Platforma HPE GreenLake přináší inovativní architekturu správy dat

22. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise prostřednictvím edge-to-cloud platformy HPE GreenLake uvádí na trh první cloudové nativní unifikované analytické a data lakehouse služby optimalizované pro hybridní prostředí. Děje se tak na základě integrace řešení HPE Ezmeral Unified Analytics, které je postavené na open-source technologiích.

V současné době se data a datová analytika stala klíčovým prvkem pro budování úspěšných podniků. A to v každém odvětví. Až dosud organizace využívaly starší analytické platformy, které byly buď vytvořeny před érou cloudu a postrádají možnosti nativního cloudu, nebo vyžadují složitou migraci do veřejných cloudů. Není tak divu, že by firmy na změnu, podle prognóz IDC jen do roku 2023, měly vydat až 110 miliard dolarů. Cloudové služby díky platformě HPE GreenLake podnikům umožní překonat tyto kompromisy a ušetřit jim nemalé finanční prostředky.

Platforma HPE GreenLake přinášející analytické služby je otevřená a plně připravená pro použití v cloudu. Podnikům pomáhá sjednotit, modernizovat a analyzovat všechna jejich data, ať už se nacházejí kdekoliv. Analytické a datové týmy tak mohou využít první cloudové nativní řešení ve svém odvětví, rozšířit Apache Spark lakehouse a urychlit zapojení umělé inteligence a strojového učení.

Místo toho, aby byla všechna data uložena ve veřejném cloudu, je služba HPE Ezmeral Unified Analytics optimalizována jak pro místní, tak hybridní nasazení. Protože využívá software s otevřeným zdrojovým kódem, je v případě potřeby zajištěna přenositelnost dat. Řešení je flexibilní a škálovatelné, a proto vyhovuje i firmám s velkými objemy dat.

Mezi klíčové výhody HPE Ezmeral Unified Analytics patří:

  • Akcelerace výkonu: Nvidia RAPIDS Accelerator pro Apache Spark a HPE Ezmeral urychluje přípravu použití velkých dat, trénování modelů a vizualizaci. To datovým vědcům a technikům umožňuje rychleji vytvářet, vyvíjet a nasazovat analytická řešení do výroby.
  • Architektura nové generace: Řešení je postaveno na platformě Kubernetes a využívá orchestraci tak, aby bylo snadné zajistit flexibilitu, kterou si firmy přejí. Připravené prostředí Kubernetes podporuje cloudový model separace výpočetních úložišť, který poskytuje kombinovaný výkon a elasticitu požadovanou pro pokročilou analytiku a zároveň umožňuje uživatelům vytvářet sjednocené lakehouse pro analýzu a dávkové analýzy s integrací Delta Lake.
  • Optimalizace pro analýzu dat: Podniky mohou vytvořit jednotné úložiště dat pro využití datovými experty, vývojáři a analytiky, včetně ovládacích prvků pro sdílení. Tím připraví základ pro digitální transformaci bez nutnosti se zabývat tím, jak bude firma v dalších letech růst, a postupně zapojovat další zdroje dat. Podpora technologie Nvidia Multi-Instance GPU umožňuje podnikům podporovat řadu požadavků na pracovní zátěž a maximalizovat efektivitu až se sedmi instancemi na GPU.
  • Vylepšená spolupráce: Integrované toky – od analytiky po umělou inteligenci a strojové učení – pracují s hybridním cloudem, edge computingem a nativními open-source řešeními s technologiemi Airflow, ML Flow a Kubeflow.
  • Volba, nikoliv nutnost využívat jednoho dodavatele: Protože je řešení postaveno na Apache Spark, tedy obecném nástroji pro zpracování dat ve velkém měřítku, nabízí při nasazení svobodu výběru prostředí, nástroje i partnerů potřebných pro další inovace.
Štítky: 

Podobné články

Cloud Computing Conference 2024: Zajištění technologické nezávislosti, operativní flexibilita a repatriace cloudu

13. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Exponet)
Nejnovější trendy, technologie a řešení v oblasti cloud computingu představí 22. května Cloud Computing Conference 2024. Přední čeští odborníci se zaměří na cloudové služby a jejich bezpečnost, integraci do firemní infrastruktury, přínosy kontejnerizace, hybridní cloudová řešení a správu multicloudu i jeho nákladovou efektivitu. Část programu se bude věnovat i cloudovým službám ve veřejné správě. Čtěte více

Konference Red Hat Summit 2024 přinesla řadu novinek z oblasti open source a AI

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Setkání společnosti Red Hat v Denveru v Coloradu se stalo jednou z největších světových událostí v oblasti open source a mimo jiné nabídlo i řadu zásadních oznámení v oblasti podnikového využití umělé inteligence nebo cloudově nativních technologií. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Konference Efektivní správa kontejnerových klastrů napříč datovými centry i cloudy

2. 5. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Exponet)
Kontejnerizace je hitem posledních let a její popularita stále roste. Efektivní správě kontejnerových klastrů napříč datovými centry a cloudy, škálování a zabezpečení kontejnerizovaných aplikací se bude věnovat program konference Kontajnery v praxi, která se uskuteční 15. května 2024 v hybridním formátu - v prezenční formě v Lindner Hotelu Gallery Central v Bratislavě s online přenosem. Čtěte více