Perenio Ionic Shield od ASBISu ochrání nejen před koronaviry

15. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS CZ)
Kompaktní přenosné zařízení Perenio Ionic Shield, za jehož vývojem stojí firma ASBIS, emituje specifický komplex iontů, který chrání lidi před známými koronaviry včetně SARS-CoV-2. Díky tomuto inovativnímu tak lze získat ochranu proti koronavirům doma, v kanceláři nebo třeba v automobilu i na veřejných místech.

Na evropské trhy se zařízení dostane v červnu 2021 v ČR bude k dispozici v koncové ceně 7 990 Kč.

Perenio Ionic Shield PEWOW01 je první zařízení založené na této technologii. V budoucnu plánuje společnost ASBIS rozšířit portfolio zařízení pro prevenci před dalšími onemocněními. Zařízení prošlo sérií diagnostických testů a klinických hodnocení. Bylo zaregistrováno jako aktivní neinvazivní zdravotnický prostředek třídy I pro použití na trzích EU a Spojeného království.

Perenio Ionic Shield není běžný iontový difuzér. Jedinečná technologie vytváří stabilní iontovou směs, která generuje dostatek energie na emitování specifických skupin iontů do okolního vzduchu. Uvedenou iontovou směs tvoří soli hořčíku, draslíku, zinku, platiny a zlata. Klíčová část zařízení se nachází ve výměnných kapslích, které vydrží při pravidelném používání až 12 měsíců. Životnost nepoužité kapsle je sedm let od data výroby.

Zařízení je určeno k prevenci před infekčními onemocněními, které jsou způsobeny známými koronaviry a jejich kmeny včetně Sars-CoV-2. Emitovaný komplex iontů má dostatečnou kinetickou energii na to, aby zničil kladně nabitou vnější membránu koronavirů a jejich záporně nabitou RNA.

Serhei Kostevitch, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti ASBISc Enterprises Plc, dodal: „Navrhnout, vyvinout, otestovat, získat certifikaci a připravit Perenio Ionic Shield na výrobu nám trvalo 15 měsíců. Na vývoji tohoto inovativního výrobku se podílel mezinárodní interdisciplinární tým vědců s dlouholetými zkušenostmi v oblasti zkoumání účinků iontů na lidský organismus, bakterie a viry, který v tomto procesu sehrál klíčovou roli. Odborníci na teoretickou fyziku, chemii, biomedicínu a inženýrství z mnoha zemí pracovali bok po boku, aby vyvinuli produkt, který může mít velký význam pro ochranu našeho zdraví a zdraví našich blízkých.“

Společnost Perenio doporučuje používat zařízení v uzavřeném prostoru - doma, v kanceláři nebo dokonce v autě či taxíku. Síť zařízení rozmístěných v třímetrových odstupech může chránit lidi i na veřejných místech: v nákupních centrech, na letištích, vlakových nádražích, v posilovnách, kavárnách, restauracích, kosmetických salónech a v taxících nebo ve veřejné dopravě.

Perenio Ionic Shield je kompaktní zařízení, takže se vejde do batohu, kabelky, tašky nebo kufru. Je přenosné, což výrazně rozšiřuje rozsah ochrany i během cestování.

Nejúčinnější koncentrace iontů je do dvou metrů od zařízení. Mezi zařízením Perenio Ionic Shield a lidským tělem se doporučuje zachovat vzdálenost alespoň 25 cm. Zařízení generuje jen velmi málo ozonu, a proto se může bez obav používat po celý den.

Serhei Kostevitch doplnil: „Na začátku naší práce jsme se zaměřili na momentálně nejdůležitější patogeny, čímž jsou koronaviry včetně Sars-CoV-2. Samotná technologie nám však umožňuje přizpůsobit ji na ochranu zdraví i před jinými patogeny. Plánujeme vyvinout ochranu proti chřipce, astmatu nebo různým typům alergenů. To znamená, že koupí jednoho zařízení a následnými výměnami kapslí můžete získat mnohem širší ochranu. Určitě na tom budeme pracovat.“

Díky zabudované baterii dokáže Perenio Ionic Shield pracovat až šest hodin bez připojení k elektrické síti. Zařízení lze nabíjet prostřednictvím napájecího konektoru typu C, ale dokáže fungovat i během napájení z elektrické sítě. Nevyžaduje žádnou dodatečnou konfiguraci ani instalaci aplikace.

Profilová karta firmy

ASBIS CZ, spol. s r.o.

ASBIS CZ, spol. s r.o.

ASBIS patří mezi největší dodavatele počítačových komponent na rozvíjejících se trzích v Evropě. Společnost byla založena roku 1990 a dnes má 33 poboček ve 27 evropských zemích. Společnost obsluhuje prostřednictvím tří distribučních center a 33 místních velkoobchodů (vlastních poboček) více než 30 000 aktivních zákazníků.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Facebook pozastavil prodej VR brýlí Oculus Quest 2

30. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Facebook)
Facebook dočasně celosvětově pozastavil prodej své virtuální reality Oculus Quest 2. Důvodem je skutečnost, že u některých uživatelů může způsobit podráždění kůže na obličeji. Čtěte více

Solitea dokončila akvizici společnosti Mainstream Technologies

29. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Solitea)
Solitea získala 100% podíl ve společnosti Mainstream Technologies a její mateřské společnosti Powerstream. Pro Soliteu jde v pořadí již o sedmou akvizici významného partnera Microsoftu, díky které naplňuje svou vizi stát se největším regionálním partnerem této americké firmy. Čtěte více

AOC sjednotí své herní periferie pod novou značkou

28. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Firma AOC představila svou novou zastřešující značku AGON by AOC specializovanou výhradně na gaming. Nová značka sjednotí stávající řady herních monitorů a příslušenství a zároveň rozšíří produktovou nabídku o nové modely určené pro různé skupiny hráčů. Čtěte více

Sophos kupuje Braintrace

28. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Akvizicí společnosti Braintrace posiluje Sophos svůj adaptivní ekosystém kybernetické bezpečnosti o technologii pro detekci hrozeb a odezvu sítí. Braintrace poskytuje přehled o podezřelých vzorcích síťového provozu a doplňuje rychle rostoucí služby Managed Threat Response, Rapid Response a další technologie. Čtěte více