První Wi-Fi 7 router od Netgearu nabídne rychlost až 19 Gb/s

3. 4. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear představila svůj první Wi-Fi 7 router: Nighthawk RS700 s rychlostí až 19 Gb/s. Třípásmový router umožňuje současné sledování několika videí v rozlišení 4K/8K, hraní interaktivních her v reálném čase, využívání rozšířené nebo virtuální reality nebo bezproblémové připojení mnoha desítek zařízení současně.

Požadavky na bezdrátové připojení v moderních domácnostech posouvají hranice Wi-Fi standardů. Současně navíc rychle roste počet zařízení připojených k internetu, stejně jako množství času, který členové rodiny tráví online sledováním videa v rozlišení 4K/8K a dalšími datově intenzivními činnostmi. Rozšiřující se možnosti práce z domova zvyšují množství videohovorů a dalších činností, které jsou náročné na vyšší rychlost a kapacitu přenosu dat po internetu, podobně jako hraní interaktivních her v reálném čase a využívání aplikací rozšířené nebo virtuální reality.

Model Netgear RS700, poháněný SOC typu Broadcom BCM6726/3 Wi-Fi 7, dosahuje rychlosti až 19 Gb/s. Třípásmový router tak umožňuje výrazné snížení latence pro odezvu v reálném čase pro hraní AR/VR her nové generace nebo plynulé UHD videohovory a 8K streamování pro více uživatelů současně.

RS700 je vybaven také 10Gb portem pro připojení internetové konektivity a také jedním 10Gb a čtyřmi 1Gb LAN porty. Router je dodáván s roční licencí k řešení Netgear Armor, které poskytuje automatický bezpečnostní štít pro všechna připojená zařízení. Armor je zabudován do routeru jako komplexní bezpečnostní nástroj monitorující aktivity směřující do a z internetu, chrání počítače, bezpečnostní kamery, dětské chůvičky a další zařízení internetu věcí. Označuje také externí hrozby a nekalé aktivity směřující z těchto zařízení.

Nový vzhled, maximální výkon

Router má nové, štíhlé šasi s výkonnými anténami poskytujícími 360° pokrytí optimalizované pro podporu až 200 souběžně připojených zařízení. Konstrukce 3D antény poskytuje připojení vhodné pro všechny druhy domů. Maximální výkon Wi-Fi signálu pokryje až 325 m2 plochy. Díky menším rozměrům se router navíc snadno vejde na poličku nebo desku stolu.

Technické specifikace a klíčové vlastnosti

  • 320MHz vysokokapacitní kanály a 4K QAM. Nová ultraširoká šířka pásma znamená 2,4× vyšší rychlost pro připojená zařízení. Chytré telefony a notebooky s Wi-Fi 7 mohou dosáhnout rychlosti až 5 Gb/s.
  • Zařízení využívá více Wi-Fi pásem najednou, aby se zvýšila spolehlivost sítě, snížila latence a zajistila maximální rychlost přenosu dat.
  • Nižší latence vylepšuje hraní her a interaktivní online zážitky a otevírá dveře pro AR a VR nové generace.
  • Větší kapacita pro datově náročné činnosti. Je možné připojit až 200 zařízení, mj. bezpečnostní kamery, chytrá domácí zařízení a reproduktory, a zároveň streamovat videa v rozlišení 4K/8K, hrát online hry, nebo se účastnit videokonferencí v HD rozlišení.
  • Internetový port 10GbE je určen pro kabelové a optické připojení s rychlostí až 10 Gb/s. Dále má router k dispozici jeden 10 Gb/s a čtyři 1Gb/s LAN porty.

Dostupnost

Třípásmový router NETGEAR Nighthawk Wi-Fi 7 RS700S bude v USA dostupný od 2. čtvrtletí 2023 doporučenou cenu 699,99 USD. V Evropě bude router dostupný od února 2024.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

TP-Link do segmentu ISP přináší výkonný router s 2,5 Gb/s porty WAN i LAN

24. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila Wi-Fi 6 router EX820v spadající do portfolia řady Aginet. Zařízení je určeno zejména poskytovatelům internetového připojení (ISP) a jde o vůbec první router od TP-Linku pro tento segment vybavený 2,5 Gb/s porty. Čtěte více

Mercusys: router MR60X

7. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mercusys)
Výrobce síťových zařízení Mercusys přichází na český trh s routerem s podporou standardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektivně připojit více zařízení současně a zároveň rozšířit dosah sítě se zachováním rychlých a kvalitních datových přenosů. Čtěte více

NETGEAR: router PR60X

16. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost NETGEAR uvedla na trh router PR60X s výkonem až 18 Gbps v obousměrné propustnosti WAN-LAN. Zařízení, které nejlépe využijí malé a střední firmy vyžadující vysokorychlostní přenos dat, je nejnovějším rozšířením platformy pro komplexní síťová řešení Insight. Čtěte více

TP-Link představil ultratenký dvoupásmový Wi-Fi 6 router

21. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Nový dvoupásmový Wi-Fi 6 router Archer Air R5 od TP-Linku se vyznačuje ultratenkým provedením a špičkovým výkonem. Přístroj je osazen důmyslně ukrytými chytrými anténami schopnými zajistit stabilní signál i ve dvoupodlažních domech. Čtěte více