O2 přináší zákazníkům optický internet s rychlostí až 2 000 Mb/s

27. 4. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
Operátor O2 začal nabízet nový tarif Internet HD Optický 2000 s rychlostí 2 Gb/s. Vysokorychlostní připojení na nejmodernější optické síti v Česku bude dostupné pro téměř 250 000 domácností.

Kvalitní a stabilní připojení bez výpadků a kolísání rychlosti – to jsou hlavní benefity optické sítě. Operátor O2 rozšiřuje své portfolio a nově přidává i tarif rychlostí stahování až 2000 Mb/s a nahrávání 1000 Mb/s. „Tento tarif uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky, kteří chtějí to nejlepší na trhu potřebují připojit velké množství zařízení nebo nechtějí být limitovaní rychlostí,“ vysvětlil ředitel fixních služeb v O2 Martin Čejka.

Dostupný bude na většině adres, které jsou již nyní pokryté optikou, to znamená pro téměř 250 000 domácností. „Objednat lze prostřednictvím webu, naší O2 Zákaznické linky nebo ve kterékoli prodejně. O samotnou instalaci se pak zákazníci nemusí starat – v domluvený čas přijede technik až k nim domů a internet zprovozní,“ řekl Čejka.

Cena tarifu Internet HD Optický 2000 je na prvních šest měsíců akčních 299 Kč, poté bude tarif účtován za 899 Kč měsíčně. V případě navázání do O2 Spolu bude stát zákazníka jen 500 korun. „K novému tarifu máme připravený i speciální hardware, který umožňuje dosahovat těchto nejvyšších rychlostí. I v tomto případě mohou zákazníci využít Garanci vrácení peněz, tedy pokud by během 60 dnů od podpisu smlouvy nebudou s Internetem HD Optický 2000 spokojeni, mohou ho kdykoli zrušit a my jim vrátíme zpět všechny poplatky spojené se zřízením a používáním služby,” doplnil Čejka.

Operátor O2 je největším poskytovatelem internetu v Česku. „Neustále se snažíme přinášet to nejlepší, co moderní technologie umožňují. Na budování sítě pracujeme kontinuálně tak, aby naši zákazníci měli doma vždy to nejlepší a nejspolehlivější připojení k internetu. Letos plánujeme další masivní zvýšení pokrytí optikou. Tato technologie by do konce roku měla být dostupná pro téměř 400 000 domácností,” uzavřel Martin Čejka.

Podobné články

Patrick Müller (Sophos): Budoucnost je ve spravovaných službách

10. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Patrickem Müllerem, senior channel manažerem společnosti Sophos, jsme hovořili o aktuálním dění v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rozhovoru se můžete dočíst nejen o aktuálních trendech v segmentu cyber security, ale také o příležitostech, které vám v kombinaci s produkty a službami společnosti Sophos přináší. Čtěte více

Kyberbezpečnost v době změn: Příležitost pro partnery, kteří chtějí růst

27. 10. 2025. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Sophos)
Firmy čelí stále častějším a složitějším kybernetickým hrozbám a hledají partnery, kteří jim dokáží zajistit trvalou ochranu. Pro poskytovatele IT služeb to přináší novou obchodní příležitost – rozšířit své portfolio o řízené bezpečnostní služby a posílit svou roli důvěryhodného poradce. Čtěte více

Cloudové služby T-Mobile splňují nejvyšší úroveň bezpečnosti

23. 10. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
Firemní cloudové služby T-Mobile (T-Cloud VDC a T-Cloud Virtuální záloha) získaly prestižní auditní zprávu SOC 2 Type II, která potvrzuje splnění nejvyšších bezpečnostních standardů při ochraně dat zákazníků. Ověření se týká jak kybernetické bezpečnosti, tak dostupnosti a spolehlivosti poskytovaných služeb. Čtěte více

Zebra Cyber Roadshow 2025

20. 10. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Zebra systems uspořádala další ročník své roadshow zaměřené na aktuální trendy v oblasti kybernetické bezpečnosti, spravovaných služeb nebo umělé inteligence. Reselleři mohli nové informace a zkušenosti postupně načerpat v Ostravě, Bratislavě a Praze. Čtěte více