Panasonic dostal ceny TIPA

4. 6. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Společnost Panasonic získala dvě významná ocenění asociace TIPA pro rok 2009, a to za nejlepší inovace pro přelomové fotoaparáty Lumix třídy G a nejlepší záznamové médium pro vysoce spolehlivé 32 GB SDHC paměťové karty.

Digitální fotoaparáty Panasonic třídy G (LUMIX G1 a GH1) radikálně vyvracejí předsudek, že všechny digitální SLR fotoaparáty jsou příliš velké, těžké a obtížné na ovládání. G1 a GH1 s revolučním standardem Micro 4/3 jsou prvními ideálními fotoaparáty pro všechny aktivní nadšence, kteří nechtějí cestovat s těžkým batohem plným fototechniky. Zároveň to však s fotografováním myslí vážně, rádi experimentují a chtějí nekompromisní kvalitu snímků. G1 je osazena 4/3 snímačem Live MOS s rozlišením 12,1 megapixelu, který se vyznačuje širokým dynamickým rozsahem a velice nízkou spotřebou energie. Přístroje je navíc možné používat jak s výměnnými objektivy standardu Micro 4/3, tak se staršími výměnnými objektivy standardu 4/3 (se speciálním adaptérem). GH1 navíc dokáže natáčet vysoce kvalitní videa ve Full HD včetně stereo zvuku DolbyDigital a jako jediný fotoaparát je nabízen spolu s 10× zoom objektivem, který je pro nahrávání videa optimalizovaný.

Asociace TIPA produkty okomentovala, „fotoaparáty Panasonic série G jsou prvními Lumixy postavenými na systému Micro 4/3 a zároveň nejmenší a nejlehčí fotoaparáty s vyměnitelnými objektivy. Odstranění zrcadlové komory umožnilo při zachování špičkové obrazové kvality zmenšení váhy a velikosti těl a objektivů téměř na polovinu, přičemž výbava a fotografický komfort jsou s běžnými SLR fotoaparáty neporovnatelné.“

Paměťové SDHC karty Panasonic s kapacitou 32GB nabízejí uživatelům možnost nahrávání až 12 hodin 1440×1080i HD videa a jako ostatní SDHC karty Panasonic mohou fungovat v teplotním rozmezí –25°C až 85°C. Rychlé datové přenosy v kombinaci s inteligentním ovládáním jsou jako stvořené pro profesionální aplikace typu sériového snímání digitálními fotoaparáty nebo nahrávání video sekvencí ve vysokém obrazovém rozlišení.