První Mini LED Philips přichází do předprodeje

3. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV)
Společnost Philips TV & Sound zahájila v České republice předprodej svého prvního Mini LED televizoru (9506), který zaujme vysokou kvalitou obrazu, čtyřstranným Ambilightem, konektorem HDMI 2.1 a nízkou latencí vhodnou pro gaming.

Model 9506 kombinuje lokálně ovládaná podsvícení se systémem Philips Micro Dimming Pro a vytváří lokální temnou černou se světelným výkonem 1 500 nitů.

Více si o moderních zobrazovacích technologiích můžete přečíst v našem článku o Mini LED, Micro LED a OLED.

Barevná reprodukce je věrná a přesná díky panelu VA se širokým pozorovacím úhlem a širokým barevným gamutem 95 % DCI-P3. Model 9506 využívá novou 5. generaci P5 s umělou inteligencí (AI) s detekcí filmu a integrací „inteligentního“ světelného senzoru, který přináší špičkovou obrazovou kvalitu.

Konektor HDMI 2.1 zahrnuje e-ARC, VRR pro 4K od 40 Hz do 120 Hz při šířce pásma 48 Gb/s (4:4:4, 12 bitů), režimy AutoSync Premium Pro a Auto Game mode byly přidány k režimu Auto-Low-Latency. Jde tak i o televizor vhodný pro hraní her.

K podpoře formátů HLG, HDR10 a HDR10+ přidávají modely 9506 také podporu funkce HDR10+ Adaptive. Ta kombinuje dynamická metadata HDR10+ s informacemi z okolních světelných podmínek a automaticky optimalizuje úroveň jasu pro každou jednotlivou scénu zvlášť.

Operační systém Android TV 10 umožňuje stahovat aplikace a hry, streamovat obsah z internetu nebo zrcadlit na televizor obsah z mobilního telefonu.

Ambilight, zvuk i design

Model 9506 model má Ambilight ve své čtyřstranné variantě a 50W zvukový systém 2.1 se zadním basovým reproduktorem s patentovanou technologií trojitého prstence a čtyřmi basovými pasivními zářiči. Model 9506 také zahrnuje kompatibilitu DTS Play-Fi pro zvuk s vysokým rozlišením z více místností (multiroom).

Minimalistický design televizoru podtrhuje úzký kartáčovaný kovový spodní rámeček s horním a bočním rámečkem a nožičkami ve tvaru čepele ze stejného materiálu.

Zákazníci si mohou 65" model s označením 65PML9506 předobjednat za doporučenou maloobchodní cenu 59 999 Kč. Od 1. 6. do 18. 7., kdy předprodej probíhá, navíc zákazník dostane k televizoru náhlavní sluchátka Philips Fidelio L3 s aktivním potlačením hluku v hodnotě 9 799 Kč zdarma.

Štítky: 
Televize, Televizory, TP Vision (TV Philips)

Podobné články

TCL posílá na český trh nové modely televizorů s QLED i mini LED

12. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Společnost TCL Electronics začala na českém trhu prodávat nové televizory z řady C. Nedávno představené modely jsou nyní dostupné i na českém trh v celé produktové šíři a velikostech. Čtěte více

David Kordík (Samsung): Zákazníci stále preferují naše kvalitní produkty

9. 3. 2021. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Pro společnost Samsung byl minulý rok v lecčem přelomový. Mimo jiné i v tom, že se stala nejvýznamnějším prodejcem monitorů jak na českém, tak i slovenském trhu. Jak se jí to v současné těžké situaci podařilo a jaký mají na tomto historickém úspěchu podíl její partneři? Ptali jsme se Davida Kordíka, head of sales and marketing ze společnosti Samsung. Čtěte více

LG zpřístupní svou televizní platformu WebOS dalším výrobcům

3. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
LG nabídne ostatním výrobcům televizorů svoji populární platformu spolu s integrovanými obsahovými službami. Lepší zážitek ze sledování televizní zábavy si tak budou moct vychutnat miliony dalších zákazníků. LG se na implementaci webOS domluvila s už více než dvaceti výrobci televizorů z celého světa. Čtěte více

Samsung je v segmentu TV světovým lídrem již 15 let, loni získal téměř třetinu trhu

3. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Neohroženým lídrem světového trhu s televizory zůstává 15 let po sobě společnost Samsung Electronics. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu trhu agentury Omdia, podle něhož korejský výrobce za rok 2020 vykázal 31,9% podíl na celkových světových výnosech z prodeje televizorů. Čtěte více