Nvidia inovovala svou herně-multimediální konzoli Shield TV

30. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Nová generace zařízení Nvidia SHIELD TV opět posouvá možnosti zařízení pro streamování multimediálního obsahu. Nabídne zábavu při sledování oblíbených filmů a pořadů, hraní her i funkce využívající AI. Novinka se může pochlubit procesory Tegra X1 +, pokročilým AI upscalingem poháněným technologií deep learningu a Nechybí ani podpora Dolby Atmos a Dolby Vision.

Dva nové modely, SHIELD TV a SHIELD TV Pro, jsou osazeny procesorem Tegra X1 +, který poskytuje až o 25 % vyšší výkon než jeho předchůdce. Streamery podporují Dolby Vision pro kvalitní obraz a Dolby Atmos pro stejně kvalitní zvuk. Zařízení používá funkce založené na AI k upscalování HD videa do 4K, čímž dosáhne vyšší kvality zobrazení.

SHIELD TV má štíhlý, nenápadný design, který splyne s ostatními multimediálními zařízeními nebo jej za ně lze jednoduše schovat. Má také gigabitový ethernet a dvoupásmové Wi-Fi.

SHIELD TV Pro je založen na designu předchozí generace a dodává se s vyšší kapacitou paměti a úložného prostoru. Má navíc také dvojici USB portů, podporu provozování Plex Media Serveru a připojení pevných disků nebo USB zařízení.

Oba modely jsou dodávány s inovovaným dálkovým ovladačem napájeným dvěma AAA bateriemi, který je vybaven tlačítky s podsvícením aktivovaným pohybem, zabudovaným lokátorem pro případ ztráty a mikrofonem pro hlasové vyhledávání.

SHIELD opět běží na Android TV a poskytuje prostřednictvím Google Play přístup k více než půl milionu filmů a pořadů a nabídce čítající přes 5 000 aplikací a her. Asistent Google umožňuje uživatelům rychlý přístup k zábavě, ovládání chytrých zařízení nebo vyhledávání informací prostřednictvím hlasových pokynů. SHIELD nyní podporuje „rutiny“ - pomocí jednoho příkazu provede Google Assistant několik úkolů.

Vizuální a zvukové efekty

Dolby Vision zajistí neobvykle živé zobrazení obsahu – vysoký jas, kontrast, jasné barvy a jemné detaily, které propůjčují filmům čistý obraz. Barevné podání díky této technologii přinese dramatický kontrast se světlými místy až 40x jasnějšími a černými plochami až 10x tmavšími. Dolby Atmos představuje krok vpřed v oblasti prostorového zvuku, který posluchači nabídne zážitek ze zvukových efektů, které se pohybují okolo něj. Díky realistickému ozvučení se posluchači budou cítit, jako by byli uvnitř akce.

AI v domácnosti

NVIDIA je přední společností na poli AI, z čehož může SHIELD těžit. Nabízí díky tomu funkce, které v konkurenčních zařízeních chybí. Kromě integrovaného propojení s Google Assistant a Amazon Echo využívají streamery AI upscaler k oživení obsahu. Je trénovaný na hluboké neuronové síti a umožňuje majitelům sledovat obsah v 720p a 1 080p rozlišeních převedený do 4K.

Široká nabídka her

SHIELD se může pochlubit nejširší škálou herního obsahu na streamovacím multimediálním zařízení s podporou hraní v cloudu, lokálního streamování i nativních her. Hráči si mohou v beta verzi služby GeForce NOW užít stovky podporovaných her, včetně mnoha v současnosti populárních titulů, jakým je například Fortnite.

Cena SHIELD TV činí 4 199 Kč v České republice a 159 eur na Slovensku. SHIELD TV Pro se 3 GB paměti a 16 GB úložného prostoru je k dispozici za 5 699 Kč v České republice a 219 € na Slovensku.

Štítky: 

Podobné články

Logitech: sluchátka G333 Gaming Earphones

20. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Logitech)
Logitech G, značka společnosti Logitech, uvedla na trh nejnovější přírůstek do své oceňované rodiny herních zvukových produktů, herní sluchátka Logitech G333 Gaming Earphones. Sluchátka jsou kompatibilní nejen s počítači, ale také s mobilními telefony, tablety či herními konzolemi. Čtěte více

HyperX: herní headset Cloud Stinger Core Wireless

6. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HyperX)
HyperX, herní divize společnosti Kingston, oznámila uvedení herního headsetu HyperX Cloud Stinger Core wireless na český trh. Headset, vyráběný ve stylové bílé barvě, pracuje na frekvenci 2,4 GHz a má 40 mm měniče. Čtěte více

Samsung uvádí na český trh laserové 4K projektory s HDR10+ a úhlopříčkou až 130"

16. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Unikátní laserové projekty The Premiere s krátkou projekční vzdáleností, rozlišením 4K/UHD a podporou dynamického obrazu HDR10+ uvádí na český trh společnost Samsung Electronics. Modely LSP9T a LSP7T promění domácnost na kino a představují nejnovější přírůstky v řadě lifestylových produktů společnosti Samsung. Čtěte více

BenQ: herní projektor X1300i

12. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ uvedla na trh herní projektor X1300i s optimalizovaným nastavením pro rychlé spuštění jakékoli hry. Novinka nabízí v odvětví často nevídaný nízký input lag a kvalitní barevné podání díky technologii CinematicColor. Zároveň jde o světově první projektor s operačním systémem Android TV certifikovaný společností Google. Čtěte více