Nvidia se pouští do dalšího byznysu – kupuje výrobce síťových prvků Mellanox

12. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia, Bloomberg, Techcrunch)
Izraelská společnost Mellanox je známá díky svým výkonným síťovým prvkům pro datová centra a HPC. Nvidia pak do datových center dodává své optimalizované grafické čipy na první pohled tak jde o logické spojení, které může přinést řadu zajímavých synergií a další posílení pozic Nvidie v tomto segmentu.

Představenstva obou firem se dohodla na ceně 125 USD za akcii, celkem tedy Nvidia akcionářům Mellanoxu vyplatí 6,9 miliardy USD. Celá částka bude uhrazena v hotovosti. Kromě dalších výhod od nové akvizice Nvidia očekává rovněž zvýšení ziskovosti a maržovosti.

Z portfolia společnosti Mellanox vyčnívá technologie InfiniBand sloužící jako pokročilý, vysokorychlostní komunikační protokol v HPC zařízeních. Další důležitou součástí nabídky Mellanoxu jsou vysokorychlostní Ethernetové produkty.

Obě společnosti spojuje dlouholetá spolupráce, jejímž výsledkem jsou například dva z nejvýkonnějších světových superpočítačů, Sierra a Summit, nasazené na americkém ministerstvu energetiky.

Nvidia se chlubí, že komponenty společností Nvidia a Mellanox, se nacházejí ve více než polovině z 500 nejvýkonnějších světových superpočítačů.

Nvidia dále prohlásila, že na fungování Mellanoxu, včetně jeho vývojových center v Izraeli, nehodlá nic měnit. Přinejmenším prozatím by se nemělo nic měnit ani na obchodních modelech a uživatelské podpoře.

Mezi další zájemce o koupi Mellanoxu se údajně řadily i firmy Microsoft a Intel.

Po schválení akcionáři a všemi nezbytnými úřady půjde o doposud největší akvizici firmy Nvidia vůbec. Očekává se, že obchod by měl být dokončen do konce roku 2019.

Podobné články

Jak se české malé a střední firmy zapojují do byznysu digitální Evropy

21. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: PayPal)
Součástí bílé knihy Small Business Growth in Europe (Růst malých firem v Evropě) je analýza vzorové sady dat zahrnující údaje o 157 636 malých firmách, které s pomocí společnosti PayPal přijímají digitální platby v 28 zemích Evropské unie. Z výsledků analýzy například vyplývá, že nezáleží na tom, kde firmy sídlí - digitální ekonomika, exportní příležitosti a řešení pro online platby jim zajišťují stejné tempo růstu. Čtěte více
Klaus Vossen, hlavní produktový manažer CorelDRAW

CorelDRAW přináší řadu novinek včetně verze pro Mac a webového editoru

18. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Corel a DCD Publishing)
Sada CorelDRAW Graphics Suite 2019 byla doplněna o novou verzi pro Windows a zcela novou sadou pro tvorbu grafických návrhů vytvořenou specificky pro macOS. Oba balíčky zahrnují i novou aplikaci CorelDRAW.app pro snadnou tvorbu grafických návrhů na cestách. Čtěte více

ShopRoku 2018: Bodovaly stálice i úplní nováčci. A jak si vedli zástupci IT?

15. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Heureka)
Už podesáté vyhlásil nákupní rádce Heureka.cz nejpopulárnější a nejkvalitnější e-shopy na českém trhu. Kromě již osvědčených e-shopů bodovalo o i několik nováčků, z nichž někteří vás možná překvapí. Čtěte více

Počítače Surface oficiálně míří do střední a východní Evropy

13. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft zareagoval na požadavky nadnárodních firem, které chtějí pořizovat zařízení Surface svým zaměstnancům v regionálních pobočkách a kancelářích a od 1. května 2019 začne prostřednictvím autorizovaných partnerů firmám dodávat vybrané počítače v dalších 11 evropských zemích včetně České republiky a Slovenska. Čtěte více