Originální hodinky Asus VivoWatch SP podpoří zdravý životní styl

11. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Asus začal prodávat inteligentní hodinky VivoWatch SP, které monitorují zdravotní stav uživatele prostřednictvím senzorů pro elektrokardiografii (EKG) a fotopletysmografii (PPG). Hodinky díky nim dokážou nepřetržitě sledovat zdraví a kondici svého nositele a informacemi z nich mu pomáhají udržovat zdravý životní styl a dosahovat svých fitness cílů.

Hodinky VivoWatch SP jsou vybaveny dvojicí senzorů EKG (elektrokardiografie) a PPG (fotopletysmografie), které tomuto zařízení umožňují vypočítat dobu PTT a také měřit srdeční frekvenci, kvalitu spánku, fyzickou aktivitu a úroveň stresu po celý den, což nositeli poskytuje informace, díky nimž může udržovat zdravý životní styl.

Díky senzoru EKG měří VivoWatch SP sympatickou a parasympatickou reakci těla a vypočítávají index vitality a index relaxace během jedné minuty. Index vitality představuje skóre odolnosti vůči stresu, zatímco index relaxace je skóre aktuální relaxace nebo úrovně stresu. Tyto dvě hodnoty se pak využijí k výpočtu indexu harmonie těla, který nositelům poskytuje snadno srozumitelný pohled na celkovou stresovou reakci.

Asus HealthConnect

Asus VivoWatch spolupracují s mobilní aplikací Asus HealthConnect, která využívá technologii HealthAI. Ta pomáhá uživatelům spravovat údaje o jejich zdravotním stavu a poskytuje personalizované zdravotní tipy založené na naměřených hodnotách a osobních návycích. S aplikací Asus HealthConnect si uživatelé mohou prohlížet informace o svém krevním tlaku, srdeční frekvenci, cvičení, úrovních stresu, kvalitě spánku nebo menstruačním cyklu.

Asus VivoWatch SP sledují zdravotní údaje uživatele 24 hodin denně, což uživateli umožňuje získat ucelenější obraz o stavu svého kardiovaskulárního systému, než může odhalit jen občasné měření. Zaznamenané údaje o cvičení a činnosti zahrnují denní počet kroků, ušlou vzdálenost, spálené kalorie a délku tréninku. Intuitivní měření úrovně stresu poskytuje srozumitelný přehled denní hladiny stresu založený na variabilitě tepové frekvence (HRV). Větší variabilita tepové frekvence mohou naznačovat nižší úroveň stresu a pevnější zdraví. VivoWatch SP také měří tepovou frekvenci, délku spánku a pohyb svého nositele během noci. Aplikace Asus HealthConnect analyzuje a kompiluje tyto informace do denních a týdenních grafů, aby mohl uživatel sledovat dlouhodobou kvalitu svého spánku.

Asus HealthConnect zahrnuje také sledování menstruačního cyklu, což ženám umožňuje odhadovat ovulaci a plodné dny, zaznamenávat projevy jednotlivých fází menstruačního cyklu a získat přehled o svém celkovém zdraví.

Sledování cvičení a fitness

Asus VivoWatch SP zároveň plní funkci chytrého fitness náramku. Jsou vybaveny snímačem Pulse O2, který měří saturaci krevního kyslíku, což nositeli umožní zjistit, jak dobře se jeho tělo přizpůsobuje cvičení a kdy je čas na odpočinek. VivoWatch SP jsou také schopny detekovat aerobní srdeční frekvenci a vizuálně nebo vibracemi upozorní, pokud nositel provádí aerobní cvičení zdravým způsobem nebo když se naopak nadměrně přetěžuje.

GPS senzor dokáže sledovat venkovní tréninky s různými statistikami aktivit, včetně rychlosti, vzdálenosti a doby trvání. Výškoměr určuje aktuální nadmořskou výšku a výškový graf, jestliže uživatel provozuje pěší turistiku nebo se věnuje horolezectví.

Asus VivoWatch SP pomáhají svým uživatelům dosahovat denních kondičních cílů a žít zdravěji. Umožňují uživateli sledovat počet kroků, které za den ušel a počet podlaží, které za den vystoupal, a připomínají, že je čas zvednout se ze židle a pravidelně se hýbat.

Nonstop asistent

Asus VivoWatch SP jsou navrženy tak, aby byly nepřetržitým chytrým pomocníkem, který může doprovodit svého uživatele téměř kamkoli. Jsou voděodolné do hloubky 50 metrů, takže je lze nosit při plavání nebo venkovních sportovních aktivitách. VivoWatch SP poskytují výdrž baterie až 14 dní v normálním provozu.

Díky univerzálnímu designu, který umožňuje jednoduše odepnout řemínek, lze snadno změnit vzhled VivoWatch SP nebo vybrat jeden z atraktivních ciferníků tak, aby hodinky odpovídaly osobnímu vkusu svého nositely a přizpůsobily se každé příležitosti.

Hodinky se prodávají za 6 990 Kč, resp. 264,90 eur s DPH.

Video : 

Profilová karta firmy

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

Název společnosti ASUS vychází ze jména Pegase (Pegasus) – okřídleného koně z řecké mytologie, který byl symbolem moudrosti a vědění. ASUS ztělesňuje sílu, čistotu a dobrodružného ducha tohoto nádherného stvoření. Každým novým produktem, který vytvoří, míří výš a výš.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

T-Mobile začal nabízet podporu eSIM pro Apple Watch

15. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
T-Mobile spustil službu Apple Watch Connection a jako první operátor v České republice tak umožňuje plné využití Apple Watch i mimo dosah spárovaného iPhonu. Operátor zároveň zařadil do nabídky chytré hodinky Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE ve verzi GPS + Cellular s podporou eSIM. Čtěte více

iGET: chytré hodinky FIT F45 a FIT F85

13. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: iGET)
Chytré hodinky FIT F45 (vhodné pro ženy) a FIT F85 (připravené pro muže) od firmy iGet rozšiřují nabídku nositelné elektroniky dostupné na tuzemském trhu. Hodinky monitorují denní aktivity i sportovní výkony a nabízí šikovné funkce, jako je měření krevního tlaku, hladiny kyslíku v krvi nebo kvality spánku. Čtěte více

Počítače na našich zápěstích

21. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Nositelná elektronika, primárně chytré hodinky nebo fitness náramky, je již řadu let velmi populární produktovou kategorií. Z často nevzhledných, drahých a špatně využitelných zařízení se v krátké době staly univerzální, snadno dostupné, a především užitečné přístroje, které dokážou usnadnit a obohatit náš každodenní život. Čtěte více

Google I/O: (Nejenom) Android 12 a nová naděje pro nositelnou elektroniku

20. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google na své každoroční vývojářské konferenci opět představila řadu novinek, které budou formovat její produkty a služby v následujících měsících a letech… A o zajímavé novinky ani tentokrát skutečně nebyla nouze… Čtěte více