Obchodní lídři napříč Evropou považují zavedení regulací za odrazový můstek ke změně

4. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ricoh)
Většina obchodních lídrů napříč Evropou považuje zavedení vládních a průmyslových regulací za cestu ke změně. Nicméně do jaké míry je úspěch poháněn vnějšími faktory nebo společností samotnou?

Svět se neustále mění. Nikdo neví, co se stane příští rok, příští týden nebo dokonce zítra. To znamená, že organizace potřebují pro svůj posun volný prostor. Vyvíjet se. Stát se něčím jiným v závislosti na jejich současných potřebách.

Nová studie společnosti Ricoh, založená na průzkumu mezi 2 550 obchodními lídry z 24 zemí včetně České republiky a Slovenska, dokazuje posun od tradičního způsobu smýšlení, že regulace neznamenají pouze překážky a bariéry. Více jak polovina respondentů (52 %) vidí zavedení regulací jako pomocný prostředek v digitální éře - tento názor sdílí dalších 55 % dotazovaných, kteří považují nařízení o ochraně soukromí, např. GDPR, za základ pro dosažení úspěchu organizace.

Nejde pouze o vlády a průmysl, které mají pozitivní vliv. Podobná část respondentů (56 %) vidí soulad s environmentálními nařízení, jako je Pařížská dohoda, jako cestu k pokroku. Kromě toho 67% lídrů chce investovat do chytrých technologií, které jsou šetrné k životnímu prostředí, což svědčí o rostoucím uvědomění si, jak lidé, planeta a zisky společností nabývají více výhod z environmentálně zaměřených obchodních praktik.

Z výzkumu rovněž vyplývá, že 82 % respondentů investuje do technologií v širším slova smyslu, jako do podpůrného prostředku, přičemž 66 % z nich považuje tempo technologických změn za klíčovou příležitost a nikoli za výzvu. Téměř tolik dotazovaných (63%) věří, že technologie jsou rozhodující pro jejich fungování společnosti v souladu s předpisy, což potvrzuje myšlenku, že dlouhodobě vnímané překážky se rychle stávají příležitostmi.

David Mills, generální ředitel společnosti Ricoh Europe, doplnil: „Dnešní obchodní lídři nesou odpovědnost jako nikdy předtím a čelí neustále se měnícímu životnímu prostředím. Dobrou zprávou je, že si uvědomují výhody budování svého podnikání s ohledem na bezpečnost, soukromí a životní prostředí. Využíváním technologií mohou vedoucí pracovníci dosáhnout toho, že dodržování zákonů a nařízení nebude překážkou, ale naopak se stane silnou stránkou v jejich organizaci. V současnosti lze vidět podstatné výhody využívání chytrých technologií ve zvyšování produktivity, pomoci při řešení problémů či snížení zatížení každodenními úkoly.“

Štítky: 

Podobné články

Canon zahájil další ročník projektu Kopírka hledá kancelář

29. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Už desítky neziskových organizací z celé republiky získaly materiální podporu díky dobročinnému projektu Kopírka hledá kancelář. A další mají právě šanci – společnost Canon, která za projektem stojí, vyhlašuje nový ročník. Čtěte více

Seyfor získal podíl ve společnosti Digitask

26. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Seyfor)
Seyfor pokračuje v rozšiřování svého portfolia a získává 35% podíl ve společnosti Digitask známého propagátora digitálních inovací Filipa Dřímalky. Tímto krokem Seyfor dále posiluje svou kompetenci v oboru využití umělé inteligence ve firmách. Čtěte více

Zdražení Vmwaru podle ČMIS otřásá trhem, pro některé může být likvidační

19. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČMIS)
Dodavatel řešení pro virtualizaci serverů VMware zahájil přechod na předplatné a stanovil nové ceny. Pro firmy, které VMware využívají, to znamená to průměrné zdražení až o 300 %. Čtěte více

Využívání umělé inteligence ve firmách a organizacích roste

18. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Slack)
Podle nejnovějšího průzkumu Workforce Lab pořádaného společností Slack vzrostlo v posledním čtvrtletí 2023 používání nástrojů umělé inteligence na pracovištích o 24 %. Průzkum také např. vyčísluje průměrné množství času, které kancelářští zaměstnanci stráví plněním úkolů s nízkou prioritou. Čtěte více