OVHcloud spouští pražskou Lokální zónu a podporuje tak expanzi místních firem

29. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: OVHcloud)
OVHcloud, evropský lídr v oblasti cloudových technologií, oznámil spuštění své první pražské lokální zóny veřejného cloudu (Public Cloud Local Zone). Díky technologii společnosti GridScale, která je nejnovější akvizicí OVHcloud, může nyní celá skupina během několika týdnů spustit cloudové služby pro několik nových mezinárodních lokalit.

Po spuštění nových Lokálních zón v Bruselu a Madridu mají nyní i pražští zákazníci přístup ke cloudovým službám se sníženou latencí a lokálním umístěním dat. Nová zóna navíc plně odpovídá evropským předpisům o digitální suverenitě a bezpečnosti a splňuje přísné standardy organizací z finančního, bankovního nebo vládního sektoru.

Výhody služby OVHcloud Open Trusted Cloud

Nová pražská Lokální zóna OVHcloud nabízí zákazníkům výhody služby Open Trusted Cloud spojené s lokální rezidencí dat. Data nyní mohou být uložena blíže místu, kde vznikají nebo kde jsou využívána. Jsou tak k dispozici prostřednictvím cloudu, který klientům přináší jistotu, že data v žádném okamžiku neopustí region, kde platí místní předpisy a bezpečnostní zásady. To je důležité zejména v odvětvích jako poradenství, finanční služby a zdravotnictví.

Lokální zóny mají také lepší latenci. To znamená, že služby citlivé na latenci, jako jsou real-time analytika, e-commerce weby, sítě CDN (Content Delivery Network) pro přehrávání a streamování videí či cloudové hry, budou díky rychlejší odezvě schopné nabídnout lepší uživatelskou zkušenost. Lokální zóny OVHcloud nabízejí většině zákazníků latenci v řádu jednotek milisekund, což umožňuje využití například pro vysoce výkonné cloudové hry.

„Dnešní spuštění pražské lokální zóny představuje milník OVHcloud v České republice. Od nynějška budou čeští zákazníci moci využívat výhod Lokální zóny a jejích bezpečnějších, rychlejších a efektivnějších služeb podporujících podnikání na místní úrovni i digitální transformaci českého technologického ekosystému,“ řekl Robert Paszkiewicz, viceprezident OVHcloud pro střední a východní Evropu.

„Společnosti Sopra Steria a OVHcloud vyvinuly jedinečnou sadu řešení, která pomáhají veřejným i soukromým organizacím na jejich cestě k bezpečné digitální transformaci v celé Evropě. Partnerství se společností OVHcloud při otevření lokální zóny v Praze je pro nás dalším důležitým krokem v naší spolupráci. Společně můžeme evropským firmám přinést přidanou hodnotu. Blízkost naší polské pobočky, která se nachází v Katovicích na jihu Polska, otevírá nové obchodní příležitosti, které plánujeme během akce prozkoumat,“ okomentovala Marzena Rybicka-Szudera, CEO společnosti Sopra Steria Poland.

Organizace nyní mohou využívat funkcí veřejného cloudu v Lokální zóně, mezi které patří cloud computing, blokové úložiště a networking včetně lokální veřejné IP adresy. Další služby budou díky iterativnímu modelu vývoje spouštěny v nadcházejících měsících. Zákazníci mohou v budoucnu očekávat přístup k funkcím, jako je object storage a služba Managed Rancher Service pro správu Kubernetes clusterů ve více cloudech. Nové lokální zóny OVHcloudu v Praze jsou rovněž certifikovány podle normy ISO/IEC 27001, doplněné o požadavky ISO/IEC 27017 pro bezpečnost cloudových služeb a ISO/IEC 27018 pro ochranu osobních údajů. Tyto certifikace zajišťují, že firmy mohou v prostředí OVHcloud nabízet služby s nejvyššími bezpečnostními standardy.

Ambiciózní plán: až 150 Lokálních zón na podporu rostoucího globálního trhu

V kontextu celosvětově rostoucího trhu s cloudovými službami si společnost OVHcloud stanovila ambiciózní plán, který má za cíl zachytit rostoucí poptávku po cloudových službách na nových i stávajících trzích. Do roku 2026 si skupina klade za cíl otevřít až 150 Lokálních zón počínaje oblastmi, jako je právě Praha.

Dostupnost

Lokální zóna v Praze je nyní k dispozici v beta verzi. Klienti mohou nasazovat své služby Public Cloud přímo ze zákaznického rozhraní OVHcloud.