O2 představilo vlastní řešení pro zabezpečení domácnosti

12. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
Operátor O2 rozšířil své portfolio o službu O2 Chytrá domácnost. K modemu O2 Smart Box jsou nyní k dispozici také vnitřní a vnější kamery. Ty jsou k dispozici jako součást dvou speciálních balíčků.

O2 Smart Box, který společnost O2 kompletně vyvinula, se neustále modernizuje a stále více zákazníků jej využívá nejen jako modem. „Zákazníci O2 jsou na produkty z oblasti bezpečné a chytré domácnosti připraveni. Jen v druhém pololetí roku 2019 byl každý druhý zakoupený modem u nás O2 Smart Box. Chceme nadále reagovat na potřeby našich zákazníků, a proto jsme vyvinuli vlastní bezpečné kamerové řešení a uživatelům O2 Smart Boxu nabídneme jak vnitřní, tak vnější kameru,“ uvedl Roman Bacík, ředitel pro produkty a inovace ve společnosti O2.

Zákazníci O2 mohou pro zajištění bezpečnější domácnosti vybírat ze dvou zvýhodněných balíčků, které obsahují dva senzory a kameru. Balíček pro bezpečný dům čítá venkovní kameru, senzor na dveře a detektor pohybu. Balíček pro bezpečný byt zahrnuje vnitřní kameru, senzor na dveře a detektor kouře. Balíček lze pořídit na splátky na 48 měsíců za 99 Kč měsíčně s DPH. Koupí balíčku pro bezpečný dům nebo byt získává zákazník službu O2 Chytrá domácnost za 1 Kč po dobu splácení balíčku. To znamená, že za zařízení a službu Chytrá domácnost zaplatí celkem 100 Kč měsíčně po dobu splácení. Oba balíčky lze zakoupit současně.

Součástí balíčků pro bezpečnou domácnost jsou O2 vnitřní a vnější kamery. „Jde o kvalitní kamery s full HD obrazem. Náhled do domácnosti vnímáme jako striktně soukromou záležitost, a proto jsme zvolili řešení, kdy má k obrazu přístup jen uživatel. Jde tedy o end-to-end šifrování. Náročnější zákazníci si mohou v aplikaci O2 Smart Box aktivovat i službu Zpětné zhlédnutí a získat tak přístup k záznamu s jasně označeným časem narušení,“ dodal Roman Bacík. Služba Zpětné zhlédnutí se aktivuje a ovládá přes aplikaci O2 Smart Box. Délka záznamu je až 50 hodin zpětně a cena za tuto službu 99 korun měsíčně s DPH. Všichni zákazníci, kteří si pořídí službu O2 Chytrá domácnost se zvýhodněným balíčkem, získají Zpětné zhlédnutí až do 31. 5. zdarma k vyzkoušení.

Zákazníci tak získávají neustálý přehled o své domácnosti, ať už jde o sledování domácího mazlíčka nebo jistoty, že se děti vrátily ze školy. Lehce si také mohou zkontrolovat svůj domov v případě rizika cizího vniknutí. Díky jednoduché instalaci a ovládání může sebe a své blízké zabezpečit každý zákazník snadno i bez nákladných investic a stavebních úprav.

Právě bezpečnost českých domácností je tématem, na které společnost O2 reaguje. Jen v roce 2019 bylo v Česku registrováno 6 525 vloupání do bytů, domů a chat nebo chalup. Z dat Policie ČR vyplývá, že nejčastějším způsobem vniknutí do obydlí je dlouhodobě překonání vstupních dveří, a to zejména vypáčením vstupních dveří nebo překonáním zámkového mechanismu.„Pachatelé využívají situace, která na místě činu je, např. pootevřené okno v přízemí či balkonové dveře,“ podotkla vrchní komisařka Lenka Sikorová z Policejního prezidia České republiky.

Jenže pouze bariérové zabezpečení už nestačí. Nedílnou součástí komplexního vybavení by měly být i prvky elektronického zabezpečení, jako právě kamery a dveřní senzory. „Mechanické bezpečnostní prvky samy o sobě už nestačí. Vždy je dobré mít i elektronické zabezpečení, díky kterému si můžete na dálku zjistit, co se ve vaší domácnosti děje a případně tak včas upozornit policii. Kamerový záznam pak představuje důkaz, který je možné použít pro policii nebo pojišťovnu,“ doplnila Nikol Ivanovová, předsedkyně Asociace českých lockpickerů.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Netatmo představilo inteligentní venkovní kameru se sirénou

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netatmo)
Společnost Netatmo představila venkovní kameru s integrovanou sirénou. Dojde-li k neoprávněnému vniknutí do domova, kamera s integrovanou sirénou okamžitě upozorní uživatele a vyplaší zloděje. Novinka dokáže rozeznat člověka, zvíře, vozidlo i neškodný pohyb. Čtěte více

Chytré domácnosti jsou zranitelné, varují experti

27. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Jak narůstá počet tzv. chytrých zařízení, přibývá i útoků na ně. Na bezpečnost zařízení se také více zaměřují penetrační testeři. Testeři společnosti ESET odhalili velké množství vážných bezpečnostních zranitelností ve třech různých ovládacích centrech pro chytré domácnosti. Svá zjištění nahlásili výrobcům, kteří již vydali příslušné opravy. Čtěte více

Signify zvedá komfort v kancelářích díky nové nabídce IoT senzorů

27. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Signify)
Signify uvádí na trh novou nabídku IoT senzorů Philips, které shromažďují a dodávají data prostřednictvím systému propojeného osvětlení Interact Office a API pro monitorování prostředí. Nové senzory umožní podnikům sledovat prostředí v kanceláři a optimalizovat podmínky pro zdraví a pohodu zaměstnanců. Čtěte více

V chytrých zařízení do domácnosti vidí budoucnost až 43 % Čechů

20. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IdeaSense)
Inovační společnost IdeaSense zjišťovala, jak se sílící trend chytrých technologií a internetu věcí v oblasti bydlení promítá do života Čechů a do jaké míry by jednotlivé nápady a vylepšení chtěli začlenit do svého života. Chytrá domácnost se zamlouvá 43 % z nich, ale jen 24 % by ji v současné době chtělo instalovat. Téměř třetina (33 %) zase považuje za přirozenou součást technologického vývoje hlasové ovládání a 47 % by rádo nechalo instalovat solární panely. Čtěte více