Nvidia se pouští do dalšího byznysu – kupuje výrobce síťových prvků Mellanox

12. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia, Bloomberg, Techcrunch)
Izraelská společnost Mellanox je známá díky svým výkonným síťovým prvkům pro datová centra a HPC. Nvidia pak do datových center dodává své optimalizované grafické čipy na první pohled tak jde o logické spojení, které může přinést řadu zajímavých synergií a další posílení pozic Nvidie v tomto segmentu.

Představenstva obou firem se dohodla na ceně 125 USD za akcii, celkem tedy Nvidia akcionářům Mellanoxu vyplatí 6,9 miliardy USD. Celá částka bude uhrazena v hotovosti. Kromě dalších výhod od nové akvizice Nvidia očekává rovněž zvýšení ziskovosti a maržovosti.

Z portfolia společnosti Mellanox vyčnívá technologie InfiniBand sloužící jako pokročilý, vysokorychlostní komunikační protokol v HPC zařízeních. Další důležitou součástí nabídky Mellanoxu jsou vysokorychlostní Ethernetové produkty.

Obě společnosti spojuje dlouholetá spolupráce, jejímž výsledkem jsou například dva z nejvýkonnějších světových superpočítačů, Sierra a Summit, nasazené na americkém ministerstvu energetiky.

Nvidia se chlubí, že komponenty společností Nvidia a Mellanox, se nacházejí ve více než polovině z 500 nejvýkonnějších světových superpočítačů.

Nvidia dále prohlásila, že na fungování Mellanoxu, včetně jeho vývojových center v Izraeli, nehodlá nic měnit. Přinejmenším prozatím by se nemělo nic měnit ani na obchodních modelech a uživatelské podpoře.

Mezi další zájemce o koupi Mellanoxu se údajně řadily i firmy Microsoft a Intel.

Po schválení akcionáři a všemi nezbytnými úřady půjde o doposud největší akvizici firmy Nvidia vůbec. Očekává se, že obchod by měl být dokončen do konce roku 2019.

Podobné články

Ericsson v Praze představil možnosti komerčního využití 5G

27. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ericsson)
Společnost Ericsson se dlouhodobě soustředí na otázku komerčního využití mobilních sítí páté generace 5G. Na konferenci Barcelona UnBoxed, která proběhla v Praze, přiblížili její zástupci vybraná témata z letošního veletrhu Mobile World Congress (MWC) českému publiku. Čtěte více

VMware inovoval partnerský program

23. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
Na konferenci Partner Leadership Summit společnost VMware představila výrazně zjednodušený, flexibilní partnerský program VMware Partner Connect, který bude spuštěn počátkem příštího roku. Program umožní partnerům spolupracovat se společností VMware způsobem, jaký vyhovuje jejich vlastním obchodním modelům. Čtěte více

dynabook přebírá záruční i pozáruční servis notebooků Toshiba

23. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: dynabook)
Společnost dynabook přebírá v souvislosti s rebrandingem firmy Toshiba Client Solutions Europe veškeré závazky vůči zákazníkům související s vlastnictvím a používáním notebooků Toshiba, včetně garance mimořádných záruk, jako například Záruka spolehlivosti. První notebooky značky dynabook budou na evropském trhu představeny během letošního roku. Čtěte více

D-Link vymění produkty pro firemní zákazníky do následujícího pracovní dne

21. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
D-Link zavedl bezplatnou RMA servisní výměnu produktů do dalšího pracovního dne jako standardní služby pro všechny firemní síťové switche, bezdrátové přístupové body a bezpečnostní kamery. Čtěte více