Pokročilá generace diskových polí Fujitsu pro byznys

12. 2. 2020. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing a Fujitsu)
Společnost Fujitsu představila své inovované a rozšířené portfolio flashových polí ETERNUS AF S3 a hybridních úložných systémů ETERNUS DX S5. Nová generace úložišť je efektivnější, optimalizovaná na vysoký výkon, předpokládá jednodušší management dat i při masivním nárůstu jejich objemu.

 Současně nové řešení snižuje celkové náklady na možné minimum díky vysoké efektivitě práce s daty. Nová úložiště inženýři designovali především s ohledem na současné poznatky vyplývající z výzkumů týkajících se digitalizace firem. Ta v současnosti a v uplynulých letech stále zrychluje a klade firmám čím dál větší důraz na efektivitu.

ETERNUS AF150 S3 pro datacentra

Díky nově představeným modelům společnost dále rozšiřuje své portfolio úložišť tak, aby vyhovovalo potřebám jakéhokoli datového centra. Poskytuje architekturu pro nejširší požadavky na uložení a správu dat. V tomto případě jde o pole ETERNUS AF150 S3 postavené na technologii flashových pamětí pro datově méně náročné firmy a pak hybridní systém střední třídy ETERNUS DX900 S5.

Prvně zmíněný a základní model kombinuje vysokou funkčnost a výkon za příznivou cenu. Dostupný, ale flexibilní úložný systém je optimalizován pro velmi nízkou dobu odezvy a je možno jej použít k uložení až 92 TB dat. Zařízení lze snadno nasadit a spravovat v koexistenci se všemi ostatními diskovými poli řady ETERNUS, a to nejen flashovými, ale i všemi hybridními modely. Tím řešení umožňuje zákazníkům plynule rozvíjet a spravovat svou infrastrukturu prostřednictvím jednotného rozhraní pro správu dat.

ETERNUS DX900 S5

Druhá novinka, ETERNUS DX900 S5, vyplňuje mezeru na trhu mezi midrange a high-end hybridními úložišti. Nabízí jednak vysoký výkon a potom i atraktivní cenu. Škálovatelný, až čtyřřadičový systém poskytuje dostatečnou variabilitu pro většinu scénářů a umožňuje uložit až 70 petabytů dat při mimořádném výkonu, který je potvrzen nezávislými testy Storage Performance Councilu. Vysokých výsledků je dosaženo také díky pokročilým technologiím, jako je například hardwarově akcelerovaná komprese dat. Pro pohodlnou správu novinka umožňuje snadnou replikaci diskových polí a jejich zrcadlení. Díky vlastnostem transparentního failoveru na úrovni jednotlivých polí pak řešení zákazníkům zaručuje spolehlivou ochranu dat a splňují všechna očekávaná SLA.

Vyšší výpočetní výkon a rychlejší paměť Spolu s těmito dvěma novými produkty představuje společnost také svou třetí generaci flashových polí ETERNUS AF a pátou generaci řady hybridních úložišť ETERNUS DX. U modelů další generace se výrazně navýšil výkon, zvětšila a zrychlila se disková cache a řešení adaptovalo technologii NVMe cache v hybridních úložných systémech střední třídy a také hardwarově akcelerovanou kompresní a deduplikační technologii. Výsledkem těchto inovací je vyšší výkon a škálovatelnost úložiště za všech možných použití, nejen v datových centrech, ale i u SMB zákazníků, kteří požadují spolehlivou ochranu uložených dat při výkonu podporujícím i ty nejnáročnější obchodní a analytické aplikace.

Snadná správa a průhledná licence

Řešení správy diskových polí jsou díky softwaru ETERNUS SF skutečně jednoduchá. Software nabízí výkonné monitorovací funkce prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní včetně pokročilých možností řízení, jako je replikace, migrace a správa clusterů diskových polí, a to napříč celým portfoliem. Můžete tedy řídit a monitorovat z jednoho rozhraní všechny systémy.

Současně mohou zákazníci získat benefity z průhledných licencí. Ty zahrnují možnost správy celého diskové pole, nikoliv na jednotlivé kapacity. Aby zákazníci měli možnost maximalizovat své investice do datového úložiště, uvedlo Fujitsu nový záruční program, který zahrnuje závazky nulových výpadků, redukci dat a 100% dostupnost SSD v celém čase jejich životnosti.

Proč prodávat disková pole ETERNUS:

  • jde o ideální řešení nejen pro malé a střední firmy, ale šíře portfolia umožňuje nasazení i u náročnějších zákazníků;
  • jednoduchá administrace všech modelů napříč celým portfoliem;
  • vysoký výkon podložen nezávislými testy;
  • spolehlivost a kvalita výroby;
  • business funkcionality, garance nulového výpadku dostupnosti a garance dostupnosti SSD.

Argumenty pro koncového zákazníka:

  • poměr cena/výkon;
  • lokální podpora v před- i poprodejní fázi;
  • kvalitní produkty osvědčeného výrobce;
  • testy podložený výkon doplněný garancemi výrobce pro novou řadu polí.

Distribuce pro ČR a SR: eD system, SWS, Tech Data Distribution

Podobné články

IDC: Prodej externích podnikových úložišť v regionu EMEA v 1. čtvrtletí 2020 se propadal

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Trh s externími podnikovými úložišti se podle IDC v regionu EMEA v prvním čtvrtletí letošního roku propadl o 10,7 % v hodnotě v dolarovém vyjádření a o 8,1 % v eurovém vyjádření. Výsledky napříč jednotlivými oblastmi regionu však byly velmi rozdílné. Čtěte více

LaCie: úložiště 1Big Dock SSD Pro a 1Big Dock

25. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: LaCie)
LaCie, prémiová značka společnosti Seagate představila dvě úložiště pro kreativní profesionály a firemní uživatele. LaCie 1big Dock SSD Pro a LaCie 1big Dock umožňují zefektivnit a optimalizovat nahrávání a ukládání pomocí jednoho kompletního řešení. Čtěte více

IDC: Prodej podnikových úložišť v 1. čtvrtletí 2019 klesal

17. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej podnikových úložných systémů podle společnosti IDC během prvního čtvrtletí letošního roku v tržbách meziročně klesl o 0,6 % na 13,4 miliardy USD. Kapacita úložišť prodaných ve sledovaném období pak meziročně stoupla o 14,1 % na 114,2 exabytu. Čtěte více

Nová generace diskových polí Dell EMC PowerVault přináší (nejen) vyšší výkon

15. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell EMC představila produktovou řadu PowerVault ME4 Series, novou generaci základních diskových polí pro malé a střední firmy. V jednom rychlém a cenově dostupného produktu nabízí všechny potřebné funkce podnikové třídy. Navíc oproti předchozím základním systémům od společnosti Dell EMC nabízí nová produktová řada významné navýšení kapacity, výkonu, jednoduchosti a funkcí. Čtěte více