Panasonic představil nový druh zařízení k osvětlování a projekci

27. 7. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Společnost Panasonic uvedla na trh hybridní osvětlovací řešení Space Player, které v sobě kombinuje funkce osvětlování a promítání videa. Lze je použít v maloobchodu, v muzeích i v restauracích.

Panasonic Space Player má tvar reflektoru a nabízí funkce osvětlování i laserové projekce v jednom zařízení. Pomocí jednoho kabelu jej lze připevnit do standardizovaných lišt pro osvětlení, což usnadňuje instalaci i přesun na jiné místo.

Zařízení Space Player promítá všemi směry pod svou horizontální osou a pro přehrávání obsahu využívá slot na SD karty nebo připojených počítačů a tabletů. Dáky použití laserového světelného zdroje nabízí až 20 000 hodin provozu bez nutnosti údržby, jelikož neobsahuje žádné větráky k chlazení ani filtry.

Zařízení je schopno kombinovat osvětlení, promítání a animaci, čímž dodá jakémukoliv prostoru novou atmosféru. Předpokládá se, že o řešení bude zájem v maloobchodu například pro nasvětlení zboží a současné promítání doprovodného textu, který se k výrobku vztahuje, nebo animovaného grafického pozadí pro větší zaujetí zákazníka.

Společnost Panasonic chce vytvořit nový trh ‚projekčních reflektorů‘, který bude pro osvětlení využívat video,“ řekla Katarzyna Kassner, marketingová manažerka divize Projector Products v ČR. „Chceme, aby zařízení Space Player ozvláštnilo zajímavé výstavy v muzeích tím, že použije filmové snímky místo statických obrázků. Nebo se může používat v restauracích, kde bude vytvářet působivou atmosféru promítáním menu na stěnu nebo na stůl.

Zařízení Space Player lze integrovat do existující osvětlovací infrastruktury. Space Player bude dostupný v černé (PT-JW130GBE) a bílé (PT-JW130GWE) barvě za doporučenou maloobchodní cenu 2 400 euro (přibližně 65 tisíc korun).

Štítky: 
Projektory, Panasonic

Podobné články

NEC: laserový projektor PX2000UL

29. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: NEC)
Společnost NEC představila nový laserový projektor PX2000UL, který je prvním modelem značky NEC s jednočipovou laserovou technologii DLP při úrovni jasu 20 000 lumenů. Čtěte více

Epson: Budoucnost projektorů je stále zajímavá

14. 5. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Projektory od společnosti Epson patří k těm nejprodávanějším na našem trhu. Podle Matěje Kopeckého, business account manažera Epsonu, nedosáhl vývoj projektorů ještě svých limitů a na trhu je stále plno příležitostí pro jejich prodej. Zajímá vás, proč jsou projektory stále atraktivní oblast, které trendy budou nejvýraznější v letošním roce a co Epson nabízí resellerům? Čtěte dál! Čtěte více

Pioneer: přenosný projektor SDA-RP100

3. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pioneer)
Kompaktní přenosný projektor Pioneer SDA-RP100 lze díky 16 000mAh baterii a reproduktorům využít kdekoli – doma, na zahradě, v parku nebo na dovolené. Obraz lze do projektoru předat buď tradičním způsobem přes HDMI, bezdrátově z chytrého telefonu či z USB disku. Čtěte více

Canon: Uplatníme se tam, kde se požaduje vysoká obrazová kvalita

30. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Canon se v oblasti projektorů orientuje zejména na segmenty školství, firemní sféru, simulátory a speciálně na vědecké projekty. Peter Mydliar, business development manager CZ/SK, nám prozradil, čím jsou projektory Canon výjimečné, co dnes zákazníci očekávají i kde jsou na trhu největší příležitosti pro resellery. Čtěte více