Nvidia se pouští do dalšího byznysu – kupuje výrobce síťových prvků Mellanox

12. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia, Bloomberg, Techcrunch)
Izraelská společnost Mellanox je známá díky svým výkonným síťovým prvkům pro datová centra a HPC. Nvidia pak do datových center dodává své optimalizované grafické čipy na první pohled tak jde o logické spojení, které může přinést řadu zajímavých synergií a další posílení pozic Nvidie v tomto segmentu.

Představenstva obou firem se dohodla na ceně 125 USD za akcii, celkem tedy Nvidia akcionářům Mellanoxu vyplatí 6,9 miliardy USD. Celá částka bude uhrazena v hotovosti. Kromě dalších výhod od nové akvizice Nvidia očekává rovněž zvýšení ziskovosti a maržovosti.

Z portfolia společnosti Mellanox vyčnívá technologie InfiniBand sloužící jako pokročilý, vysokorychlostní komunikační protokol v HPC zařízeních. Další důležitou součástí nabídky Mellanoxu jsou vysokorychlostní Ethernetové produkty.

Obě společnosti spojuje dlouholetá spolupráce, jejímž výsledkem jsou například dva z nejvýkonnějších světových superpočítačů, Sierra a Summit, nasazené na americkém ministerstvu energetiky.

Nvidia se chlubí, že komponenty společností Nvidia a Mellanox, se nacházejí ve více než polovině z 500 nejvýkonnějších světových superpočítačů.

Nvidia dále prohlásila, že na fungování Mellanoxu, včetně jeho vývojových center v Izraeli, nehodlá nic měnit. Přinejmenším prozatím by se nemělo nic měnit ani na obchodních modelech a uživatelské podpoře.

Mezi další zájemce o koupi Mellanoxu se údajně řadily i firmy Microsoft a Intel.

Po schválení akcionáři a všemi nezbytnými úřady půjde o doposud největší akvizici firmy Nvidia vůbec. Očekává se, že obchod by měl být dokončen do konce roku 2019.

Podobné články

Ransomware stále více cílí na výrobní odvětví

12. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Podle společnosti Acronis se stále častější obětí ransomwarových útoků stávají výrobní firmy. Dle aktuální studie společnosti Ponemon jsou průměrné náklady na stojící výrobní linku 22 000 USD každou hodinu. V případě zašifrování dat ransomwarem proto řada výrobních firem pod tlakem zvažuje i variantu zaplacení výkupného. Čtěte více

Epson při zakoupení vybraných tiskáren vrátí až 3 050 Kč

12. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Při pořízení tiskáren řady EcoTank anebo Mono EcoTank mohou koncoví zákazníci získat až 3 050 Kč ze svého nákupu zpět. Akce probíhá v termínu od 15. 8. 2019 do 31. 12. 2019 a pro získání peněz stačí splnit několik jednoduchých podmínek. Čtěte více

Organizační změny v DNS

11. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DNS)
Společnost DNS osamostatňuje další divize. Divizi Hitachi, která vznikla v květnu letošního roku, doplní divize Huawei, divize Security a divize Strategického rozvoje. Divize Huawei a Security vznikly rozštěpením původní divize Infrastruktura. Čtěte více

Infografika: Malé a střední podniky upřednostňují správu tisku v cloudu

9. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Y Soft)
Y Soft zveřejnil výsledky celosvětového průzkumu, který zkoumal preference malých a středních podniků (SMB) v oblasti technologií cloudu a správy tisku založené na využití cloudových služeb. Použití cloudových řešení je všudypřítomné – veřejné cloudové aplikace používá 93 % malých a středních podniků. Z výzkumu dále například vyplývá, že polovina malých a středních podniků upřednostňuje cloud-first řešení. Čtěte více