Originální hodinky Asus VivoWatch SP podpoří zdravý životní styl

11. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Asus začal prodávat inteligentní hodinky VivoWatch SP, které monitorují zdravotní stav uživatele prostřednictvím senzorů pro elektrokardiografii (EKG) a fotopletysmografii (PPG). Hodinky díky nim dokážou nepřetržitě sledovat zdraví a kondici svého nositele a informacemi z nich mu pomáhají udržovat zdravý životní styl a dosahovat svých fitness cílů.

Hodinky VivoWatch SP jsou vybaveny dvojicí senzorů EKG (elektrokardiografie) a PPG (fotopletysmografie), které tomuto zařízení umožňují vypočítat dobu PTT a také měřit srdeční frekvenci, kvalitu spánku, fyzickou aktivitu a úroveň stresu po celý den, což nositeli poskytuje informace, díky nimž může udržovat zdravý životní styl.

Díky senzoru EKG měří VivoWatch SP sympatickou a parasympatickou reakci těla a vypočítávají index vitality a index relaxace během jedné minuty. Index vitality představuje skóre odolnosti vůči stresu, zatímco index relaxace je skóre aktuální relaxace nebo úrovně stresu. Tyto dvě hodnoty se pak využijí k výpočtu indexu harmonie těla, který nositelům poskytuje snadno srozumitelný pohled na celkovou stresovou reakci.

Asus HealthConnect

Asus VivoWatch spolupracují s mobilní aplikací Asus HealthConnect, která využívá technologii HealthAI. Ta pomáhá uživatelům spravovat údaje o jejich zdravotním stavu a poskytuje personalizované zdravotní tipy založené na naměřených hodnotách a osobních návycích. S aplikací Asus HealthConnect si uživatelé mohou prohlížet informace o svém krevním tlaku, srdeční frekvenci, cvičení, úrovních stresu, kvalitě spánku nebo menstruačním cyklu.

Asus VivoWatch SP sledují zdravotní údaje uživatele 24 hodin denně, což uživateli umožňuje získat ucelenější obraz o stavu svého kardiovaskulárního systému, než může odhalit jen občasné měření. Zaznamenané údaje o cvičení a činnosti zahrnují denní počet kroků, ušlou vzdálenost, spálené kalorie a délku tréninku. Intuitivní měření úrovně stresu poskytuje srozumitelný přehled denní hladiny stresu založený na variabilitě tepové frekvence (HRV). Větší variabilita tepové frekvence mohou naznačovat nižší úroveň stresu a pevnější zdraví. VivoWatch SP také měří tepovou frekvenci, délku spánku a pohyb svého nositele během noci. Aplikace Asus HealthConnect analyzuje a kompiluje tyto informace do denních a týdenních grafů, aby mohl uživatel sledovat dlouhodobou kvalitu svého spánku.

Asus HealthConnect zahrnuje také sledování menstruačního cyklu, což ženám umožňuje odhadovat ovulaci a plodné dny, zaznamenávat projevy jednotlivých fází menstruačního cyklu a získat přehled o svém celkovém zdraví.

Sledování cvičení a fitness

Asus VivoWatch SP zároveň plní funkci chytrého fitness náramku. Jsou vybaveny snímačem Pulse O2, který měří saturaci krevního kyslíku, což nositeli umožní zjistit, jak dobře se jeho tělo přizpůsobuje cvičení a kdy je čas na odpočinek. VivoWatch SP jsou také schopny detekovat aerobní srdeční frekvenci a vizuálně nebo vibracemi upozorní, pokud nositel provádí aerobní cvičení zdravým způsobem nebo když se naopak nadměrně přetěžuje.

GPS senzor dokáže sledovat venkovní tréninky s různými statistikami aktivit, včetně rychlosti, vzdálenosti a doby trvání. Výškoměr určuje aktuální nadmořskou výšku a výškový graf, jestliže uživatel provozuje pěší turistiku nebo se věnuje horolezectví.

Asus VivoWatch SP pomáhají svým uživatelům dosahovat denních kondičních cílů a žít zdravěji. Umožňují uživateli sledovat počet kroků, které za den ušel a počet podlaží, které za den vystoupal, a připomínají, že je čas zvednout se ze židle a pravidelně se hýbat.

Nonstop asistent

Asus VivoWatch SP jsou navrženy tak, aby byly nepřetržitým chytrým pomocníkem, který může doprovodit svého uživatele téměř kamkoli. Jsou voděodolné do hloubky 50 metrů, takže je lze nosit při plavání nebo venkovních sportovních aktivitách. VivoWatch SP poskytují výdrž baterie až 14 dní v normálním provozu.

Díky univerzálnímu designu, který umožňuje jednoduše odepnout řemínek, lze snadno změnit vzhled VivoWatch SP nebo vybrat jeden z atraktivních ciferníků tak, aby hodinky odpovídaly osobnímu vkusu svého nositely a přizpůsobily se každé příležitosti.

Hodinky se prodávají za 6 990 Kč, resp. 264,90 eur s DPH.

Video : 

Profilová karta firmy

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

Název společnosti ASUS vychází ze jména Pegase (Pegasus) – okřídleného koně z řecké mytologie, který byl symbolem moudrosti a vědění. ASUS ztělesňuje sílu, čistotu a dobrodružného ducha tohoto nádherného stvoření. Každým novým produktem, který vytvoří, míří výš a výš.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Prodej nositelné elektroniky vloni mírně rostl, do budoucna se očekává růst poptávky

4. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Trh s nositelnými zařízeními ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023 podle IDC meziročně klesl o 0,9 %. Navzdory zlepšeným ekonomickým podmínkám zaznamenaly vyspělé trhy, jako jsou Spojené státy, západní Evropa a Japonsko, ve na konci loňského pokles v důsledku utlumené poptávky, náročného srovnání s obchodně úspěšným rokem 2022 nebo převisu nahromaděných zásob. Čtěte více
Notebook s transparentním displejem od Lenova

Novinky z Mobile World Congress 2024

1. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Letošní veletrh Mobile World Congress v Barceloně dal vyniknout ohebným telefonům nejrůznějších tvarů a podob, umělé inteligenci, špičkovým fotoaparátům, ještě kvalitnějším zobrazovačům i řadě dalších atraktivních inovací. Pokud vás zajímá, na co se můžeme ve světě mobilních technologií těšit v následujících měsících, jste na správném místě. Čtěte více

Chytré náramky jsou přežitkem, Češi si rádi připlatí za sofistikovanější hodinky

27. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: CZC.cz)
Chytré hodinky letos definitivně přebraly trh fitness náramků. Z letošních prodejů je navíc zřejmé, že jsou Češi v této kategorii poměrně nároční zákazníci a ocení kvalitu a pokročilé funkce. Čtěte více

T-Mobile spustil službu Apple Watch Connection i v roamingu

13. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
T-Mobile jako první český mobilní operátor umožní svým zákazníkům využívat službu Apple Watch Connection (AWC) také v roamingu. Uživatelé tak budou moci telefonovat z hodinek bez nutnosti propojení s iPhonem i v zahraničí. Čtěte více