OMEN Obelisk přináší exkluzivní design i výbavu

22. 10. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Zbrusu nový stolní počítač OMEN Obelisk od HP Inc. hráčům přináší nové grafické karty NVIDIA GeForce RTX a chce oslavit i uživatele, kteří dávají přednost vlastnoručně sestaveným PC a o hotových sestavách by jinak neuvažovali.

Nejnovější člen rodiny stolních počítačů OMEN vznikl s důrazem na výkon a možnosti přizpůsobení, aby bez problémů udržel krok i s těmi nejžhavějšími herními novinkami. Šasi se maximálně drží standardů microATX a umožňuje přístup k veškerému hardwaru včetně obou 3,5“ disků, podpory grafických karet plné délky nebo prostoru pro standardní napájecí zdroj ATX.

Do hry pomůže uživatele vtáhnout grafika NVIDIA GeForce řady RTX 2080 postavená na architektuře NVIDIA Turing. Na výběr je dále z 8. generace procesorů Intel s až šesti jádry nebo až 2. generace procesorů AMD Ryzen s až osmi jádry. Pestrý je i výběr úložišť včetně PCIe NVMe SSD a úložišť doplněných o moduly Intel Optane. Počítače OMEN Obelisk mají až 32GB paměť HyperX FURY DDR4-2666, která kromě výkonu zaujme i svým designem, stylovým chladičem a černou povrchovou úpravou ladící se základní deskou.

Průduchy pro účinné odvádění tepla nahoře, dole i po stranách využívají taktického rozmístění komponent, jako je napájecí zdroj ve spodní části nebo odstranitelný spodní prachový filtr. Náročnější uživatelé mohou odvod tepla vylepšit instalací doplňkového větráku nebo vodního chlazení.

Online hraní usnadňuje funkce Network Booster, která umí přidělovat priority úkolům v síti a pracovat se dvěma simultánními proudy dat.

Design počítače lze přizpůsobit i pomocí předního RGB loga nebo doplňkového osvětlení u konfigurací s volitelným postranním panelem (díky kterému lze vidět uspořádané kabely i stylové, barevně sladěné provedení hardwaru).

Computing

Video : 
Fotogalerie: 

Podobné články

Gartner: Trh s počítači v roce 2019 mírně rostl

14. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Prodej osobních počítačů podle Gartneru vloni poprvé po sedmi letech vykázal známky oživení. V posledním čtvrtletí roku 2019 se globálně prodalo 70,6 milionu PC, což představuje meziroční nárůst o 2,3 %. Během celého roku pak bylo prodáno 261 milionů počítačů, což je o 0,6 % víc než v roce 2018. Čtěte více

Canalys: Globální trh s počítači zaznamenal nejvyšší nárůst za posledních sedm let

28. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canalys)
Globální prodej PC zahrnující počítače, notebooky a pracovní stanice ve 3. čtvrtletí letošního roku podle společnosti Canalys meziročně vzrostl o 4,7 % na 70,9 milionu zařízení. Jde tak o největší nárůst od prvního čtvrtletí 2012, kdy byl zaznamenán meziroční nárůst o 5,4 %. Čtěte více

IDC: Prodej počítačů navzdory očekáváním ve 3. čtvrtletí rostl

24. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej stolních počítačů, notebooků a pracovních stanic během třetího čtvrtletí letošního roku podle IDC meziročně vzrostl o tři procenta na 70,4 milionu zařízení. Za nárůstem prodeje stála kromě silné firemní poptávky také napjatá americko-čínská situace. Čtěte více

Gartner: Prodej PC ve 3. čtvrtletí 2019 mírně rostl

17. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej osobních počítačů ve třetím čtvrtletí letošního roku podle Gartneru meziročně vzrostl o 1,1 %. Celkem se ve sledovaném období prodalo 68 milionů zařízení, což je o milion víc oproti stejnému období vloni. Čtěte více