Pure Storage a Microsoft hodlají urychlit zavádění cloudu v podnicích

11. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Společnost Pure Storage oznámila rozšíření strategického partnerství s Microsoftem. Tato spolupráce umožňuje nativně začlenit technologie ukládání dat Pure Storage do služeb Microsoft Azure. Výsledkem je v mj. nová nabídka úložiště SSD v2 Azure, dostupná ve zkušební (preview) verzi služby Azure VMware Solution (AVS).

Řešení Pure Cloud Block Store pro Azure VMware Solution je nyní v podobě preview verze k dispozici v 16 regionech Azure po celém světě.

Zákazníkům mj. přináší následující výhody:

Optimalizace nákladů na AVS. Díky kompresní a deduplikační technologii Pure Storage mohou organizace dosáhnout vysokého poměru redukce dat u pracovních úloh VMware provozovaných v cloudu Azure. Společnost Pure Storage je současně schopna oddělit náklady na blokové úložiště od nákladů na výpočetní výkon. Zákazníci mohou díky tomu při provozu úloh náročných na úložiště výrazně snížit své náklady.

Výhody inovace platformy Evergreen v Azure. Společnost Pure Storage bude i nadále inovovat a využívat technologie dostupné v cloudu Azure. Integrací nejnovějšího úložného řešení Azure, disku Premium SSD v2, ve spolupráci s týmem Azure Storage pomáhá Pure Storage společným zákazníkům dosáhnout až třetinových nákladů na infrastrukturu oproti předchozí platformě Pure, aniž by přitom docházelo k omezení výkonu nebo funkčnosti aplikací. Tyto úspory jsou nyní k dispozici i pro zákazníky společnosti AVS.

Urychlení migrace do cloudu a omezení souvisejících rizik. Organizace mohou migrovat své aplikace do cloudu bez jakýchkoli kompromisů týkajících se jejich funkčnosti, úložiště a výpočetní výkon lze škálovat nezávisle na sobě a podle aktuální potřeby.

Ochrana dat před ransomwarem Pure Storage Safemode. Úložiště Pure Storage poskytuje funkci Safemode, neustále zapnutý mechanismus vytváření snímků a z toho vyplývající ochrany. Tento mechanismus je řízen nastavenými zásadami (politikami) a umožňuje využívat snímky Pure Storage k okamžité obnově chráněných datových sad. Zákazníci tuto ochranu již využívají a spoléhají se na ni ve svých lokálních prostředích VMware s úložištěm FlashArray; nyní mohou tuto funkci využívat také v řešeních Azure VMware Solution a Pure Cloud Block Store.

Implementace flexibilního zotavení po havárii. Podniky mohou využívat funkce ochrany dat v řešení Purity, jako je ActiveCluster s nulovou RPO (Recovery Point Objective, maximální doba výpadku), ActiveDR s téměř nulovou RPO a Purity CloudSnap. Tyto funkce zajišťují ochranu správných dat správným způsobem, na správném místě a ve správný čas.

Správně dimenzované zotavení po havárii. Vysoká dostupnost a cloudová replikace úložiště Pure Storage umožňují v prostředí AVS konfigurovat cíle pro obnovu po havárii s minimálním potřebným výpočetním výkonem a úložištěm, které lze škálovat podle potřeby. Zákazníkům to přináší další úspory nákladů na strategii zotavení po havárii.

Zjednodušení a sjednocení strategie pro úložiště. Díky použití stejné platformy pro správu dat v lokálním prostředí i v cloudu mohou podniky snadněji sledovat, spravovat, nasazovat a zajišťovat konzistentní správu svých dat v multicloudovém prostředí.

„Rozšířené partnerství mezi společnostmi Pure Storage a Microsoft představuje významný milník, který z pohledu zákazníků usnadňuje migraci do cloudu a v konečném důsledku povede k rychlejšímu a nákladově efektivnějšímu zavádění cloudových služeb. Řešení Pure Cloud Block Store pro Azure VMware představuje jen začátek naší spolupráce. Díky optimalizaci výkonu a nákladů v důsledku škálování předpokládáme, že v příštích letech budeme takto obsluhovat stále více kritických aplikací,“ dodal Ajay Singh, produktový ředitel společnosti Pure Storage.

„Náš závazek rozvíjet řešení Microsoft Azure VMware Solution a obecněji platformu Microsoft Azure pomocí partnerství s dodavateli, jako je Pure Storage, podtrhuje naši snahu vycházet vstříc zákazníkům v novém světě podnikání, kde rozhoduje rychlost, jednoduchost a nákladová efektivita,“ uvedl Jurgen Willis, viceprezident společnosti Microsoft pro specializované úlohy a úložiště v prostředí Azure.

Štítky: 
Ze světa firem, Cloud computing, Azure, Microsoft, Pure Storage, VMware

Podobné články

Nová aliance All4Cyber chce bojovat proti kybernetickým hrozbám

30. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: All4Cyber)
V době, kdy se otázka kybernetické bezpečnosti stává stále zásadnějším momentem každodenní reality jednotlivců i organizací, vstupuje na český trh aliance All4Cyber. Zakládajícími členy All4Cyber jsou renomované společnosti Antesto, CNS, DATASYS, DATRON, IdStory a TeskaLabs. Čtěte více

OVHcloud spouští pražskou Lokální zónu a podporuje tak expanzi místních firem

29. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: OVHcloud)
OVHcloud, evropský lídr v oblasti cloudových technologií, oznámil spuštění své první pražské lokální zóny veřejného cloudu (Public Cloud Local Zone). Díky technologii společnosti GridScale, která je nejnovější akvizicí OVHcloud, může nyní celá skupina během několika týdnů spustit cloudové služby pro několik nových mezinárodních lokalit. Čtěte více

LAMA Plus získala ocenění „Nejlepší distributor spotřebního materiálu Brother“

23. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lama Plus)
Společnost LAMA Plus byla společností Brother International CZ vyhlášena „Nejlepším distributorem spotřebního materiálu Brother“ za rok 2023/2024. Čtěte více

Jednotnou datovou platformu chce mít do tří let 70 % velkých českých firem

13. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adastra)
Nadpoloviční většina firem přiznává, že má spoustu dat, ale pro uživatele je obtížné je najít nebo jim důvěřovat. Téměř 40 % firem navíc uvádí, že jejich technologické prostředí už nedostačuje současným potřebám. Jak velké organizace pracují s daty? Čtěte více