Optoma rozšířila své portfolio o LED displeje

5. 3. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Optoma)
Společnost Optoma na veletrhu ISE v Amsterdamu představila kompletně nové portfolio indoor LED panelů a stěn vlastní výroby, které bude postupně uvádět na trh. Nově tak v nabídce výrobce naleznete čtyři displeje v 1 080p nebo 4K rozlišení o úhlopříčce 180 ~ 452“.

Rozšíření nabídky o LED displeje navázalo na akvizici britské firmy Calibre, která vlastní patentovanou technologii na ovládání a řízení LED stěn a panelů. Optoma se tímto krokem stala vlastníkem patentů na již odzkoušenou a kvalitní technologii. V portfoliu výrobce se tak se objevily switche a scalery pro ovládání projektorů a LED stěn nově pod logem Optoma.

Kromě produkce pod vlastní značkou bude Optoma zároveň pokračovat v OEM produkci pro další výrobce (například Kramer).

Indoorové LED displeje a panely

Optoma již několik let sleduje vývoj LCD a LED panelů na trhu profesionální visuální techniky a považuje tento segment za klíčový pro svůj budoucí rozvoj v AV odvětví. Vstup do pole velkých zobrazovacích zařízení je tedy logickým krokem.

„Jsme si vědomí toho, že rychle se rozvíjející trh LCD a LED panelů vede v určitých instalacích k nahrazování projektorů za displeje. Nebereme tento fakt jako negativní záležitost, ale jako příležitost k růstu na trhu. Obě technologie, jak projektory, tak LED panely, mají své unikátní vlastnosti, nabízejí různé možnosti využití a perfektně nám rozšiřují portfolio vizuální techniky. Optoma vyniká vysokou kvalitou projekční techniky po mnoho let a věříme, že i v segmentu LED displejů nabídneme zákazníkům produkty špičkové kvality,“ uvedl Josef Kočica, regionální manažer společnosti Optoma.

Aktuálně Optoma nabízí čtyři displeje a dva LED panely s architekturou SMD 3-1 (černá). Jde o produkty, které pokrývají největší část trhu interiérových instalací. Nicméně výrobce nabízí i možnost dodání displejů a panelů určených jak pro venkovní, tak vnitřní instalace ve velikostech dle požadavků zákazníka.

Ultratenké displeje s poměrem stran 16: 9 se uplatní v podnikovém prostředí, v pohostinství i jako řešení typu digital signage v nákupních centrech.

Proč zvolit LED displeje Optoma:

  • LED displeje s vysokým jasem a rozlišením Full HD nebo 4K UHD;
  • snadná instalace a údržba (montáž na povrch stěny a přístup k panelu z přední strany);
  • panel o tloušťce 56 mm – diskrétní, prostorově úsporný;
  • nejlepší zpracování a přepínání obrazu ve své třídě (technologie HQUltra);
  • spolehlivost;
  • celoevropská záruka, logistika, místní podpora, školení a servis.

Switching a scaling pro LED displeje

Optoma LED scalery a switche jsou navrženy pro použití s LED displeji Optoma. O kvalitě produktů vypovídá fakt, že HQUltra technologie byla vybrána pro napájení velkých displejů použitých na olympijských hrách v Riu. HQUltra 4K přináší kvalitní obraz a zpracování videa s nízkou latencí. Přepínání mezi jednotlivými vstupy probíhá s maximálním zpožděním 0,25 sekundy. Procesor může zároveň řídit reproduktory v zasedacích místnostech nebo konferenčních sálech, ovládat externí zesilovače nebo pouštět signál do samostatně napájených reproduktorů.

Podpora

Tým servisních techniků a specialistů nabízí komplexní systémovou podporu pro projektory a LED displeje, a to jak pro nově příchozí zákazníky, tak i „veterány“ v dané technologií.

Produktovou nabídku a detailní specifikace naleznete zde.

Pro bližší informace k produktům a cenové nabídky kontaktujte account managera Tomáše Svobodu, tel: +420 603 926 996, mail: t.svoboda@optoma.cz.

Štítky: 

Podobné články

Optoma v ČR navýšila své tržní podíly

21. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Optoma)
Společnosti Optoma se podle nejnovějších výsledků za druhé čtvrtletí 2021 podařilo upevnit svou pozici v segmentu projektorů i interaktivních dotykových displejů. Čtěte více

Ušetřete při nákupu nových public displejů NEC Message

16. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sharp NEC)
Díky aktuální promoakci společnosti Sharp/NEC můžete ušetřit až 40 % z pořizovací ceny při nákupu veškerých nových public displejů série Message včetně multimediálního přehrávače MPi4. Čtěte více

Digital signage řešení ArtemisOne Pro přidává nové specializované verze

1. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips Professional Display Solutions)
Software ArtemisOne Pro, speciálně vyvinutý pro Philips Professional Display Solutions, přichází s novými moduly ArtemisOne Pro Sensor a ArtemisOne Pro Food, které rozšíří možnosti využití tohoto softwaru ve specializovaných oblastech. Čtěte více

Nejnovější modulární displejová stěna od Samsungu je nyní dostupná i v Česku

26. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Nejnovější model modulárního velkoplošného LED displeje The Wall pro rok 2021 je ve srovnání se svými předchůdci tenčí a jako jediný svého druhu nabízí rozlišení 8K. Obrazovka měří přes 1 000 palců a zaujme vlastnostmi, jako je zpracování obrazu pomocí umělé inteligence, snímková frekvence 120 Hz a různorodé možnosti instalace. Čtěte více