Philips 49B2U6900CH nabízí velkou pracovní plochu, KVM i webkameru s automatickým rámováním

2. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips)
Novinka od Philipsu přináší velké množství nových funkcí, které usnadňují týmovou práci na moderním pracovišti. Model 49B2U6900CH na první pohled zaujme velkou obrazovkou s úhlopříčkou 48,8" a rozlišením 5 120 × 1 440, přidává však i řadu dalších špičkových funkcí a vlastností.

Použitý panel s poměrem stran 32 : 9 je typu VA LCD s W-LED podsvícením. Panel s antireflexní povrchovou úpravou je také mírně zaoblený a nabízí jas 450 cd/m2, odezvu 4 ms a frekvenci 75 Hz. Kromě toho je monitor vybaven např. režimem Low Blue s funkcí Flicker-Free.

Klíčová přidaná hodnota nového monitoru Philips 49B2U6900CH se ukrývá v praktických přínosech pro profesionální pracovním prostředí. Díky funkcím, jako je nastavitelná webová kamera s funkcí Autoframing, mikrofon s možností potlačení šumu a světlo Busylight, je práce s lokálními i vzdálenými kolegy výrazně snazší.

Kamera usnadňuje prostřednictvím funkce Busylight komunikaci s profesionály pracujícími ve stejné kanceláři. Funkce Busylight, umístěná na horní straně webové kamery, je určena k informování ostatních v okolí. Například během telefonování se světlo Busylight automaticky rozsvítí červeně. Stejně tak může světlo informovat o zaneprázdněnosti uživatele. Funkci Busylight lze synchronizovat také se stavy v Microsoft Teams.

Další funkce monitoru

Výbava monitoru čítá např. i funkci Smart KVM, která umožňuje pouhým trojitým stisknutím klávesy „Ctrl“ snadno přepínat mezi obsluhou různých připojených zařízení prostřednictvím jedné sady klávesnice a myši.

Pro přenos zvuku, obrazu i připojení a napájení (výkonem až 100 W) dalších zařízení lze využít jediný kabel USB-C. Nechybí ani rozbočovač s porty USB-A i USB-C pro připojení dalších zařízení. Kromě portu USB-C lze využít také dvojici konektorů HDMI 2.0 a rozhraní DisplayPort 1.4. Další konektivitu nabízí Ethernet LAN port (až do 2,5 Gbps) s funkcí Wake On LAN. 

Webovou kameru s mikrofonem a funkcí potlačení hluku dovoluje nastavit snímání tak, aby se do záběru během konferenčních hovorů vešli všichni členové týmu. K dispozici je také možnost kameru nastavit o 30 stupňů dopředu a dozadu. Kamera s rozlišením 5 Mpx navíc disponuje pokročilými snímači s funkcí rozpoznávání tváře je certifikována pro použití s technologií Windows Hello. Soukromí pak zajistí i fyzický přepínač. 

Ke zvýšení produktivity a uživatelského komfortu a ergonomie přispívá i výškově nastavitelný stojan nebo háček na odložení sluchátek.

Cena a dostupnost

Monitor Philips 49B2U6900CH bude k dispozici ke koupi od února 2024 s doporučenou prodejní cenou 31 000 Kč (1 249 eur).

Profilová karta firmy

Philips, MMD - Monitors&Displays Czech Republic s.r.o.

Philips, MMD - Monitors&Displays Czech Republic s.r.o.

Monitory a Public Signage Philips patří ke světové špičce. Kombinují v sobě prvotřídní technologie a chytré inovace, díky nimž poskytují vysoce kvalitní obraz a maximální pohodlí pro uživatele. Celé portfolio monitorů a Public Signage Philips, které zahrnuje několik produktových řad určených do různých prostředí, klade vysoký důraz na úsporu energie a bere ohledy na životní prostředí. Značka Philips patří do koncernu TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

BenQ: monitor PD3225U

13. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ uvedla na trh monitor PD3225U, který rozšířil její nabídku oceňovaných displejů určených pro designery, fotografy a tvůrce obsahu. Monitor je vybaven IPS Black panelem a díky funkcím jako Color Match nebo iKeyboard Control je vhodný zejména pro majitele počítačů Apple. Čtěte více

Globální trh s monitory se ve 4. čtvrtletí 2023 vrátil k růstu. Mírné oživení by mělo pokračovat

9. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej počítačových monitorů zakončil rok 2023 pozitivně – v posledním loňském kvartále se podle IDC prodalo 31,9 milionu zařízení. Výsledný meziroční růst na úrovni 3,8 % za čtvrtý kvartál tak dokonce mírně překonal původní prognózu, jež předpokládala růst o 3,2 %. Čtěte více

Dell: nové monitory řady P a S

6. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies představila nové monitory řady P a S, které vyhoví potřebám širokého spektra uživatelů v různých cenových hladinách. Monitory řady P jsou určené profesionálům ve firmách, kteří chtějí maximalizovat produktivitu práce, zatímco monitory řady S jsou určené pro rodiny, studenty a běžné spotřebitele, kteří hledají zábavu a pohodlí. Čtěte více

ViewSonic představil svůj první herní OLED monitor

5. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ViewSonic)
Společnost ViewSonic představila 27" herní OLED monitor XG272-2K-OLED. Použitý panel poskytuje výjimečně živé barvy a ostré kontrasty. Ostrý obraz a mimořádně rychlou odezvu pak zaručuje kombinace obnovovací frekvence 240 Hz a doby odezvy až 0,01 ms. Vedle svých funkcí monitor zaujme také elegantním bílým provedením s hladkými liniemi. Čtěte více