Platforma HPE GreenLake přináší inovativní architekturu správy dat

22. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise prostřednictvím edge-to-cloud platformy HPE GreenLake uvádí na trh první cloudové nativní unifikované analytické a data lakehouse služby optimalizované pro hybridní prostředí. Děje se tak na základě integrace řešení HPE Ezmeral Unified Analytics, které je postavené na open-source technologiích.

V současné době se data a datová analytika stala klíčovým prvkem pro budování úspěšných podniků. A to v každém odvětví. Až dosud organizace využívaly starší analytické platformy, které byly buď vytvořeny před érou cloudu a postrádají možnosti nativního cloudu, nebo vyžadují složitou migraci do veřejných cloudů. Není tak divu, že by firmy na změnu, podle prognóz IDC jen do roku 2023, měly vydat až 110 miliard dolarů. Cloudové služby díky platformě HPE GreenLake podnikům umožní překonat tyto kompromisy a ušetřit jim nemalé finanční prostředky.

Platforma HPE GreenLake přinášející analytické služby je otevřená a plně připravená pro použití v cloudu. Podnikům pomáhá sjednotit, modernizovat a analyzovat všechna jejich data, ať už se nacházejí kdekoliv. Analytické a datové týmy tak mohou využít první cloudové nativní řešení ve svém odvětví, rozšířit Apache Spark lakehouse a urychlit zapojení umělé inteligence a strojového učení.

Místo toho, aby byla všechna data uložena ve veřejném cloudu, je služba HPE Ezmeral Unified Analytics optimalizována jak pro místní, tak hybridní nasazení. Protože využívá software s otevřeným zdrojovým kódem, je v případě potřeby zajištěna přenositelnost dat. Řešení je flexibilní a škálovatelné, a proto vyhovuje i firmám s velkými objemy dat.

Mezi klíčové výhody HPE Ezmeral Unified Analytics patří:

  • Akcelerace výkonu: Nvidia RAPIDS Accelerator pro Apache Spark a HPE Ezmeral urychluje přípravu použití velkých dat, trénování modelů a vizualizaci. To datovým vědcům a technikům umožňuje rychleji vytvářet, vyvíjet a nasazovat analytická řešení do výroby.
  • Architektura nové generace: Řešení je postaveno na platformě Kubernetes a využívá orchestraci tak, aby bylo snadné zajistit flexibilitu, kterou si firmy přejí. Připravené prostředí Kubernetes podporuje cloudový model separace výpočetních úložišť, který poskytuje kombinovaný výkon a elasticitu požadovanou pro pokročilou analytiku a zároveň umožňuje uživatelům vytvářet sjednocené lakehouse pro analýzu a dávkové analýzy s integrací Delta Lake.
  • Optimalizace pro analýzu dat: Podniky mohou vytvořit jednotné úložiště dat pro využití datovými experty, vývojáři a analytiky, včetně ovládacích prvků pro sdílení. Tím připraví základ pro digitální transformaci bez nutnosti se zabývat tím, jak bude firma v dalších letech růst, a postupně zapojovat další zdroje dat. Podpora technologie Nvidia Multi-Instance GPU umožňuje podnikům podporovat řadu požadavků na pracovní zátěž a maximalizovat efektivitu až se sedmi instancemi na GPU.
  • Vylepšená spolupráce: Integrované toky – od analytiky po umělou inteligenci a strojové učení – pracují s hybridním cloudem, edge computingem a nativními open-source řešeními s technologiemi Airflow, ML Flow a Kubeflow.
  • Volba, nikoliv nutnost využívat jednoho dodavatele: Protože je řešení postaveno na Apache Spark, tedy obecném nástroji pro zpracování dat ve velkém měřítku, nabízí při nasazení svobodu výběru prostředí, nástroje i partnerů potřebných pro další inovace.
Štítky: 

Podobné články

Danny Allan, CTO a senior viceprezident pro produktovou strategii ve společnosti Veeam Software

Šest technologických předpovědí pro rok 2022 od společnosti Veeam

15. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Danny Allan, uznávaný odborník na správu dat, CTO a senior viceprezident pro produktovou strategii ve společnosti Veeam Software, která je celosvětovým lídrem v zálohovacích řešeních pro cloud data management, předpovídá šest hlavních technologických trendů, které lze očekávat v roce 2022. Čtěte více

Microsoft Ignite 2021: Metaversum, umělá inteligence a hyperkonektivita

10. 11. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing a Microsoft)
V posledních 18 měsících došlo k zásadním změnám ve všech odvětvích – od zavádění digitální zdravotní péče ve zdravotnictví přes digitální peněženky ve finančních službách až po vyzvedávání online objednaného a zaplaceného zboží a bezkontaktní nákupy v maloobchodě – a v čele této seismické změny stály digitální technologie. Čtěte více

Firmy v Česku přecházejí na hybridní datová centra a znají cenu svých dat

10. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
Uplynulý rok a půl zásadním způsobem zdůraznil význam správně fungujících firemních datových center a došlo k akceleraci provozu firemního IT v hybridním prostředí. Zvyšující se trend nástrojů umožňující jednotnou správu cloudového i on-premise prostředí podporuje i stále častěji nasazovaná hyperkonvergovaná infrastruktura. Čtěte více

Tech Data podpoří růst prodejců Amazon Web Services

10. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data)
Distributor Tech Data spustil pro své nejspolehlivější partnery AWS motivační program, který podpoří jejich úsilí rozvíjet se. Reselleři, kteří se do programu zapojí, získají oficiální status důvěryhodného partnera a budou mít přístup k dalším zdrojům, odborným znalostem a příležitostem růstu. Čtěte více