Panasonic představil laserový projektor PT-RQ13K s rozlišením 4K

27. 5. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Společnost Panasonic představila laserový projektor s rozlišením 4K, technologií zečtyřnásobení pixelů a světelným výkonem 10 000 lumenů. Projektor PT-RQ13K je přitom jedním z nejkompaktnějších a nejlehčích řešení svého druhu na světě.

Principem technologie zečtyřnásobení pixelů jevertikální i horizontální posunutí optické osy projektoru při snímkové frekvenci 240 Hz tak, že z jednoho pixelu vznikají čtyři různé pixely, čímž dochází ke čtyřnásobnému „zahuštění“ pixelů v obrazu. Procesor Detail Clarity Processor analyzuje informace pro nově vytvořené pixely a optimalizuje je za účelem vytvoření plynulého obrazu s vysokým kontrastem.

Kromě tohoto modelu do série patří tříčipové DLP laserové projektory PT-RZ12K a PT-RS11K se světelným výkonem 12 000 lumenů. Mohou se pochlubit technologií s obnovovací frekvencí 120 Hz a světelným výkonem 12 000 při rozlišení WUXGA respektive SXGA+.

„Projektory RQ13K a RZ12K vzaly konkurenci vítr z plachet svým kontrastním poměrem 20 000:1. To společně s vysokým rozlišením z nich dělá favority pro velké výstavní prostory, představení využívající projekce nebo velké firemní akce,“ řekla Hana Grůzová ze společnosti Panasonic. „Tělo projektoru PT-RQ13K je přibližně dvakrát menší než u konkurenčních projektorů s rozlišením 4K, což spolu s možností libovolného umístění při instalaci nepochybně ocení firmy zabývající se pronájmem jevištní techniky a pořádáním masových akcí,“ doplnila.

Projektor je vybaven dvojitou laserovou optickou jednotkou zaručující životnost světelného zdroje 20 000 hodin. Kapalinový chladicí systém pak snižuje hlučnost za provozu a maximalizuje výkonnost laserového světelného zdroje.

Projektor PT-RQ13K bude na trh uveden na podzim letošího roku a modely PT-RZ12K a PT- RS11K se na pultech objeví již letos v létě.

Štítky: 
Projektory, Panasonic

Podobné články

NEC: laserový projektor PX2000UL

29. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: NEC)
Společnost NEC představila nový laserový projektor PX2000UL, který je prvním modelem značky NEC s jednočipovou laserovou technologii DLP při úrovni jasu 20 000 lumenů. Čtěte více

Epson: Budoucnost projektorů je stále zajímavá

14. 5. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Projektory od společnosti Epson patří k těm nejprodávanějším na našem trhu. Podle Matěje Kopeckého, business account manažera Epsonu, nedosáhl vývoj projektorů ještě svých limitů a na trhu je stále plno příležitostí pro jejich prodej. Zajímá vás, proč jsou projektory stále atraktivní oblast, které trendy budou nejvýraznější v letošním roce a co Epson nabízí resellerům? Čtěte dál! Čtěte více

Pioneer: přenosný projektor SDA-RP100

3. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pioneer)
Kompaktní přenosný projektor Pioneer SDA-RP100 lze díky 16 000mAh baterii a reproduktorům využít kdekoli – doma, na zahradě, v parku nebo na dovolené. Obraz lze do projektoru předat buď tradičním způsobem přes HDMI, bezdrátově z chytrého telefonu či z USB disku. Čtěte více

Canon: Uplatníme se tam, kde se požaduje vysoká obrazová kvalita

30. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Canon se v oblasti projektorů orientuje zejména na segmenty školství, firemní sféru, simulátory a speciálně na vědecké projekty. Peter Mydliar, business development manager CZ/SK, nám prozradil, čím jsou projektory Canon výjimečné, co dnes zákazníci očekávají i kde jsou na trhu největší příležitosti pro resellery. Čtěte více