Philips skončil s výrobou televizorů

2. 4. 2012. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Digitimes.com a DCD Publishing)
Nizozemská společnost Philips dokončila restruktualizaci výroby televizorů. Ty pro ni byly již dlouhou dobu ztrátové a nějakou dobu se tuto divizi snažila prodat. To se jí nyní podařilo a televizory nově pod touto značkou vyrábí TP Vision.

Loni Philips oznámil založení společného podniku s hongkongskou společností TPV Technology, se kterou již dlouhodobě spolupracoval na vývoji a výrobě televizorů.

V tuto chvíli je podnik již v provozu a nese označení TP Vision - www.tpvision.cz. Sedmdesátiprocetní podíl v něm vlastní TPV a třicetiprocentní Philips.

Výroba televizorů bude i nadále pokračovat pod značkou Philips. V USA a Indii je to však trochu jinak. Zde se o výrobu stará společnost Funai, respektive Videocom.

Součástí dohody byl i převod všech 3 300 zaměstnanců pracují na výrobě TV ve Philipsu na TP Vision a také převod všech technologií.

Prodej a distribuci televizorů v tuzemsku má nově na starost společnost TP Vision Czech Republic a její sídlo najdete v pražských stodůlkách v ulici Šafránkova 1238/1.

Samotný Philips se potom zaměří na oblasti zdravotní péče, životního stylu a osvětlovací techniky s cílem vytvářet produkty, které vychází z potřeb spotřebitelů a jsou v souladu s filosofií firmy „Sense and Simplicity“.

Štítky: 

Podobné články

TP Vision a Bowers & Wilkins oznámili partnerství

24. 6. 2018. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: Philips TV)
TP Vision, exkluzivní držitel licence Philips TV, se společně s britskou společností zaměřenou na audiotechniku Bowers & Wilkins dohodli na víceletém exkluzivním partnerství. Jeho cílem je vytvořit mimořádné produkty, které by nasadily novou laťku audiovizuálních standardů na televizním trhu. Spolupráce by měla přinést jeden z nejvíce očekávaných pokroků v segmentu televizorů. Čtěte více

Monitorům AOC a Philips se daří v ČR i Evropě

13. 1. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD - dodavatel monitorů Philips)
I přes nepříznivé okolnosti vývoje na některých východoevropských trzích se AOC a MMD (licenčnímu partnerovi monitorů Philips) v Evropě dařilo. Monitory Philips momentálně mají 14% podíl na trhu a drží první příčku v regionu východní Evropy a společně s AOC dosahují téměř 22% podílu na celkovém trhu s monitory ve východní Evropě. Čtěte více
Jiří Dubina, regional sales director v MMD

MMD inovuje nejen na poli produktů

1. 10. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: DCD Publishing)
Společnost MMD - Monitors & Displays Czech Republic přivítala do svých řad novou posilu, odhalila plány do budoucna a ukázala produkty a technologie pro podzimní a zimní sezonu, které se brzy dostanou do skladů distributorů. Čtěte více
Martin Hempl, channel manager Czech & Slovakia v MMD-Monitors & Displays

Na pět minut s Martinem Hemplem ze společnosti MMD

7. 5. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: DCD Publishing)
Věnuje se rodině, má rád hokej. Vyplácí se mu soustavná práce v dealerském kanále a se systémovými integrátory. Martin Hempl má se značkami AOC a Philips i další plány. Kam je chce posunout a co jsme se o jeho soukromém životě ještě dozvěděli? Čtěte více