OKsystem má co nabídnout

12. 12. 2012. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: OKsystem a DCD Publishing)
OKsystem, český softwarehouse, informoval před koncem roku o stavu své nabídky. Jde především o informační systém OKbase. Dále se intenzivně věnuje bezpečnostním řešením, také založeným na čipových kartách, a mobilním aplikacím.
Martin Procházka (generální ředitel), Ivo Rosol (technický ředitel) OKsystem

Jednu z mobilních aplikací OKsystemu provozuje UniCredit Bank, druhou Mezinárodní florbalová federace (IFF).

IS OKbase

Informační systém OKbase je vhodný zejména pro státní organizace, avšak hodí se i jinde, například pro organizace se složitým uspořádáním, včetně holdingů. Dodává se včetně přístupového systému, založeného na čipových kartách. OKbase bude k dispozici i jako tzv. cloud-ready, s posílením bezpečnosti čipovou kartou a řešením OKsmart s podporou šifrování, které je připraveno pro Windows 7 i Windows 8, takže bude možno pracovat i z veřejných hot-spotů Wi-Fi.

OKbase se skládá z modulů pojmenovaných Docházka, Personalistika, Mzdy a platy, Stravování, Správa čipových karet a Správa systému. V současné době probíhají nasazení OKbase u dalších zákazníků; implementace jsou v objemu statisíců korun na zakázku.

Bezpečnostní řešení

OKsmart je šifrovací bezpečnostní řešení založené na čipové kartě, software se instaluje do systému s Windows 7 nebo 8 samo při aktualizaci. Pro systém .Net dokonce nevyžaduje žádnou instalaci. Obě řešení se dodávají s kontaktními čipovými kartami Gemalto.

Bezpečnostním řešením OKsystemu, které je ještě ve vývoji, je systém tzv. atributové autentizace pro kryptografickou ochranu identity (tj. zneviditelnění osobních dat webům, které dnes osobní údaje běžně sbírají). Opět půjde o software ve spojení s čipovou kartou a bude k dispozici i se systémem OKsmart, a to zhruba za dva roky. Bude spolupracovat s bezkontaktními kartami Multos, které mají vyšší výkon a jsou levnější.

Stav společnosti

OKsystem stále provozuje i po redukci zakázek na Ministerstvu práce a sociálních věcí systém pro vyplácení dávek státní sociální podpory. V současné době má 200 lidí, letos sice vykáže ztrátu, ale díky novým aktivitám se k zisku hodlá vrátit nejpozději v roce 2014.

Podobné články

OKsystem představil platformu pro zabezpečenou komunikaci

27. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: OKsystem)
Na trh s aplikacemi pro bezpečnou komunikaci byla uvedena česká služba Babelnet, která zajistí šifrovanou komunikaci mezi počítači s Windows nebo macOS a mobilními zařízeními se systémy iOS, Android Čtěte více
Nahoře Vítězslav Ciml, dole Tomáš Ammer a Zuzana Hofová

OKsystem: Ciml, Hofová a Ammer

8. 7. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: OKsystem)
Ředitelem společnosti OKsystem je od července 2016 Vítězslav Ciml. Na pozici ředitele pro rozvoj obchodu, kterou do teď zastával Vítězslav Ciml, nastoupil Tomáš Ammer. Finanční ředitelkou byla Čtěte více

OKsystem: Petr Panec

14. 1. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: OKsystem)
Petr Panec se od ledna 2016 stal obchodním ředitelem společnosti OKsystem. V pozici obchodního ředitele je zodpovědný za obchodní strategii firmy a vedení týmu obchodníků zaměřeného na prodej služeb Čtěte více
Petr Hofman, ředitel divize služeb ve společnosti OKsystem

OKsystem: Petr Hofman

14. 8. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: OKsystem)
Ředitelem divize služeb ve společnosti OKsystem se v červenci stal Petr Hofman, který doposud ve firmě působil jako vedoucí sekce implementace. Ve funkci nahradil Jiřího Skřivánka. Čtěte více