OKsystem má co nabídnout

12. 12. 2012. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: OKsystem a DCD Publishing)
OKsystem, český softwarehouse, informoval před koncem roku o stavu své nabídky. Jde především o informační systém OKbase. Dále se intenzivně věnuje bezpečnostním řešením, také založeným na čipových kartách, a mobilním aplikacím.
Martin Procházka (generální ředitel), Ivo Rosol (technický ředitel) OKsystem

Jednu z mobilních aplikací OKsystemu provozuje UniCredit Bank, druhou Mezinárodní florbalová federace (IFF).

IS OKbase

Informační systém OKbase je vhodný zejména pro státní organizace, avšak hodí se i jinde, například pro organizace se složitým uspořádáním, včetně holdingů. Dodává se včetně přístupového systému, založeného na čipových kartách. OKbase bude k dispozici i jako tzv. cloud-ready, s posílením bezpečnosti čipovou kartou a řešením OKsmart s podporou šifrování, které je připraveno pro Windows 7 i Windows 8, takže bude možno pracovat i z veřejných hot-spotů Wi-Fi.

OKbase se skládá z modulů pojmenovaných Docházka, Personalistika, Mzdy a platy, Stravování, Správa čipových karet a Správa systému. V současné době probíhají nasazení OKbase u dalších zákazníků; implementace jsou v objemu statisíců korun na zakázku.

Bezpečnostní řešení

OKsmart je šifrovací bezpečnostní řešení založené na čipové kartě, software se instaluje do systému s Windows 7 nebo 8 samo při aktualizaci. Pro systém .Net dokonce nevyžaduje žádnou instalaci. Obě řešení se dodávají s kontaktními čipovými kartami Gemalto.

Bezpečnostním řešením OKsystemu, které je ještě ve vývoji, je systém tzv. atributové autentizace pro kryptografickou ochranu identity (tj. zneviditelnění osobních dat webům, které dnes osobní údaje běžně sbírají). Opět půjde o software ve spojení s čipovou kartou a bude k dispozici i se systémem OKsmart, a to zhruba za dva roky. Bude spolupracovat s bezkontaktními kartami Multos, které mají vyšší výkon a jsou levnější.

Stav společnosti

OKsystem stále provozuje i po redukci zakázek na Ministerstvu práce a sociálních věcí systém pro vyplácení dávek státní sociální podpory. V současné době má 200 lidí, letos sice vykáže ztrátu, ale díky novým aktivitám se k zisku hodlá vrátit nejpozději v roce 2014.

Podobné články

Vladimír Fuchs je obchodním ředitelem OKsystemu

7. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: OKsystem)
S růstem společnosti dochází k organizačním změnám – obchodní aktivity, doposud rozprostřené mezi tři divize, budou nově konsolidovány do jedné silné obchodní divize, kterou od 1. 7. 2021 povede Vladimír Fuchs. Čtěte více

Ciml a Hofová v představenstvu OKsystemu

21. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: OKsystem)
S účinností od 1. listopadu 2019 došlo ke změnám ve složení představenstva společnosti OKsystem. Vítězslav Ciml se stal novým místopředsedou představenstva, kde nahradil Pavla Čížka. Novou členkou představenstva a zástupkyní ředitele byla zvolena Zuzana Hofová, která současně zastává pozici finanční ředitelky. Předsedou představenstva zůstává Martin Procházka. Čtěte více

Blockchain technologií budoucnosti?

17. 6. 2019. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Technologie blockchain je základním stavebním kamenem u kryptoměn, jako je bitcoin, litecoin a další, ale neomezuje se pouze na alternativní platidla. V praxi může mít mnoho nejrůznějších využití. Pokud se podíváte napříč trhem, zjistíte, že na ni narazíte při monitorování pohybu zboží, autentizaci videohovorů, ale i u ochrany dat. Můžeme však blockchain považovat za přelomovou technologii, která pronikne do všech IT segmentů? Čtěte více

OKsystem představil platformu pro zabezpečenou komunikaci

27. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: OKsystem)
Na trh s aplikacemi pro bezpečnou komunikaci byla uvedena česká služba Babelnet, která zajistí šifrovanou komunikaci mezi počítači s Windows nebo macOS a mobilními zařízeními se systémy iOS, Android a BlackBerry, nezávisle na zařízení, místu a způsobu připojení. Čtěte více