Platforma HPE GreenLake přináší inovativní architekturu správy dat

22. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise prostřednictvím edge-to-cloud platformy HPE GreenLake uvádí na trh první cloudové nativní unifikované analytické a data lakehouse služby optimalizované pro hybridní prostředí. Děje se tak na základě integrace řešení HPE Ezmeral Unified Analytics, které je postavené na open-source technologiích.

V současné době se data a datová analytika stala klíčovým prvkem pro budování úspěšných podniků. A to v každém odvětví. Až dosud organizace využívaly starší analytické platformy, které byly buď vytvořeny před érou cloudu a postrádají možnosti nativního cloudu, nebo vyžadují složitou migraci do veřejných cloudů. Není tak divu, že by firmy na změnu, podle prognóz IDC jen do roku 2023, měly vydat až 110 miliard dolarů. Cloudové služby díky platformě HPE GreenLake podnikům umožní překonat tyto kompromisy a ušetřit jim nemalé finanční prostředky.

Platforma HPE GreenLake přinášející analytické služby je otevřená a plně připravená pro použití v cloudu. Podnikům pomáhá sjednotit, modernizovat a analyzovat všechna jejich data, ať už se nacházejí kdekoliv. Analytické a datové týmy tak mohou využít první cloudové nativní řešení ve svém odvětví, rozšířit Apache Spark lakehouse a urychlit zapojení umělé inteligence a strojového učení.

Místo toho, aby byla všechna data uložena ve veřejném cloudu, je služba HPE Ezmeral Unified Analytics optimalizována jak pro místní, tak hybridní nasazení. Protože využívá software s otevřeným zdrojovým kódem, je v případě potřeby zajištěna přenositelnost dat. Řešení je flexibilní a škálovatelné, a proto vyhovuje i firmám s velkými objemy dat.

Mezi klíčové výhody HPE Ezmeral Unified Analytics patří:

  • Akcelerace výkonu: Nvidia RAPIDS Accelerator pro Apache Spark a HPE Ezmeral urychluje přípravu použití velkých dat, trénování modelů a vizualizaci. To datovým vědcům a technikům umožňuje rychleji vytvářet, vyvíjet a nasazovat analytická řešení do výroby.
  • Architektura nové generace: Řešení je postaveno na platformě Kubernetes a využívá orchestraci tak, aby bylo snadné zajistit flexibilitu, kterou si firmy přejí. Připravené prostředí Kubernetes podporuje cloudový model separace výpočetních úložišť, který poskytuje kombinovaný výkon a elasticitu požadovanou pro pokročilou analytiku a zároveň umožňuje uživatelům vytvářet sjednocené lakehouse pro analýzu a dávkové analýzy s integrací Delta Lake.
  • Optimalizace pro analýzu dat: Podniky mohou vytvořit jednotné úložiště dat pro využití datovými experty, vývojáři a analytiky, včetně ovládacích prvků pro sdílení. Tím připraví základ pro digitální transformaci bez nutnosti se zabývat tím, jak bude firma v dalších letech růst, a postupně zapojovat další zdroje dat. Podpora technologie Nvidia Multi-Instance GPU umožňuje podnikům podporovat řadu požadavků na pracovní zátěž a maximalizovat efektivitu až se sedmi instancemi na GPU.
  • Vylepšená spolupráce: Integrované toky – od analytiky po umělou inteligenci a strojové učení – pracují s hybridním cloudem, edge computingem a nativními open-source řešeními s technologiemi Airflow, ML Flow a Kubeflow.
  • Volba, nikoliv nutnost využívat jednoho dodavatele: Protože je řešení postaveno na Apache Spark, tedy obecném nástroji pro zpracování dat ve velkém měřítku, nabízí při nasazení svobodu výběru prostředí, nástroje i partnerů potřebných pro další inovace.
Štítky: 

Podobné články

Nový OpenShift Red Hat zjednodušuje diverzifikaci úloh v hybridním cloudu

22. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Red Hat OpenShift 4.16 přidává nové funkce na podporu virtualizovaných úloh a implementací edge computingu, které dále rozšiřují konzistenci napříč aplikacemi od těch s umělou inteligencí až po ty tradiční. Čtěte více

Firemní komunikace na cloudu? Šest z deseti IT manažerů chce mít uložená data v ČR (nebo EU)

26. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IceWarp )
Kontrolu nad firemními daty, která ukládají do cloudu v preferované komunikační platformě, chce mít většina IT manažerů českých společností. Pro víc než pětinu z nich (21,3 %) je zcela zásadní, aby se tato data ukládala v datových centrech na území České republiky nebo alespoň v Evropské unii. Dalších 41 % takové řešení upřednostňuje. Čtěte více

Více než polovina IT profesionálů plánuje úplnou či částečnou migraci na Kubernetes

18. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Průzkum společnosti Pure Storage odhalil nárůst zájmu o zavádění nativně cloudových řešení pro urychlení dodávek kritických podnikových aplikací. Čtěte více

Téměř polovina českých firem už pracuje nebo experimentuje s AI

13. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Deloitte )
Rychlý nástup využívání generativní umělé inteligence (GenAI) je nepopiratelným trendem v českém podnikatelském sektoru. Tři pětiny firem považují tuto technologii za klíčovou pro své obchodní strategie a 42 % s ní aktivně pracuje nebo experimentuje. Téměř polovina z nich očekává jako hlavní přínos zavedení GenAI snížení nákladů. Čtěte více