Pure Storage a Microsoft hodlají urychlit zavádění cloudu v podnicích

11. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Společnost Pure Storage oznámila rozšíření strategického partnerství s Microsoftem. Tato spolupráce umožňuje nativně začlenit technologie ukládání dat Pure Storage do služeb Microsoft Azure. Výsledkem je v mj. nová nabídka úložiště SSD v2 Azure, dostupná ve zkušební (preview) verzi služby Azure VMware Solution (AVS).

Řešení Pure Cloud Block Store pro Azure VMware Solution je nyní v podobě preview verze k dispozici v 16 regionech Azure po celém světě.

Zákazníkům mj. přináší následující výhody:

Optimalizace nákladů na AVS. Díky kompresní a deduplikační technologii Pure Storage mohou organizace dosáhnout vysokého poměru redukce dat u pracovních úloh VMware provozovaných v cloudu Azure. Společnost Pure Storage je současně schopna oddělit náklady na blokové úložiště od nákladů na výpočetní výkon. Zákazníci mohou díky tomu při provozu úloh náročných na úložiště výrazně snížit své náklady.

Výhody inovace platformy Evergreen v Azure. Společnost Pure Storage bude i nadále inovovat a využívat technologie dostupné v cloudu Azure. Integrací nejnovějšího úložného řešení Azure, disku Premium SSD v2, ve spolupráci s týmem Azure Storage pomáhá Pure Storage společným zákazníkům dosáhnout až třetinových nákladů na infrastrukturu oproti předchozí platformě Pure, aniž by přitom docházelo k omezení výkonu nebo funkčnosti aplikací. Tyto úspory jsou nyní k dispozici i pro zákazníky společnosti AVS.

Urychlení migrace do cloudu a omezení souvisejících rizik. Organizace mohou migrovat své aplikace do cloudu bez jakýchkoli kompromisů týkajících se jejich funkčnosti, úložiště a výpočetní výkon lze škálovat nezávisle na sobě a podle aktuální potřeby.

Ochrana dat před ransomwarem Pure Storage Safemode. Úložiště Pure Storage poskytuje funkci Safemode, neustále zapnutý mechanismus vytváření snímků a z toho vyplývající ochrany. Tento mechanismus je řízen nastavenými zásadami (politikami) a umožňuje využívat snímky Pure Storage k okamžité obnově chráněných datových sad. Zákazníci tuto ochranu již využívají a spoléhají se na ni ve svých lokálních prostředích VMware s úložištěm FlashArray; nyní mohou tuto funkci využívat také v řešeních Azure VMware Solution a Pure Cloud Block Store.

Implementace flexibilního zotavení po havárii. Podniky mohou využívat funkce ochrany dat v řešení Purity, jako je ActiveCluster s nulovou RPO (Recovery Point Objective, maximální doba výpadku), ActiveDR s téměř nulovou RPO a Purity CloudSnap. Tyto funkce zajišťují ochranu správných dat správným způsobem, na správném místě a ve správný čas.

Správně dimenzované zotavení po havárii. Vysoká dostupnost a cloudová replikace úložiště Pure Storage umožňují v prostředí AVS konfigurovat cíle pro obnovu po havárii s minimálním potřebným výpočetním výkonem a úložištěm, které lze škálovat podle potřeby. Zákazníkům to přináší další úspory nákladů na strategii zotavení po havárii.

Zjednodušení a sjednocení strategie pro úložiště. Díky použití stejné platformy pro správu dat v lokálním prostředí i v cloudu mohou podniky snadněji sledovat, spravovat, nasazovat a zajišťovat konzistentní správu svých dat v multicloudovém prostředí.

„Rozšířené partnerství mezi společnostmi Pure Storage a Microsoft představuje významný milník, který z pohledu zákazníků usnadňuje migraci do cloudu a v konečném důsledku povede k rychlejšímu a nákladově efektivnějšímu zavádění cloudových služeb. Řešení Pure Cloud Block Store pro Azure VMware představuje jen začátek naší spolupráce. Díky optimalizaci výkonu a nákladů v důsledku škálování předpokládáme, že v příštích letech budeme takto obsluhovat stále více kritických aplikací,“ dodal Ajay Singh, produktový ředitel společnosti Pure Storage.

„Náš závazek rozvíjet řešení Microsoft Azure VMware Solution a obecněji platformu Microsoft Azure pomocí partnerství s dodavateli, jako je Pure Storage, podtrhuje naši snahu vycházet vstříc zákazníkům v novém světě podnikání, kde rozhoduje rychlost, jednoduchost a nákladová efektivita,“ uvedl Jurgen Willis, viceprezident společnosti Microsoft pro specializované úlohy a úložiště v prostředí Azure.

Štítky: 
Ze světa firem, Cloud computing, Azure, Microsoft, Pure Storage, VMware

Podobné články

ATC zvítězilo v anketě Context ChannelWatch

20. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers získala ocenění Distributor roku 2023 pro Českou republiku a také pro Slovensko v celosvětové anketě Context ChannelWatch. Čtěte více
 Ireneusz Kubies, regional director pro rozvíjející se trhy v mashfrog Group

Infor rozšiřuje partnerskou síť ve střední a východní Evropě

20. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Infor)
Společnost Infor rozšířila svou partnerskou síť v regionu střední a východní Evropy o dva nové partnery. Zatímco společnost BCIT se zaměří na projekty ERP řešení postavené na produktu Infor LN, mashfrog Group bude podporovat zákazníky prostřednictvím řešení Infor M3, Infor OS, Infor HCM and Infor WMS. Čtěte více

iSTYLE se spojuje s m:zone. V ČR a SR má nyní 16 prodejen, v celém regionu dokonce 61

19. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: iSTYLE )
iSTYLE a m:zone spojují své aktivity a pod hlavičkou iSTYLE budou nově na Slovensku provozovat šest prodejen v Bratislavě, Žilině a Trenčíně. iSTYLE je největším partnerem značky Apple ve střední a východní Evropě, v Česku a na Slovensku má 16 prodejen. V pěti zemích CEE otevřel již devět prodejen s nejvyšším statusem Apple Premium Partner. Čtěte více

Firmy, které využívají umělou inteligenci, riskují nedůvěru svých zákazníků

8. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Salesforce)
Podle průzkumu Salesforce State of the Connected Customer by se společnosti mohly brzy potýkat s nedostatkem důvěry v umělou inteligenci. Vzhledem k tomu, že firmy stále více zavádějí umělou inteligenci, aby zvýšily efektivitu a naplnily rostoucí očekávání zákazníků, jsou téměř tři čtvrtiny jejich klientů v obavách z neetického využívání této technologie. Čtěte více