Panasonic i-PRO Multi-AI přináší umělou inteligenci do infrastruktury kamerového systému

19. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Panasonic)
i-PRO Multi-AI umožňuje nákladově efektivní integraci umělé inteligence do stávající infrastruktury kamerového systému pro zjednodušenou intuitivní správu založenou na hraniční analytice.

Společnost Panasonic představila systém i-PRO Multi-AI určený k využití potenciálu nejnovějších kamer a aplikací s umělou inteligencí pro bezproblémovou integraci do stávajících infrastruktur kamerových systémů. Tento zdarma dostupný softwarový zásuvný modul umožňuje uživatelům snadno spravovat analytiku umělé inteligence z více kamer řady i-PRO spolu s jejich systémem pro správu videa. Výsledkem je rychlejší, efektivnější a přesnější bezpečnostní řešení využívající umělou inteligenci, které nesnižuje kvalitu obrazu ani výkon sítě.

Systém i-PRO Multi-AI byl je plně integrován s nejnovější verzí systému Genetec Security Center (V5.10.1) a také s vlastním systémem VMS Video Insight. V kombinaci s nejnovější řadou kamer i-PRO S a X s umělou inteligencí a bezplatnými bezpečnostními aplikacemi s umělou inteligencí tak vzniká nový bezpečnostní ekosystém řízený umělou inteligencí.

Systém funguje pomocí kamer i-PRO s podporou umělé inteligence s hraniční analytikou a zásuvných modulů na serveru VMS (Video Management System) a na straně klienta. Na základě hloubkového učení z kamery s umělou inteligencí systém i-PRO Multi-AI zachycuje a filtruje snímky Best Shot a metadata, čímž umožňuje vysoce přesnou analýzu. Tato data lze využít pro detekci a alarmy založené na umělé inteligenci, sledování seznamu hlídaných objektů a osob a také pro časově úsporné vyhledávání po událostech s cílem rozšířit možnosti infrastruktury kamerových systémů.

Doplnění o volně použitelné aplikace umělé inteligence

Systém Multi-AI lze používat se stávajícími interními aplikacemi umělé inteligence řady i-PRO, mezi které patří AI-VMD a AI Privacy Guard, a také se třemi novými aplikacemi umělé inteligence, tj. AI Face, AI People a AI Vehicle Detection. Všechny umožňují rychlé a snadné vyhledávání záznamů na základě metadat. Tyto aplikace se dokonale hodí pro městský monitoring a veřejnou bezpečnost.

Aplikace AI Face Detection umožňuje vysoce spolehlivé rozpoznávání obličejů. Tato aplikace je účinná i v prostředí se slabým osvětlením, v místech s protisvětlem a v případech, kdy je obličej zakrytý maskou nebo rouškou – to je velmi důležité při současné pandemii.

Aplikace AI People dokáže rozpoznat rysy obličeje a oděvu a zařadit je do užitečných kategorií, jako je pohlaví, věk a barva oděvu. Tyto podrobné informace lze následně vyhledat a snadno identifikovat jednotlivce.

Aplikace AI Vehicle Detection dokáže detekovat a klasifikovat charakteristiky vozidel, jako je typ a barva. Kromě toho byla do této řady aplikací standardně přidána možnost klasifikace zvuků zachycených externími mikrofony, jako například troubení vozidel, výstřely, křik nebo tříštění skla, aby se umělá inteligence dostala nad rámec čistě vizuální klasifikace.

„Uvedení systému i-PRO Multi-AI spolu s našimi kamerami a aplikacemi podporujícími umělou inteligenci vytvořilo nový výkonný bezpečnostní ekosystém řízený umělou inteligencí, který umožňuje podnikům posunout jejich infrastrukturu kamerových systémů na vyšší úroveň,“ řekl Gerard Figols, vedoucí oddělení bezpečnostních řešení ve společnosti Panasonic Business Europe. „A protože tyto systémy jsou již kompatibilní pro použití s předními poskytovateli VMS třetích stran, jako je Genetec, je přechod na využití umělé inteligence na bezpečnostním trhu nákladově efektivní a jednoduchý.“

Štítky: 
Videodohled, Panasonic

Podobné články

Evolve Baby Monitor N4

Evolveo: video chůvičky Baby Monitor N2 a Baby Monitor N4

31. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Evolveo)
Společnost Evolveo uvedla na trh dvojici video chůviček Baby Monitor N2 a N4. Obě chůvičky disponují mnoha funkcemi a liší se především velikostí displeje. Mezi hlavní funkce patří: přenos zvuku a videa, aktivace zvukem, automatický noční přísvit, monitoring okolní teploty nebo režim uspávání s přehráváním ukolébavek. Čtěte více

Umělá inteligence od Konica Minolta předpovídá budoucnost

29. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Nová řada chytrých kamer Konica Minolta dokáže s pomocí termovize a umělé inteligence upozornit na nebezpečí vzniku požáru ještě před samotným vznícením. Kamery rovněž dovedou odhalit nežádoucí zahřívání strojů a předejít tak jejich poškození nebo zvýšit ochranu objektů i za špatného počasí. Čtěte více

Hanwha Techwin rozšiřuje nabídku síťových videorekordérů podporujících kamery Wisenet AI

23. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Díky uvedení osmi- a šestnáctikanálových síťových videorekordérů řady Wisenet X mohou i malé podniky za dostupnou cenu využít výhod kamer Wisenet AI s bezplatnou licencí pro analýzu video obsahu na bázi AI se schopností hlubokého učení, prováděnou přímo na zařízení. Čtěte více

Ochrana domova s pomocí kamer – co se smí a co už ne?

9. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netatmo)
Bezpečnostní kamery jsou stále dostupnějším prostředkem ochrany majetku, stejně jako součástí chytrých domácností, kde pomáhají i s dohledem nad dětmi a domácími mazlíčky. Jejich instalace a používání má však jistá omezení, s ohledem na ochranu soukromí ostatních lidí, která je nutné dodržovat. Čtěte více