O2 představilo vlastní řešení pro zabezpečení domácnosti

12. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
Operátor O2 rozšířil své portfolio o službu O2 Chytrá domácnost. K modemu O2 Smart Box jsou nyní k dispozici také vnitřní a vnější kamery. Ty jsou k dispozici jako součást dvou speciálních balíčků.

O2 Smart Box, který společnost O2 kompletně vyvinula, se neustále modernizuje a stále více zákazníků jej využívá nejen jako modem. „Zákazníci O2 jsou na produkty z oblasti bezpečné a chytré domácnosti připraveni. Jen v druhém pololetí roku 2019 byl každý druhý zakoupený modem u nás O2 Smart Box. Chceme nadále reagovat na potřeby našich zákazníků, a proto jsme vyvinuli vlastní bezpečné kamerové řešení a uživatelům O2 Smart Boxu nabídneme jak vnitřní, tak vnější kameru,“ uvedl Roman Bacík, ředitel pro produkty a inovace ve společnosti O2.

Zákazníci O2 mohou pro zajištění bezpečnější domácnosti vybírat ze dvou zvýhodněných balíčků, které obsahují dva senzory a kameru. Balíček pro bezpečný dům čítá venkovní kameru, senzor na dveře a detektor pohybu. Balíček pro bezpečný byt zahrnuje vnitřní kameru, senzor na dveře a detektor kouře. Balíček lze pořídit na splátky na 48 měsíců za 99 Kč měsíčně s DPH. Koupí balíčku pro bezpečný dům nebo byt získává zákazník službu O2 Chytrá domácnost za 1 Kč po dobu splácení balíčku. To znamená, že za zařízení a službu Chytrá domácnost zaplatí celkem 100 Kč měsíčně po dobu splácení. Oba balíčky lze zakoupit současně.

Součástí balíčků pro bezpečnou domácnost jsou O2 vnitřní a vnější kamery. „Jde o kvalitní kamery s full HD obrazem. Náhled do domácnosti vnímáme jako striktně soukromou záležitost, a proto jsme zvolili řešení, kdy má k obrazu přístup jen uživatel. Jde tedy o end-to-end šifrování. Náročnější zákazníci si mohou v aplikaci O2 Smart Box aktivovat i službu Zpětné zhlédnutí a získat tak přístup k záznamu s jasně označeným časem narušení,“ dodal Roman Bacík. Služba Zpětné zhlédnutí se aktivuje a ovládá přes aplikaci O2 Smart Box. Délka záznamu je až 50 hodin zpětně a cena za tuto službu 99 korun měsíčně s DPH. Všichni zákazníci, kteří si pořídí službu O2 Chytrá domácnost se zvýhodněným balíčkem, získají Zpětné zhlédnutí až do 31. 5. zdarma k vyzkoušení.

Zákazníci tak získávají neustálý přehled o své domácnosti, ať už jde o sledování domácího mazlíčka nebo jistoty, že se děti vrátily ze školy. Lehce si také mohou zkontrolovat svůj domov v případě rizika cizího vniknutí. Díky jednoduché instalaci a ovládání může sebe a své blízké zabezpečit každý zákazník snadno i bez nákladných investic a stavebních úprav.

Právě bezpečnost českých domácností je tématem, na které společnost O2 reaguje. Jen v roce 2019 bylo v Česku registrováno 6 525 vloupání do bytů, domů a chat nebo chalup. Z dat Policie ČR vyplývá, že nejčastějším způsobem vniknutí do obydlí je dlouhodobě překonání vstupních dveří, a to zejména vypáčením vstupních dveří nebo překonáním zámkového mechanismu.„Pachatelé využívají situace, která na místě činu je, např. pootevřené okno v přízemí či balkonové dveře,“ podotkla vrchní komisařka Lenka Sikorová z Policejního prezidia České republiky.

Jenže pouze bariérové zabezpečení už nestačí. Nedílnou součástí komplexního vybavení by měly být i prvky elektronického zabezpečení, jako právě kamery a dveřní senzory. „Mechanické bezpečnostní prvky samy o sobě už nestačí. Vždy je dobré mít i elektronické zabezpečení, díky kterému si můžete na dálku zjistit, co se ve vaší domácnosti děje a případně tak včas upozornit policii. Kamerový záznam pak představuje důkaz, který je možné použít pro policii nebo pojišťovnu,“ doplnila Nikol Ivanovová, předsedkyně Asociace českých lockpickerů.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Chytré žárovky bylo možné zneužít k napadení domácích i podnikových sítí

10. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Výzkumný tým společnosti Check Point odhalil zranitelnosti, které by hackerům umožnily infikovat podnikové nebo domácí sítě ransomwarem nebo jiným malwarem prostřednictvím chytrých žárovek. Čtěte více

Netatmo představilo inteligentní zámek a klíče

7. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netatmo)
S inteligentním zámkem Netatmo může uživatel spravovat a sdílet přístup do svého domova jednoduchým a bezpečným způsobem. Vstupní dveře se zamykají a odemykají zasunutím klíče do zámku stejně jako v případě normálního klíče nebo pomocí aplikace Netatmo Security. Čtěte více

Do „smart home“ plánuje investovat 16 % českých domácností

8. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Energie ČS)
Průzkum společnosti Energie ČS, který pro ni uskutečnila agentura Foresite Marketing, se zaměřil mimo jiné na to, jaké technologie lidé používají v domácnostech a o jakých uvažují, že by si pořídili. Čtěte více

Meteostanice Netatmo jsou nyní kompatibilní s Apple HomeKit

25. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netatmo)
Novinka se týká všech inteligentních meteostanic Netatmo uváděných na trh počínaje 22. 10. 2019. Zařízení budou postupně aktualizována v příštích týdnech. Uživatelé tedy budou moci ovládat inteligentní meteostanice Netatmo hlasem prostřednictvím hlasové asistentky Siri. Čtěte více