Nvidia se pouští do dalšího byznysu – kupuje výrobce síťových prvků Mellanox

12. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia, Bloomberg, Techcrunch)
Izraelská společnost Mellanox je známá díky svým výkonným síťovým prvkům pro datová centra a HPC. Nvidia pak do datových center dodává své optimalizované grafické čipy na první pohled tak jde o logické spojení, které může přinést řadu zajímavých synergií a další posílení pozic Nvidie v tomto segmentu.

Představenstva obou firem se dohodla na ceně 125 USD za akcii, celkem tedy Nvidia akcionářům Mellanoxu vyplatí 6,9 miliardy USD. Celá částka bude uhrazena v hotovosti. Kromě dalších výhod od nové akvizice Nvidia očekává rovněž zvýšení ziskovosti a maržovosti.

Z portfolia společnosti Mellanox vyčnívá technologie InfiniBand sloužící jako pokročilý, vysokorychlostní komunikační protokol v HPC zařízeních. Další důležitou součástí nabídky Mellanoxu jsou vysokorychlostní Ethernetové produkty.

Obě společnosti spojuje dlouholetá spolupráce, jejímž výsledkem jsou například dva z nejvýkonnějších světových superpočítačů, Sierra a Summit, nasazené na americkém ministerstvu energetiky.

Nvidia se chlubí, že komponenty společností Nvidia a Mellanox, se nacházejí ve více než polovině z 500 nejvýkonnějších světových superpočítačů.

Nvidia dále prohlásila, že na fungování Mellanoxu, včetně jeho vývojových center v Izraeli, nehodlá nic měnit. Přinejmenším prozatím by se nemělo nic měnit ani na obchodních modelech a uživatelské podpoře.

Mezi další zájemce o koupi Mellanoxu se údajně řadily i firmy Microsoft a Intel.

Po schválení akcionáři a všemi nezbytnými úřady půjde o doposud největší akvizici firmy Nvidia vůbec. Očekává se, že obchod by měl být dokončen do konce roku 2019.

Podobné články

Jak může vašemu e-shopu prospět e-promoter?

14. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Conectart)
Nakupování přes internet enormně roste. V době lockdownu se stalo dokonce jedinou možností, jak si některé zboží pořídit. S rostoucí oblibou e-commerce stoupá zároveň potřeba po kvalitním zákaznickém servisu, jenž v obchodech běžně obstarávají prodejní asistenti. V on-line prostředí by tento požadavek mohl řešit nástroj e-promoter. Čtěte více

Unicorn Systems bude dodávat softwarové řešení Aptean

12. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Unicorn Systems)
Unicorn Systems se stala partnerem společnosti Aptean, která poskytuje ERP řešení pro potravinářské firmy postavené na Microsoft D365 Business Central. Unicorn Systems zajišťuje implementaci řešení Aptean a servis v České republice a na Slovensku. Čtěte více

OKI: Kancelářské tiskárny nejen pro tisk dokumentů

12. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Novinka OKI C650 je kompaktní, výkonná a robustní barevná tiskárna určená pro širokou paletu úloh. Díky svým rozměrům se uplatní především tam, kde je i přes málo prostoru potřeba tisknout hodně a v profesionální kvalitě. Channel manažeři výrobce OKI Zdeněk Král a Miroslav Pávek také přibližují partnerský program Shinrai a těší se na osobní kontakt s resellery. Čtěte více

Konica Minolta se stala Global Managed Partnerem Microsoftu

11. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Konica Minolta posiluje své partnerství s firmou Microsoft. Nový status Global Managed Partner pomůže společnosti s efektivnějším rozvojem společně vyvíjených oborových řešení a služeb a s dosažením globálních strategických cílů. Čtěte více