Nový systém pro NASky QNAP přináší ochranu snímků, zvyšuje výkon a zlepšuje práci s multimédii

4. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Nejnovější verze QTS (4.3.4), která byla vyvinuta s důrazem na „významné funkce úložiště“, přináší například možnost snímků pro NAS s procesory ARM, nového správce, sdílenou složku snímků, technologie pro zrychlení pomocí SSD nebo režimy RAID 50/60.

Hlavní novinky v systému QTS 4.3.4:

Nejlepší správa úložiště a snímků

 • Zcela nový správce úložiště a snímků: Zdůrazňuje paralelní význam správce úložiště a ochranu snímků s komplexnějším a intuitivním designem uživatelského rozhraní. Typy svazků a logických jednotek LUN lze snadno identifikovat; všechny verze snímků a doba nejnovějších snímků je přesně zaznamenaná.
 • Snímky pro NAS s procesory ARM: Snímky na základě bloků poskytují rychlé a snadné zálohování dat a řešení obnovení pro ochranu před ztrátou dat a potenciálními útoky malwaru. QNAP NAS s procesory AnnapurnaLabs dokáží pořizovat snímky pouze s 1 GB paměti RAM.
 • Sdílená složka snímků: Obsahuje pouze jednu sdílenou složku na jednotlivém svazku pro zkrácení doby obnovení jednotlivých složek během několika sekund.
 • Globální technologie zrychlení pomocí SSD: Sdílí jednotlivý svazek SSD / RAID mezi všemi svazky / jednotkami iSCSI LUN pro cache pouze ke čtení nebo čtení-zápis pro flexibilní rovnováhu efektivity a kapacity.
 • RAID 50/60: Pomáhá zajistit rovnováhu mezi kapacitou, ochranou a výkonností vysokokapacitního NAS s více než deseti disky.
 • Inteligentní automatické vrstvení s nástrojem Qtier 2.0: Qtier lze nakonfigurovat kdykoli; přináší možnost IO Aware pro vrstvené úložiště SSD za účelem zachování rezervované kapacity typu cache pro zpracovávání nárazových vstupů a výstupů v reálném čase.

Nejchytřejší řešení NAS pro správu souborů

 • File Station podporuje přímý přístup USB k mobilním zařízením: Připojujte mobilní zařízení k NAS a začněte ukládat, spravovat a sdílet mobilní média v aplikaci File Station. Obsah snímků lze procházet také přímo v aplikaci File Station.
 • Celkové řešení pro správu digitálních souborů: OCR Converter extrahuje text z obrázků; Qsync umožňuje synchronizaci souborů napříč zařízeními pro týmovou práci; Qsirch usnadňuje fulltextové vyhledávání v souborech a automatizuje organizaci souborů.

Vylepšené zpracování obrazu a výkonu virtuálních počítačů

 • Výpočty akcelerované pomocí GPU s grafickými karty PCIe: Grafické karty pomáhají zlepšovat efektivitu systému QTS pro zpracování obrazu; uživatelé mohou využít port HDMI na grafické kartě pro zobrazování HD Station nebo Linux Station; GPU passthrough zlepšuje možnosti virtuálních počítačů v aplikaci Virtualization Station.

Spolehlivé a flexibilní řešení zálohování a obnovení

 • Oficiální vydání Hybrid Backup Sync: Konsoliduje zálohování, obnovení a synchronizaci, takže převod dat na místní a vzdálená úložiště a do cloudového prostředí je mnohem snadnější.

Optimální výkon NAS za všech okolností

 • Qboost: Nástroj optimalizace NAS pomáhá monitorovat prostředky paměti, uvolňovat systémové prostředky a plánovat aplikace pro zrychlení produktivity.

Vylepšený multimediální zážitek

 • Podpora 360° fotografií a videí: File Station, Photo Station a Video Station podporují 360° fotografie a videa; Qfile, Qphoto a Qvideo rovněž podporují 360° formát zobrazení.
 • Streamování médií na přehrávači VLC Player: Uživatelé si mohou nainstalovat QVHelper  na svém počítači pro streamování multimediálních souborů z QNAP NAS na přehrávač VLC player.
 • Cinema28 - vícezónové ovládání médií: Provádějte centrální správu souborů na NAS pro streamování na připojených zařízeních prostřednictvím rozhraní HDMI, USB, Bluetooth, DLNA, Apple TV, Chromecast a mnohem více.

Bezpečné, privátní a praktické aplikace IoT

 • IoT na privátním cloudu: QButton využívá akcí programovatelných tlačítek dálkového ovládání QNAP (RM-IR004) pro zobrazování hudebních přehrávačů, zobrazování kanálu dohledového monitorování nebo restartování / vypínání NAS. Sada QIoT Suite Lite nabízí praktické moduly vývoje IoT pro zrychlení implementace a ukládá data IoT na QNAP NAS. Nástroj IFTTT Agent umožňuje vytváření apletů pro připojení nejrůznějších zařízení / služeb přes Internet pro jednoduché, ale výkonné pracovní postupy napříč aplikacemi.

Podobné články

Trendy v segmentu ukládání a zálohování dat – co nás čeká a nemine?

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Práce s daty je široká oblast rozprostírající se napříč různými segmenty produktů a služeb. V případě hardwaru se kromě NAS serverů a specializovaných úložišť stále setkáváme také s páskovými řešeními, ale jednoznačným trendem je růst důležitosti cloudu, softwaru a služeb… Čtěte více

QNAP pomůže s nasazením odolné IT infrastruktury s více pracovišti

18. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
QuWAN, nové SD-WAN řešení společnosti QNAP, pomáhá díky technologii Auto Mesh IPsec VPN a platformě pro centralizovanou cloudovou správu malým a středním podnikům vybudovat agilní a spolehlivou IT infrastrukturu, která usnadňuje digitální transformaci, expanzi na více pracovišť a vzdálenou práci na nákladově efektivním základě. Čtěte více

QNAP: NAS server TS-230

12. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila lehké a tiché úložiště NAS TS-230 vybavené celou řadou funkcí, které se snadno přizpůsobí jakékoli domácnosti. Díky řadě multimediálních aplikací, podpoře kódování multimédií i ochranou uložených dat pomocí snapshotů je elegantní model TS-230 ideálním, cenově dostupným úložištěm NAS pro moderní životní styl. Čtěte více

Jaké novinky přinesou NAS servery QNAP založené na platformě QuTS hero?

26. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila nový operační systém QuTS hero, který integruje systém QTS založený na aplikacích se 128bitovým souborovým systémem ZFS poskytující flexibilní správu úložiště, komplexní ochranu dat a optimalizovaný výkon s ohledem na potřeby kritických aplikací. Čtěte více