe SSD cache: Nové jádro zlepšuje výkon a využití NVMe SSD. Po aktivaci akcelerace cache lze efektivněji využívat úložiště SSD a zároveň odlehčit paměťovým zdrojům.

DA Drive Analyzer s diagnostikou založenou na umělé inteligenci: DA Drive Analyzer využívá cloudovou umělou inteligenci k predikci očekávané životnosti disků a pomáhá uživatelům plánovat případnou výměnu disků s předstihem, aby se ochránili před potenciálními nečekanými výpadky a ztrátou dat.

Vylepšené rozpoznávání obrázků pomocí Edge TPU: Využitím jednotky Edge TPU v QNAP AI Core (modul s umělou inteligencí pro rozpoznávání obrázků) dokáže QuMagie rychleji rozpoznávat obličeje a předměty, zatímco QVR Face posiluje analýzu videa v reálném čase pro okamžité rozpoznávání obličejů.

QuFTP zajišťuje bezpečný přenos souborů: QNAP NAS může fungovat jako server FTP se šifrovaným připojením SSL/TLS, řízením šířky pásma QoS, nastavením omezení přenosu FTP nebo omezení rychlosti pro uživatele a skupiny. QuFTP podporuje také klienty FTP.

Další informace o QTS 5.0.

QTS 5.0 je k dispozici v Centru stahování.

Video : 

Profilová karta firmy

QNAP Systems, Inc.

QNAP Systems, Inc.

QNAP znamená Quality Network Appliance Provider a je světovou špičkou v oboru výroby a dodávek vysoce kvalitních NAS a NVR zařízení.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Václav Štajner (QNAP): Přinášíme velké novinky nejen v našem portfoliu, ale i v distribuci

20. 10. 2021. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: QNAP)
QNAPu se v poslední době daří a představil spoustu novinek jak na poli produktů, tak i distribuce a obchodu. Povídali jsme si o nich s Václavem Štajnerem, country manažerem ze společnosti QNAP. Čtěte více

NAS Drivestor 4 od Asustoru se uplatní v domácnostech i menších firmách

6. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asustor)
Síťové úložiště Drivestor 4 od firmy Asustor svými vlastnostmi míří vedle domácností i na náročnější uživatele. V kompaktním provedení nabízí čtyřjádrový procesor, 2,5 Gbps připojení, podporu obsahu v rozlišení 4K a řadu dalších užitečných funkcí a technologií. Čtěte více

SSD WD Red SN700 NVMe posílí výkon NAS serverů

1. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Pro malé a střední firmy jsou síťová úložiště NAS společně s cloudovým úložištěm jednou z nejvíce používaných metod pro přístup k datům, jejich sdílení a ochraně. Jejich výkon lze nově zvýšit např. díky novému řešení od WD, které je určené pro nasazení v roli rychlé vyrovnávací (cache) paměti. Čtěte více

QNAP a TeamViewer nabídnou vzdálený přístup pro NAS

20. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP navázala partnerskou spolupráci s poskytovatelem řešení pro vzdálené připojení a digitalizaci pracovišť TeamViewer. Cílem je nabídnout aplikaci pro NAS umožňující vzdálenou správu a připojení k zařízením se systémem Windows. Čtěte více